Plakát

The Mystery of Edwin Drood

Dvoudílná minisérie vznikla podle nedokončeného románu Charlese Dickense The Mystery of Edwin Drood (Záhada Edwina Drooda). Dickens jej před svojí smrtí nestihl dokončit. Záhada Edwina Drooda je nejčastěji „dokončovaným“ románem světové literatury. Existuje více než 2000 seriózních pokusů... [více]

70 %
2012 | Velká Británie | 52 minut | BBC Two | Drama / Historický / Minisérie | 2 epizody | status: ukončeno v roce 2012
Poslední odvysílaná

1×02 – Episode 2

(premiéra 11. 1. 2012 – před 8 lety)
závěr seriálu

The Mystery of Edwin Drood – O čem to je

Dvoudílná minisérie vznikla podle nedokončeného románu Charlese Dickense The Mystery of Edwin Drood (Záhada Edwina Drooda). Dickens jej před svojí smrtí nestihl dokončit. Záhada Edwina Drooda je nejčastěji „dokončovaným“ románem světové literatury. Existuje více než 2000 seriózních pokusů o jeho dokončení.

I když je příběh pojmenovaný podle postavy Edwina Drooda, děj se točí spíše kolem Droodova strýce Johna Jaspera - sbormistra, který je závislý na opiu. Ten je tajně zamilovaný do své žačky Rosy, která je snoubenkou mladého Edwina. O Rosu se také zajímá temperamentní Neville Landless, který pochází z Ceylonu a spolu se svým dvojčetem Helenou jsou ve městě noví. Díky svému původu ale nejsou ve městečku příliš vítáni. Edwin Drood později zmizí za záhadných okolností.

Trailer
John Jasper
Edwin Drood
Reverend Septimus Crisparkle
Další názvy, pod kterými můžete seriál znát

The Mystery of Edwin Drood

Info box
Stanice

BBC Two

Délka

52 minut

Žánr

Drama
Historický
Minisérie

Země původu

Velká Británie

Roky vysílání

2012

První vysílání

10. ledna 2012

Ukončení seriálu

11. ledna 2012

Odkazy

IMDb.com
Wikipedia (anglická)