plakát seriálu

The Man in the High Castle

(The Man in the High Castle)

Názory uživatelů

Tohle stojí za každou minutu.

Alternativní historie, sci-fi. To mi znělo moc dobře. A vyplatilo se to. Sledovala jsem soustředěně každý díl, škoda že to utli ve 4.sérii. Potřebovalo by to ještě aspoň jednu. A po konci mám spoustu a spoustu otázek. Předposlední díl byl fantastický, ten závěr dílu. Samozřejmě, že nejsem nacista a v tomhle světě jsou Češi už dávno vyvražděni, ale John Smith byl skvělá postava a skvěle zahraná. Scénář opravdu dobrý. A to mě štve. Každá blbost má 10-15 sezón, ale jak je to jen trochu inteligentní, většinou to utnou po 1.sérii, maximálně druhé, takže tady si můžu asi gratulovat. Klidně se na to podívám znovu od začátku.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Ještě že ten Führer prohrál...

Když jsem v lednu viděl pilot k tomuto seriálu, tajně jsem doufal, že z toho bude seriál. A ejhle, Amazon měl na to stejný názor. A musím říct, že nejsem zklamaný, naopak.

Podmanivá atmosféra, z které občas zamrazí, když si člověk řekne, že to takto opravdu mohlo na světě vypadat, kdyby Spojenci prohráli válku.
Nejvíc se mi líbí scény s Obergruppenführerem, tomu herci ta role sedí jak hrnec na prdel. Za Alexu Davalos jsou to také procenta navrch, tu jsem si oblíbil už v Mob City.

Je pravda, že seriál nemá závratné tempo, ale mně to nevadí, každou scénu si vychutnávám. Přijde mi to jako Game of Thrones bez všeho toho boje. Tam se taky furt kecá a kecá. :-D

Sečteno, podtrženo - skvělí herci, úžasná temná atmosféra, všech deset dílů naráz, co víc si přát.
Akorát by se tvůrci možná měli více zaměřit na ty filmy a ne na rodinná dramata.

Ale jinak je to pro mě za stovku.

100 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
63 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Kdyby Hitler vyhrál válku

Velice zajímavý seriál s pomalejším rozjezdem a naprosto luxusní atmosférou. The Man In the High Castle je rozhodně jedním z těch lepších loňských seriálových počinů, jehož kvalita je naprosto bez diskuze. První polovina seriálu je pomalejší, navnazuje do děje, seznamuje se skvěle napsanými a zahranými postavami. A pak se to rozjede a je to ještě větší žrádlo, prostě dílko, které je fakt díl od dílu lepší a zejména poslední dva díly jsou vyložená lahůdka (heil Heidrich). Navíc, už jen ten nápad (koho tněkdy nenapadlo, jak by to vypadalo) si zaslouží hvězdu navíc, obzvlášť když má tak špičkové ztvárnění - už jsem se zmiňoval o té luxusní atmosféře a vizuální stránce celého díla? Phillip K. Dick by měl radost. Přesto jsem byl mírně zklamán a tak zatím nechávám čtyři hvězdy, nicméně na druhou sérii jsem nesmírně zvědavý. Před ní si to asi dám ještě jednou a slibuji, že sii to vychutnám víc, včetně prvních dílů, které by opravdu mohly jen těžko zaujmout - ale nevzdávejte to, ten seriál je fakt klenot (u mě se to zlomilo někdy na konci čtvrtého dílu, pak to jelo). 80%.

80 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Parádní

Dlouho jsem se dokopával k tomu, abych tento seriál zhlédl. A udělal jsem dobře, že jsem tak učinil. Velmi povedený kousek. Seriál má určitě nesmírně velký potenciál i do budoucna a jsem zvědav jakou cestou se bude dále ubírat.

80 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Coby kdyby ...

S01 80%: Dicka mám rád, knížku jsem četl. První série na mě zapůsobila asi tak, že je to slušně převedená Dickovka. Místy pravda zdlouhavá, nudná a hodně hodně nelogická. Vize alternativní budoucnosti (nebo vlastně minulosti) je sice zjevně dosti mimo, ale od toho je to scifi, no ne. Každopádně se mi to docela líbilo, fajn atmosféra, fajn výkony. Jen mi přišlo, že námět je vytěžen. Na druhou stranu to má jakýsi konec, který by to vcelku mohl i vysvětlit.

S02 40%: Pro mě veliké zklamání. Zmatek se navyšuje, hluchých míst přibylo. V půlce série jsem najednou zjistil, že mi buď uniklo něco hodně podstatného stran alternativních realit, paralelních vesmírů nebo nevím přesně čeho, ale připsal jsem to své nepozornosti. Nakonec jsem si řekl, že mi asi nic neuteklo, ale že se to podstatné prostě nikdo neodvažoval vysvětlit a že je vše ponecháno na divákově fantazii, kterou bych místy doporučil podpořit nějakým kvalitním kuřivem. Přijde mi, že to měli po první sérii zabalit a mohl jsem mít celkem pěknou vzpomínku, takto se už jen děsím, co přinese řada třetí.

S03+S04: mám problém nějak objektivně ohodnotit. Vizuál, provedení, odehrání tak to je pořád naprostá paráda. Ta zvláštní atmosféra, co mě uchvátila v první sérii, tak ta tam byla až do samého konce a pokoukání super. Jen mě to prostě nějak nebavilo a často jsem si nadšeně broukal nad tím, že sice zrovna nevím, která a proč bije, ale že i tak se na to moc pěkně kouká. Poslední série každopádně docela slušně gradovala a jak mě ze začátku nebavila, tak posledních pár dílů byla docela slušná jízda. Asi až na úplně úplný konec, to bylo slabší a nezodpovězených otázek zůstalo nemálo.

Hanět to ale nechci, určitě je spousta nadšených diváků.

60 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

A Winner is...

ano, pro me nejlepsi letosni pilot...a jeste s velkym prehledem.
Tady Mr. Bezos vsadil na dobryho kone, zadny velky hvezdy ani nepotrebuje.
Komunitne financovany Iron Sky se prilis nepovedl a neda se brat ani jako parodie, ale jako velky fanta RTCW (Return to Castle Wolfenstein) proste tahle temata beru.
Ridley Scott by se nepustil do niceho co by neslibovalo alespon jednu sezonu a pilot se povedl, hned si dam dalsi dil a doufam ze z Amazonu vyleze cela serie v kratkym case.
Rufuse jsem nemel rad nikdy, ale tady ma dalsi roli ktera odpovida jeho fyziognomii.

Takze po pilotu 90% a tu jednu nepovedenou scenu jsem jim odpustil

EDIT: uz je venku vsech deset dilu prvni serie...

90 %
29 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
29 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

1*****

O 2. sv. válku se zajímám už dlouho dobu a po celý ten čas jsem jsem si říkal jak by to asi bylo kdyby vyhrál Hitler. Tenhle seriál a i romám mi dávají perfektní odpověd. Seriál má po dvou epizodách zatím velmi slušnou podmanivou atmosféru :)Navíc zde hraje jeden z mých nejoblíbenějších japonských herců - Cary-Hiroyuki Tagawa . Tenhle seriál má hodně dobře našlápnuto aby se stal kutlovním dílem.

100 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
38 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Jsem nadšen

Dlouho jsem čekal na film nebo seriál s podobnou tématikou a konečně jsem se dočkal. Amazon dokázal přijít s něčím zajímavým, se smyslem pro detail a fantazií jak by asi vypadala budoucnost kdyby zvítězilo Německo a Japonsko. První série ukázala potenciál, a to že The Man in the High Castle stojí za nadprůměrnou pozornost.

90 %
20 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
20 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Co by kdyby....?

Hitler a Japonsko vyhrálo nebo ne?
Kde je pravda?
Sakra škoda že to skončilo ,zajímalo by mě jak dopadla Juliána po přechodu do alternativního světa

90 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé