The Missing

The Missing (Missing, The) — 1. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter
Avatar uživatele
kareen

22. prosince 2014

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
86 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Detektivka i psychologická studie v jednom.

The Missing pro mě nebylo rozhodně žádnou oddechovou selenkou. Prakticky skoro od prvního okamžiku jsem byla ponořena do neustálého pocitu deprese, beznaděje a citové vyprahlosti, která se se mnou táhla všech osm dílů. Přijít o dítě je nepochybně strašné a ochromující, ale ještě horší musí být ta nejistota, zda je naživu a pokud ano, jestli někde nelidsky netrpí. Jsem si jistá, že tohle všechno muselo probíhat hlavou manželům Hughesovým a k tomu ještě obvyklé sebeobviňování a obrovský pocit bezmoci. Celá minisérie je tak na jednu stranu podrobnou psychologickou studií jejich žalu a na druhou stranu zároveň výbornou kriminálkou, plnou nejrůznějších zvratů. Postavy jsou vykresleny tak zdařile, že mě žádná z nich nenechala zcela chladnou, ať už to byli Hughesovi (Jak James, tak Frances jsou vynikající), Julien nebo dokonce i kontroverzní postava mladého pedofila Borga. Spojení BBC seriálu s francouzskými reáliemi tomu dodává zvláštní, originální atmosféru, jednotlivé linie jsou slušně rozpracované a emoce pracují na plné obrátky. Jediné, co bych tomu snad vytkla je ten závěrečný doslov, nevyřčená nejistota by tomu slušela přece jen o něco víc.

Avatar uživatele
Pajky

25. února 2015

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Chalons du Bois

The Missing přináší příběh, který se odehrává ve dvou časových rovinách a jejich prolínání skvěle funguje. Vyšetřuje se ztracení malého Olivera a napříč celou sérií se táhne naděje, deprese a zoufalství jeho otce, který se snaží za každou cenu zjistit, co se stalo. Silné drama, kde se nabízí srovnání se seriálem Broadchurch. Podobná atmosféra i téma, skvělé herecké výkony (hlavně James Nesbitt) a fakt, že chcete vědět, jak to dopadne. Postavy byly skvělé a žádná vás nenechá chladným a chcete vědět, co s ní je a proč. Jediná věc, která mě trochu zklamala je závěr. Nemám rád, když něco nepadne tak, jak si přeju a tvůrci použijí "to si domyslete sami". Pokud však máte rádi pomalé, atmosférické příběhy, které se řeší napříč celou sérií, tak neváhejte a Missing vyzkoušejte, určitě si přijdete na své.

Avatar uživatele
štelér

9. prosince 2016

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Silné a depresivní...

Tento seriál mně svou první řadou dostal,nenechá vás ani na chvilku bez napětí a je rozvrstvení do dvou časových rovin a jejich vzájemné prolínání udrží všechny diváky v napětí.Ztráta malého Olivera a jeho následné hledání má za následek spoustu změn v životě rodiny a jejich nejbližších příbuzných.Ukazuje nám změnu postojů i charakterů osob v souvislosti s probíhajícím vyšetřováním.
Před chvílí jsem dokoukal druhou řadu tohoto seriálu a prozatím jsem překvapený tím,že tato série je ještě lepší než ta první.
Opět se dostáváme k dětskému zmizení i když tentokrát to jsou dvě dívky a nechybí tu opět děj,který se odehrává v několika časových obdobích.Prolínají se zde roky 2002,2014 a současnost a při sledování jak toto období prožívají rodiny obou dívek a co dokáže obvinění nesprávného pachatele si musíte přiznat,že některé scény jsou navíc,ale i s nimi má seriál tu správnou atmosféru,která je pro britské seriály typická.

Avatar uživatele
Žabička

10. ledna 2015

83 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Ztracený

Trailer mě nezaujal. Na seriál jsem začala koukat až tehdy, když jsem potřebovala zabít čas během zkouškového období (jistě mnozí z vás znají). Říkala jsem si, že to může být podobné jako The Killing (opak je pravdou), tak že tomu tu šanci dám. U TK "pozorujeme" příběh z pohledu vyšetřovatelů, zde "prožíváme" příběh z pohledu, bezmoci rodičů.
Dostalo mě to, přiznám se. Postavám jsem věřila každé slovo, každé gesto, slzy, beznaděj i tu agresi. Nelze vyzdvihnout jednu dvě postavy, všichni byli naprosto uvěřitelní.. Od Juliena, před Tonyho až po Vincenta. Chápala jsem Emily, že se chce posunout dál, ale zároveň jsem chápala Tonyho, že se prostě nemůže přestat snažit.. Wow.. Opravdu syrový příběh, napěchovaný všemi depresivními a skličujícími pocity, které člověk může ze ztráty dítěte pociťovat.
Není to příběh, o kterém můžete říct, že se vám líbil. Ne. Ten "požitek" máte ze síly prožitku, a ten byl stoprocentní.
Dostal mě konec 3. epizody a epizoda závěrečná. Nečekala jsem to. I když jsem si závěr představovala jinak, s odstupem můžu říct, že to tvůrci vymysleli dokonale. Do poslední chvíle vás nenechají vydechnout a ten pocit zoufalství přetrvává i s posledním záběrem na Tonyho...

Avatar uživatele
Skramy

18. prosince 2014

67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

The Missing - špička žánru

Výborný seriál. Pokud máte rádi britské kriminálky jako je Luther nebo Broadchurch, určitě zkuste i The Missing. Příběh se odehrává v roce 2006 ve Francii, kde se ztratil malý chlapec.

V druhé linii pozorujeme přítomnost, když otec nalezne nové vodítko pro nalezení chlapce. Musím tleskat tvůrcům, jak propracovaný scénář The Missing má. Obě linie se protínají a když zjistíme něco z minulosti, promítne se to v přítomnosti. Je to skvěle natočené, má to pochmurnou atmosféru a hlavně excelentní herce. Zaslouží si to plný počet.

Avatar uživatele
justynajohnson

20. prosince 2014

50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

missing

Tak toto jsem od seriálu nečekala,opravdu povedená britská tvorba.Dokonce i když míchaná s belgickou a americkou.
Zoufalá snaha najít svého syna nám ukázala nehynoucí lásku otce.
Skvělé drama,úžasná psychologická podívaná a prostě super seriál

Avatar uživatele
Netty

2. dubna 2015

50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Z námětu šlo vyždímat víc

Malé městečko, tragédie týkající se malého chlapce a odhalování tajemství zdejších obyvatel během vyšetřování... To, co fungovalo pro Broadchurch ale u The Missing bohužel nevyšlo. Po všech těch superlativech na čsfd jsem čekala něco zcela mimořádného, ale pravdou je, že seriál drží na hladině závěrečné cliffhangery a pár vypjatých scén. Když se více, než na samotný díl, těšíte na znělku, tak je něco špatně. Zkrátka příběh a jednotlivé linky nedržely úplně pohromadě, je tam dost hluchých a zbytečných míst. Bez nich mohla mít 1.řada 4 epizody, což by bohatě stačilo. Chvílemi jsem se vážně nudila a sledovat trpitelské výrazy nesympatických hlavních hrdinů stále dokola, to člověka jednoduše nebaví. Co se právě představitelů týče, tvůrci dali do kupy nejnesympatičtější ksichty Británie, nemůžu si pomoci - až na postaršího detektiva, všichni působí nesnesitelně. K závěrečné epizodě jsem se dokopala jen proto, abych viděla, co se s chlapcem opravdu stalo. Finále bylo působivé do poslední minuty (přestože jsem úplně nepochopila, proč pachatel prostě neutekl z místa činu), kdy tvůrci raději vsadili na konec "tak a teď si domyslete co chcete", což se mi tam opravdu nehodilo. Stručně a jasně tedy převládají rozpačité dojmy, Britové to umí zkrátka lépe.