plakát seriálu

The Goodwin Games

(The Goodwin Games)

Názory uživatelů

The Goodwin Games

Od Goodwin Games jsem čekala něco lepšího. Seriál jsem si pustila kvůli Scottovi, kterého jsem zaregistrovala jako Jakea ve Scandal, jinak bych se do toho asi nepustila.

Samotný příběh zněl celkem nadějně, tak jsem si říkala, proč to nezkusit. Líbil se mi nápad s hrou o dědictví a čekala jsem nějaké zákeřné soupeření mezi sourozenci, ale tak to bylo snad jenom v pilotu. Potom se to změnilo na maloměstskou komedii, samo o sobě by na tom nebylo nic špatného, kdyby to tak bylo od začátku propagováno. Taky to, že mrtvý otec předvídá veškeré chování svých potomků, mi nepřipadá moc reálné, ale budiž.

Rozdělení rolí je jak podle hollywoodské šablony. Henry je typický vzorný syn, chirurg zachraňující životy, což neopomene zdůraznit několikrát za díl. Chloe je bývalá mean girl, která se snaží prorazit jako herečka, a úplnou náhodou se v ní skrývá geniální matematička. Jimmy je naprostý idiot, nemám tyhle kriminální trouby s dobrým srdcem ráda. Herec tomu taky moc nepřidává, protože mi byl na první pohled nesympatický, a postava, která má být zřejmě nejvtipnější, tak působí nejotravněji. Klišovitější postavy aby člověk pohledal.

Přišlo mi, že hlavní zápletka s dědictvím není příliš využitá, spíš se jedná o více či méně humorné eskapády sourozenců Goodwinových, kteří se postupně začínají sbližovat a uvědomovat si, že rodina je důležitá. Ano, je tady to morální ponaučení na konci každého dílu.

The Goodwin Games není ničím výjimečný. Je to seriál, u kterého si příští sezónu nevzpomenete, že jste ho už kdysi viděli. Když se na něj ale podíváte, tak vám sice nemůžu garantovat, že se u něj budete bavit, ale určitě u něj zabijete čas:-)

40 %
88 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
63 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Ready. Set. Inherit.

Čekala jsem to lepší. Trailer navnadil perfektně a pilotní epizoda očekávání naplnila. Potom už to ale mírně spadlo. Čekala jsem, že sourozenci budou soupeřit o rodinné dědictví, místo toho se ze seriálu stala další tuctová rodinná komedie.

Přiznávám, že šlo přece jen o mírný nadprůměr, ale nic, co by výrazně vybočovalo a extra mě dostalo. Občas se vyskytly vtipné situace, ale další nový hit se tomuto seriálu obloukem vyhnul.

Becki Newton byla výborná. Její Chloe je hodně podobná potvoře Amandě z Ugly Betty, která je Beckinou osudovou rolí. Chloe byla drzá a vtipná, občas nakřáplá, ale přitom chytrá. Ostatní už bohužel nebyli tak příjemní. Typický nejstarší a úspěšný bratr a mladší bratr, černá ovce rodiny. T.J. Miller v roli Jimmyho byl mimořádně otravný. Ten herec je už od pohledu nesympatický, možná jsem už předem byla zaujatá.

Jak už jsem říkala, mnohem víc bych si seriál užila, kdyby v každém díle hráli nějakou hru, stejně jako v pilotu. Ten maloměstský život a spousta klišovitých ponaučení byla zbytečná a hlavně tím seriál zapadl do typických kolejí. Kdyby si hráli, bylo by to ozvláštnění, které jsme zatím jinde neviděli.

Přes to nemůžu seriálu upřít srdce. Především poslední epizoda je plná emotivních momentů, které možná někoho můžou štvát, ale mně osobně se líbily. Nešlo tolik o vtip, ale o příběh, o postavy a jejich pocity, vyrovnání se se ztrátou blízké osoby. I tato témata do komedií patří, zvlášť tam, kde je ústřední zápletkou smrt otce. Je to ošemetné téma, které zde nemělo možnost vývoje, nicméně oceňuju naznačení, kudy by se seriál mohl ubírat dál, kdyby měl tu možnost.

Seriálu neprospěly hlavně škrty epizod a vysílání po sezóně. Zrušení, i když zatím není oficiální (ale kdo by o něm pochyboval), se dalo tím pádem čekat. Škoda, vypadá to, že Becki v posledních letech nemůže najít úspěšnou roli. Snad se holka bude držet a snažit dál, ráda bych ji pravidelně vídala na mojí obrazovce.

60 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Hrátky rodiny Goodwinových

se příliš nepovedly. Nebo jsem od nich čekal možná příliš. Podle traileru jsem čekal zábavnou jednohubku, ve které spolu budou soupeřit tři sourozenci o dědictví. To se ale nestalo a z Goodwin Games se tak stal další sitcom o to jak důležité je, aby se rodina sblížila a že člověk může být šťastný i na maloměstě.
Přilákala mě k němu Becki Newton, která se mi zalíbila v HIMYM. Ta taky zůstala tím nejsvětlejším bodem celého seriálu. Zbytek obsazení mě ničím nezaujal.

60 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Have a nice game

TGG ma svojím námetom zaujali a ja som sa na nich tešila. Prvý diel bol taký ako som čakala,no žiaľ som čakala asi veľa, pretože potom to už nebolo nič výnimočne.

Seriál by sa dal označiť ako priemer, len žiaľ neviem či slabší alebo lepší. Ono to občas malo svetlé momenty, ale ani tie z neho nedokázali urobiť niečo čo tu ešte nebolo. V konečnom dôsledku to bol seriál o súrodencoch a o rodine, a o tom bola aj väčšina dielov. Zameraná skôr na rodinu ako na dedičstvo a hry. Tie boli niekdy v úzadí až sa postupne vytratili.

Ani jedna z postáv sa nevyznačovala nejakou zvláštnou črtou, niečím iným. Každá z nich akoby bola typickým predstaviteľom toho charakteru. Mali sme tu úspešného doktora, herečku, ale aj zlodejíčka. Jimmy, bol síce strelený a prehnané blbý,ale občas pôsobil ako jediný normálny z rodiny. Ostatné postavy ako by sa strácali a človek na ne ľahko zabudol.

Seriálu bohužiaľ, neprospel ani malý počet dielov. Možno keby ich mal viacej dokázal by sa postaviť na nohy a vytvoriť niečo nového, zábavného. Takto ho len zaradiť medzi typické rodinné seriály, ktoré sa snažia byť poučné a zábavné zároveň.

50 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Sklamanie tohto roku

Keď som sa ešte pred odvysielaním epizód GG dozvedala, že ho rušia, chcelo sa mi plakať - moje očakávania boli veľké. No po vzhliadnutí prvých siedmych (a jediných) epizód musím poznamenať, že - CHVALABOHU!

Lacné vtipy a absolútne mimo reality. Presný opak toho, čo som od neho očakávala. Carter a Bays pre mňa symbolizujú humor založený na istej dávke inteligencie, plus príbehy zasadené do tak krásnej reality, kde sa nedá nestotožniť s charaktermi.

GG je presným opakom. Nereálne charaktery, nereálne udalosti, akási trápno-rozprávkovo-sit-comová romantika. Amen tma.

50 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

80 -> 70

Veľmi zaujímavý seriál, sympatické obsadenie, herci sa k svojím postavám podľa mňa hodia. Príjemné a oddychové, škoda že tomuto žánru táto sezóna nepriala. Zrušili mi Animal Practice, zrušili mi Ben & Kate, Save Me sa zrejme 2. série tiež nedočká, a asi ani toto.
Čo sa mi nepáči, je že sa odklonili od samotných hier, súťaženia a súperenia o dedičstvo. Preto -10 percentných bodov z 80%. Nie že by aj to zaujímavé nebolo, ale seriál mal byť o niečom inom.

70 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé