The Man in the High Castle

The Man in the High Castle (Man in the High Castle, The) — 1. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter
Avatar uživatele
SheppOne

27. listopadu 2015

83 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Ještě že ten Führer prohrál...

Když jsem v lednu viděl pilot k tomuto seriálu, tajně jsem doufal, že z toho bude seriál. A ejhle, Amazon měl na to stejný názor. A musím říct, že nejsem zklamaný, naopak.

Podmanivá atmosféra, z které občas zamrazí, když si člověk řekne, že to takto opravdu mohlo na světě vypadat, kdyby Spojenci prohráli válku.
Nejvíc se mi líbí scény s Obergruppenführerem, tomu herci ta role sedí jak hrnec na prdel. Za Alexu Davalos jsou to také procenta navrch, tu jsem si oblíbil už v Mob City.

Je pravda, že seriál nemá závratné tempo, ale mně to nevadí, každou scénu si vychutnávám. Přijde mi to jako Game of Thrones bez všeho toho boje. Tam se taky furt kecá a kecá. :-D

Sečteno, podtrženo - skvělí herci, úžasná temná atmosféra, všech deset dílů naráz, co víc si přát.
Akorát by se tvůrci možná měli více zaměřit na ty filmy a ne na rodinná dramata.

Ale jinak je to pro mě za stovku.

Avatar uživatele
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Kdyby Hitler vyhrál válku

Velice zajímavý seriál s pomalejším rozjezdem a naprosto luxusní atmosférou. The Man In the High Castle je rozhodně jedním z těch lepších loňských seriálových počinů, jehož kvalita je naprosto bez diskuze. První polovina seriálu je pomalejší, navnazuje do děje, seznamuje se skvěle napsanými a zahranými postavami. A pak se to rozjede a je to ještě větší žrádlo, prostě dílko, které je fakt díl od dílu lepší a zejména poslední dva díly jsou vyložená lahůdka (heil Heidrich). Navíc, už jen ten nápad (koho tněkdy nenapadlo, jak by to vypadalo) si zaslouží hvězdu navíc, obzvlášť když má tak špičkové ztvárnění - už jsem se zmiňoval o té luxusní atmosféře a vizuální stránce celého díla? Phillip K. Dick by měl radost. Přesto jsem byl mírně zklamán a tak zatím nechávám čtyři hvězdy, nicméně na druhou sérii jsem nesmírně zvědavý. Před ní si to asi dám ještě jednou a slibuji, že sii to vychutnám víc, včetně prvních dílů, které by opravdu mohly jen těžko zaujmout - ale nevzdávejte to, ten seriál je fakt klenot (u mě se to zlomilo někdy na konci čtvrtého dílu, pak to jelo). 80%.

Avatar uživatele
marsa777

24. září 2017

67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Parádní

Dlouho jsem se dokopával k tomu, abych tento seriál zhlédl. A udělal jsem dobře, že jsem tak učinil. Velmi povedený kousek. Seriál má určitě nesmírně velký potenciál i do budoucna a jsem zvědav jakou cestou se bude dále ubírat.

Avatar uživatele
arthurcz

20. února 2017

67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Coby kdyby ...

S01 80%: Dicka mám rád, knížku jsem četl. První série na mě zapůsobila asi tak, že je to slušně převedená Dickovka. Místy pravda zdlouhavá, nudná a hodně hodně nelogická. Vize alternativní budoucnosti (nebo vlastně minulosti) je sice zjevně dosti mimo, ale od toho je to scifi, no ne. Každopádně se mi to docela líbilo, fajn atmosféra, fajn výkony. Jen mi přišlo, že námět je vytěžen. Na druhou stranu to má jakýsi konec, který by to vcelku mohl i vysvětlit. S02 40%: Pro mě veliké zklamání. Zmatek se navyšuje, hluchých míst přibylo. V půlce série jsem najednou zjistil, že mi buď uniklo něco hodně podstatného stran alternativních realit, paralelních vesmírů nebo nevím přesně čeho, ale připsal jsem to své nepozornosti. Nakonec jsem si řekl, že mi asi nic neuteklo, ale že se to podstatné prostě nikdo neodvažoval vysvětlit a že je vše ponecháno na divákově fantazii, kterou bych místy doporučil podpořit nějakým kvalitním kuřivem. Přijde mi, že to měli po první sérii zabalit a mohl jsem mít celkem pěknou vzpomínku, takto se už jen děsím, co přinese řada třetí.

Avatar uživatele
assbest

24. října 2015

33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

A Winner is...

ano, pro me nejlepsi letosni pilot...a jeste s velkym prehledem.
Tady Mr. Bezos vsadil na dobryho kone, zadny velky hvezdy ani nepotrebuje.
Komunitne financovany Iron Sky se prilis nepovedl a neda se brat ani jako parodie, ale jako velky fanta RTCW (Return to Castle Wolfenstein) proste tahle temata beru.
Ridley Scott by se nepustil do niceho co by neslibovalo alespon jednu sezonu a pilot se povedl, hned si dam dalsi dil a doufam ze z Amazonu vyleze cela serie v kratkym case.
Rufuse jsem nemel rad nikdy, ale tady ma dalsi roli ktera odpovida jeho fyziognomii.

Takze po pilotu 90% a tu jednu nepovedenou scenu jsem jim odpustil

EDIT: uz je venku vsech deset dilu prvni serie...

Avatar uživatele
Mehal

24. října 2015

29 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
43 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

1*****

O 2. sv. válku se zajímám už dlouho dobu a po celý ten čas jsem jsem si říkal jak by to asi bylo kdyby vyhrál Hitler. Tenhle seriál a i romám mi dávají perfektní odpověd. Seriál má po dvou epizodách zatím velmi slušnou podmanivou atmosféru :)Navíc zde hraje jeden z mých nejoblíbenějších japonských herců - Cary-Hiroyuki Tagawa . Tenhle seriál má hodně dobře našlápnuto aby se stal kutlovním dílem.

Avatar uživatele
Alphonse800

7. prosince 2015

25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
25 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Jsem nadšen

Dlouho jsem čekal na film nebo seriál s podobnou tématikou a konečně jsem se dočkal. Amazon dokázal přijít s něčím zajímavým, se smyslem pro detail a fantazií jak by asi vypadala budoucnost kdyby zvítězilo Německo a Japonsko. První série ukázala potenciál, a to že The Man in the High Castle stojí za nadprůměrnou pozornost.