plakát seriálu

The Originals

(The Originals)

Názory uživatelů

This town was my home once...

TVD nikdy nebola moja šálka kávy, vždy som Denníky považoval za seriál, ktorý sa len zviezol na úspechu Twilight ságy a The Originals som ako spinn-off hádzal do jedného vreca s nimi. V jeden upršaný večer som zistil, že už jednoducho nemám čo pozerať a tak som to s rodinkou Mikaelsonových predsa len skúsil... a bol som viac ako milo prekvapený. Žiadna teen romanca sa nekoná, boj o moc vo francúzskej štvrti krásneho New Orleans kope totižto úplne inú ligu. Je pravda, že prvá séria mala možno až príliš veľa zápletok, na druhej strane práve preto má veľmi málo hluchých miest. Vizuál je na pomery televíznej produkcie viac, ako podarený, dialógy síce občas trošku škrípu, ale to sa od seriálu od CW dá čakať.
Hlavným kladom sú ale veľmi výživné charaktery hlavných postáv a ich hereckí predstavitelia. Klaus je možno arogantný a chová sa často ako blbec... nemôžete mu ale nefandiť. Joseph Morgan sa pre túto postavu narodil, má neuveriteľnú charizmu a tak nieje divu, že dokázal z postavy, ktorá bola v TVD len vedľajšia spraviť ťahúňa celého seriálu. A s podporou Daniela Gilliesa, ktorého Elijah je krásny protipól svojho brata funguje bratská chémia na 150%.
Po veľmi slušnej prvej sérii som mal pocit, že pokiaľ sa seriál udrží pri takejto kvalite, bude to úspech. O to viac som potešený, že druhá séria laťku ešte dvíha. Ako sa hovorí, čím lepší záporák, tým lepší film/seriál. A pritiahnuť zvyšok rodinky Pôvodných bol rozhodne skvelý ťah. Ostáva len dúfať, že si seriál kvalitu udrží.
A tak sa z človeka, ktorý si vždy vravel, že upírske seriály od CW sú zbytočná strata času stal fanúšik The Originals. Ešte chvíľu a budem chodiť s tričkom - I am going to kill each and everyone of you...

80 %
92 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

The Originals

TVD jsem nikdy neviděla, ale když jsem nedávno hledala nějaký další nadpřirozený seriál a vyrozuměla jsem, že The Originals jsou jejich dospělejší verzí, řekla jsem si, že za zkoušku jedné, dvou epizod nic nedám. A na rovinu uznávám, že jsem byla hodně příjemně překvapena. Už jen úvodní myšlenka, že se temný příběh odehrává v atmosférických kulisách New Orleans nemá chybu, děj je zajímavý a nenudí, vyloženě kladnou postavu, aby tu jeden hledal lupou, napínavé je to jak blázen, nečekaný cliffhanger skoro v každé epizodě způsobil, že jsem se kolikrát musela přemáhat, abych nesjela první řadu pomalu v jednom kuse a ta nekompromisní brutalita tomu taky neškodí.
Trochu jsem se bála nějakých zdlouhavých romantických dramat, ale to nehrozí, ačkoliv po sobě nějaký potencionální pár hodí sem tam nějaký ten unylý pohled, na víc není čas, tempo ubíhá zběsile dál a hlavním tématem seriálu je boj o moc a ovládnutí města.
A dalším velkým lákadlem jsou postavy, zejména právě Původní. Hlavní záporák Klaus (výborný Joseph Morgan) je sice poněkud emocionálně nevyrovnaný, zato nebezpečný jak puma připravená ke skoku a ačkoliv dávám obecně přednost bad guys, stejně ráda mám jeho diplomatického, čestného staršího bratra. Pokaždé když si elegantní, stylový Eliah uhlazeným způsobem rozepne knoflíček u svého dokonale padnoucího obleku, pronese nějakou zdvořilou frázi a poté bez námahy zlikviduje 2 až 50 (podle situace) protivníků okolo, je zkrátka k sežrání. Jejich sestra Rebbeka si s nimi nijak nezadá a je to nejlepší ženská postava v Originals, SPOILER proto mě mrzel její odchod KONEC SPOILERU a k mým oblíbeným bych přidala ještě upíra Marcela.
Další velkou kapitolou jsou čarodějky z francouzské čtvrti, to jsou zákeřné bestie první třídy a raději bych se snad dostala do rukou rozzuřenému Klausovi než jim. The Originals určitě nejsou dokonalým seriálem, třeba takových dějových linek je tam nacpaných někdy až zbytečně moc, ale mě baví a to je konec konců to hlavní. A už se těším na podzim na druhou řadu.

90 %
89 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
78 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Always & Forever

Asi před 5 minutami jsem dokoukala poslední díl 3.série. Sledovala jsem TVD a TO hezky pravidelně každý týden, ale pak jsem někdy začátkem roku přestala mít čas a začala být až moc unavená neustále se zvyšující nudou v TVD, že jsem přestala sledovat oba seriály a řekla si, že se k nim vrátím později. Před víkendem jsem si řekla, že by to chtělo něco staršího, nějakou klasiku, ke které mám stále velmi silný citový vztah - napadlo mě TO. Tudíž jsem za poslední 2 dny zhlédla posledních 6 dílů TO co mi chyběli. Můžu říct jen tolik, že se za to právě teď naprosto nenávidím, neboť jak mám teď přežít tu bolest, která vyvrcholila ve finále, až do poloviny března?

Již od objevení Mikaelsonů v TVD, jsem k nim cítila velké sympatie. Tato rodinka mi prostě... učarovala a to hlavně tím, jak klidně vyrvou srdce z těla komukoli, kdo se křivě podívá na jejich rodinu. Oddělení Původních od TVD byl ten nejlepší tah, co jen mohli tvůrci udělat. V době vzniku TO mě zrovna začínali nudit vztahy v TVD, které tu prostě nejsou! Tady jde o rodinu, pýchu, lásku, čest, historii, vůdcovství... ne jen o to, jestli "tuhletu dostane tenhle a nebo támhleten" (neberte to špatně, TVD mám ráda, jenže...). Tohle je skutečná historie, prožít spolu více než celé milénium, ne jen něco kolem sto let. Normální lidé tvrdí, že bych měla být odrazena tím, kolik krve bylo prolito, ve jménu jednoho hloupého slibu, který si kdysi dávno dali tři tehdy ještě skoro děti - ale pardon, toto je důvod, proč se mi to líbí.

Dost mých citových výlevů k seriálu obecně - ještě stále jsem rozhozená z prozatímního závěru - pojďme si říct něco k postavám:
Niklaus - velmi, velmi, velmi impulzivní jedinec, což většinou moc nemusím, ale i přes to, že je klidně schopen probodnout svou sestru/bratra když ho začne štvát, mu nesmíme odepřít skvělé charisma. Opravdu mě ani neodrazuje to, kolik krve je na jeho rukou a to z velké části zcela zbytečné. Ne. Vše co mi stačí, abych mu okamžitě odpustila, je vidět ho zlomeného. Ani jeho obrovská pýcha a potřeba moci mi nevadí, o to více dokážu ocenit, když se jí ve skutečnosti alespoň na chvíli vzdá.
Elijah - omlouvám se všem, chápu, že Klaus by měl být můj oblíbenec (také, že ho opravdu ráda mám), ale Eli je prostě... tak trochu více můj styl. "The noble one"... Občas když ho vidím nešťastného tak mě napadají myšlenky, čeho všeho bych se vzdala, jen aby mohl být šťastný. Líbí se mi na něm hlavně to, že není tolik labilní jako jeho bratr, ale zároveň pokud ho naštvete tak vám vyrve srdce z těla - doslova - (což je také snad jeho nejčastější styl zabíjení a také asi nikdo jiný tento styl nepoužívá tak často jako on) a poté se umyje, převlékne do čistého obleku a požádá o odpuštění. (P.S. nemohu být jediná kdo si kolikrát musí části, kde Elijah mluví pouštět alespoň dvakrát, neboť Danielův hlas je prostě geniální a já se v něm ztrácím - jeho drobné trhlinky (v angličtině bych to nazvala "those little cracks in his voice") mě dostávají na kolena ještě více než celý Josephův přízvuk.)
Rebekah - oh ano, Becca... ze začátku jsem jí moc nemusela - zdála se mi až přespříliš naivní, avšak postupem času se tato postava stávala více a více komplexní, až jsem si jí nakonec zamilovala také. Jen opět... ach ta její labilita, kterou sdílí se svým drahým bratrem...
Kol - velké část publika (hlavně ta ženská) Kola zbožňuje již od začátku pro jeho vzhled. Já ho tedy nikdy moc nemusela (neříkám, že není hezký, ale pro mě ani zdaleka ne dostatečně, abych překousla jeho chování) začala jsem ho mít alespoň trochu ráda až ke konci, když byl s Davinou...
Finn - od začátku byl prostě mým nejméně oblíbeným bratrem, ale zase musím uznat jeho skvělý vztah s Freyou... a ano. Jeho smrt (tu poslední) jsem obrečela.¨
Freya - Myslím si, že je pěkné, aby naši drazí chlapci měli i další sestřičku, která jim může krýt záda...
Henrik - pamatuje si někdo nejmladšího, dávno mrtvého, pouze zmíněného, Mikaelsonovic syna? Je mi ho líto, chtěla bych vědět, jaký by ve skutečnosti byl.
Mikael & Esther - ne. Ne. Ne. Nikdy jsem s nimi nedokázala byť sebeméně soucítit. Přece jen, která zrůda by mohla takhle zničit své děti? S jakkoli dobrým úmyslem.
Hope - ach zlatíčko... můj nejmenší vlčku, princezničko v království svého otce... jedna z nejlepších věcí co se Klausovi mohla stát. Schválně - jak moc se změnil Klaus kvůli ní?
Hayley - pamatuji si, jak jsem jí ještě v TVD nesnášela. Kde jsou ty časy? Holka, jsi super. Prosím, ty to zvládneš. Hlavně pokud se ti to povede, už si nenech Elijaha vzít... (jen mě stále štve to vše s Jacksonem...)
Marcel - Proč jsi jen nechal svůj vztek zaslepit ti lásku, kterou k Mikaelsonovým stále cítíš? Pořád však věřím, že pro tebe existuje jisté vykoupení... Marcellusi, pokud dostaneš další šanci, nepromarni ji.
Camille - kam se hrabe Klausova láska ke Caroline... Cami všem nám budeš chybět. Ty spolu s Hope jste největším důvodem, proč se alespoň trochu změnil. (I když v době, po tvé proměně jsem opravdu nesnášela. Klausovi se neubližuje.)
Davina - většinu času jsem jí prostě a jednoduše neměla ráda. Pouze její vztah s Marcelem...
Vincent - tady létám jako na houpačce... co si mám vůbec myslet? Já opravdu nevím.

Když to shrnu celý seriál by si zasloužil tak 95%, ale vzhledem k tomu, že TVD jsem udělila 90%, musím sáhnout po 100. Neříkám, že je to bezchybná show, avšak je to velmi příjemný zážitek. Uvidíme se opět v březnu, tentokrát budu opravdu čekat na nové epizody, prosím jen ať to tvůrci tím časovým posunem nezkazí tak, jako v TVD.

P.S. Slibem "Always & Forever" by se nemělo plýtvat... Když ho opravdu vyslovíte, ujistěte se, že vám za to ten člověk stojí a vy nebudete později muset litovat...

P.P.S. Opravdu jsi to dokázal dočíst až sem? O.o Gratuluji k trpělivosti, máš u mě bonbón.

100 %
88 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

..aneb když je spin-off lepší než původní seriál!

The Originals si zatím drží poměrně vysokou laťku. Když skončila 4. série TVD a objevila se informace o novém spin-offu s názvem "The Originals", říkala jsem si, že to bude strašné, ale zvědavost mi nedala a pustila jsem si první díl, když vyšel. Po nějaké době jsem se stala závislákem hltajícím nové díly. Rodina Michaelsonů si opravdu zaslouží vlastní seriál, se svou komplikovanou minulostí!
Osudy všech zúčastněných jsou zapeklité, stejně jako mysl samotného Klause. Klaus je samo o sobě strašně komplikovaná osobnost. S Josephem Morganem v hlavní roli, s jeho sexy britským přízvukem.. <3
Nevím, jak jinak se vyjádřit, sám název mého 'názoru' říká vše potřebné!
Užijte si podívanou! Je opravdu o co stát. :)
xoxo.

100 %
83 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

I'm gonna kill every last one of them!

Seriál, který začal jako spin-off mých oblíbených Upířích deníků jsem si pustila spíš jenom z dlouhé chvíle a ze začátku se mi ani nijak zvlášť nelíbil, zdál se mi jako průměrný a nedokázala jsem se rozhodnout, které z obou pochybně- morálních stran se mi líbí víc.
Nakonec jsem se tak trochu zvráceně přiklonila na stranu Krále New Orleans a tak trochu mě baví jeho hlášky typu: "I'm gonna kill every last one of them!"
Jak seriál postupuje, začíná se ukazovat víc stran každého charakteru- to, že Elijah není vždy ten gentleman, Klaus není ten největší záporák, Rebekah není vždy rozmazlená a egoistická, Kol není vždy spratek (i když po většinu doby ano) a Finn rozhodně není hodnej mamánek.
Seriál zraje, nabírá rychlost a je díl ode dílu lepší a zajímavější!
Hodnocení: 95%

Oblíbené postavy: Klaus, Elijah, Hayley, Jackson (jestli ho Klaus zabije- tak mu to neodpustím), Hope a Rebekah.

Za tímto hodnocením si stojím do druhé série. Finále bylo fenomenální... bohužel stalo se něco strašného... 3. série. Kvalita rapidně poklesla a přestože jsem chtěla dát na začátku 100%... teď seriál hodnotím na 60%. Obávám se, že se jim stalo totéž, co spoustě skvělých seriálů před nimi- příběh se spotřeboval.
Rve mi to srdce, protože jsem z něj byla nadšená. Bohužel, nyní dávám: 60%

60 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Pilot

Tak jsem právě shlédla pilotní díl The Originals a po pravdě mi zatím nepřijde moc objektivní seriál hodnotit. Pilot měl za úkol uvést diváka Vampire Diaries zpět do děje, takže v podstatě bylo zopakováno to, co už jsme měli možnost vidět ve VD.
Ale jinak, The Originals si právě získaly svého věrného diváka. Původní upíry jsem měla ve VD opravdu ráda, každý má něco do sebe. Já osobně mám nejraději gentlemanského Elijahu v perfektně padnoucím obleku. Klaus je zase věčný rebel a miluji ten jeho "british accent". Jakmile promluví, tak je k zulíbání! Rebeku, která mi ze za začátku dost iritovala, už taky můžu. Není to blbá blondýna, za kterou jsem ji zprvu měla. Jediná postava, která mi v Originals leze vážně hodně na nervy, je Marcel. Nejraději bych mu dala ránu do toho jeho bělostného úsměvu. Těším se, až mu Klaus nakope ...ehm...sedinku. :-D Líbí se mi velké zapojení čarodějek, hlavně Sophie je opravdu sympatická. Těším se příští týden.

90 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
69 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 16 lidí

Always and forever

Nemyslím si, že som niekedy videla lepší seriál, ktorý by bol tak veľmi orientovaný na rodinu ako práve TO. Veľmi sa mi títo upíri páčili. Bolo to krvavé, hrôzostrašné, vtipné, romantické... malo to všetko, čo tu trebalo.
Postavy dokonalé od prvej až po poslednú. Najviac za mňa bodoval Elijah a Hayley, ktorých som mala veľmi rada, no v poslednom čase aj Klaus a Rebekah.
Bolo obdivuhodné, ako pre nich rodina znamenala všetko. Hoc mali medzi sebou nezhody, vždy si navzájom pomáhali.
Rodina Mikaelson sa mi hlboko vryla pod kožu, hlášky mám napísané v zošite a často si dávam rewatch. Tento seriál mi dal mnoho do života, hoc začínal ako teen. Veľa vo mne zanechal, takže za mňa TOP. nemyslím si, že o upíroch bude ešte niečo lepšie.

100 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

This is MY home! No.. You left.

Když jsem zjistila, že bude spinn-off na upíří deníky, neskákala jsem radostí. Mrzelo mě, že Joseph opustí TVD, a že deníky půjdou dolů. No v jednom jsem měla pravdu. Deníky šli dolů. Jenom si nejsem jistá, jestli to bylo zrovna přechodem Josepha. Vzhledem k tomu, že pilot byl z velké části obsažen v jednom z dílů k deníkům, tak jsem se rozhodla dát seriálu šanci.
No. Dneska mě daleko víc baví původní. Ať už jde o Nickovu schopnost, být skvělým tátou, nebo o krásnou malou Hope, znovunalezenou sestru, nebo dokonce Kola? Netuším, co přesně mě u seriálu drží, ale je to hodně silné. Vždy když vyjde nový díl, hned ho zkouknu.
1. série: Super. Nemám výtky. Válka mezi Marcelem a Klausem vypadala napjatě. No co si ale budeme nalhávat. Klaus je prostě... No Klaus. :D 2. série pro mě byla ještě lepší než ta první. Asi v tomhle momentě jsem zjistila, že mě víc baví právě TO.

Teď tu máme 3. sérii. No co říct. Je to lepší a lepší. Trochu nechápu sledovanost, ale co nadělám. Doufám, že třetí série není poslední.

Mou asi nejoblíbenější postavou není nikdo jiný, než náš hlavní hrdina Klaus. Nemám rozumné odůvodnění. On. Je. Prostě. SEXY. :D Je neuvěřitelným zdrojem hlášek a zábavy. Pokaždé když je na scéně, v podstatě nevnímám nikoho jiného.
Překvapivě jsme se dočkali i nějakých těch milostných párů. Nevím, jak pro vás, ale pro mě to bylo celkem příjemné překvapení.

100 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Oddelenie Pôvodných od TVD bol skvelý ťah...

The Vampire Diaries už pomaly ale isto stráca na zaujímavosti, aj keď posledná séria pre mnohých skončila šokujúco a dá sa na tom zase stavať v ďalšej epizóde. No iným, ako mne, už lezie na nervy ako sa tam neustále točí príbeh okolo Deleny. The Originals majú tiež vlastný príbeh, táto pôvodná upírska rodinka rozhodne má čo povedať a nie je to vyslovene len pre kategóriu teenagerov. Čoraz viac si obľubujem Rebeccu, ktorá tu konečne nie je len príťažou svojho brata Klausa, to jeho neustále zabíjanie jej a Elijaha mi proste liezlo na nervy. Inak Klaus je typický Klaus a Elijak ako vždy upír s tesákmi,no zároveň diplomatický gentleman. Spočiatku ma strašne nudila postava Daviny, to bol možno jediný prvok puberty v tomto seriáli. Ešte stále to nemám dopozerané, takže veľa hodnotiť nemôžem. Ale vcelku sa mi páči aj postava Marcelusa a Haley mi nepríde tak neznesiteľná ako v TVD.

Verím, že časom nejako ukončia tú pubertálnu sériu Upírskych denníkov a svoju pozornosť tvorcovia zamerajú už len na The Originals. Majú veľký potenciál, a zaujmú širšie vrstvy divákov.

100 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
25 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Witches are bitches...

V prvé řadě musím naprosto ocenit, že seriál divák pochopí, i když nesleduje Upíří deníky či není jejich fanouškem. Hodnotím po několika dílech a jsem naprosto uchvácen. Postavy jsou bravurně ztvárněny, nelze je škatulkovat typu ten je zlý a ten hodný, jelikož nic není černobílé. Kombinace akce, nadpřirozena, pletich a trochu té morbidity zaručuje kvalitní zážitek. Děj má spád a líbí se mi, že každý tábor/postava má své vlastní plány a pár schovaných triků v rukávu. Celkově se povedla jak hudební složka, tak i kostýmy.
Oblínené postavy: Rebekah, Hayley, Davina

90 %
71 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
86 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Původní

Když CWčko oznámilo, že budou mít původní upíří vlastní seriál, trochu jsem pochybovala. Původní jsem sice měla ráda už od jejich začátku, ale nebyla jsem si jistá, jak bude vypadat seriál jenom o nich. Na podzim při prvním dílu jsem byla příjemně překvapená, že těch čtyřicet minut uteklo hrozně rychle. V epizodě bylo všechno co v denících- (většinou) skvělé herecké výkony, vtipné hlášky, děj- a jako bonus v ní nebyl žádný dokola se opakující milostný trojúhelník, ukňouraná Elena a oproti deníkům mají Originals výhodu- jsou o čtyři série novější, takže se děj neopakuje. Příjemným překvapením byl také herecký výkon Marcela a hlavně Daviny, která je věrohodná když se směje, zlobí, vzteká, prostě pořád. Podle mě je seriál super a dostává 100%.

100 %
71 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
71 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Upíři jsou stále IN

Názor na tenhle seriál píšu až po shlédnutí 6 dílů. A musím říct, že jsem spokojena :) Klaus je stále zlý, cynický a vtipný , což mám na něm nejradši. Rebeka je mi zde také mnohem sympatičtější než v denících.Taky se mi libí, že více prostoru dostává postava Elijaha. Jediný kdo mě nějak zvlášť neokouzlil je Camila a Hayley, snad se to ještě nějak zlomí a zlepší. Zápletka taky dobré, dostatečně akce, jsem spokojená. Budu pokračovat v kukandě. Bavte se.

90 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

The Originals

Dle mého tenhle spin-off výrazně předčil Upíří deníky. Od 1. dílu mě seriál naprosto baví. Super zápletky, super záporáci, super příběh. Malá Hope, bromance Klaus/Elijah....
Na 2. sérii mi chyběla Rebekah v podání Claire Holt. Objevila se v pár dílech, ale i tak bych ji chtěla vídat víc. ;)
Jinak celkově je to dobrý seriál a těším se na 3. sérii :).

90 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Klaus!

Původní rodinku jsem si v Upířích denících zamilovala a proto mi udělalo velkou radost oznámení, že vznikne seriál přímo o nich, byla jsem doslova nedočkavá na první epizodu a měla jsem taky proč, dostalo se mi to pod kůži prakticky okamžitě a vím, že se mě to jen tak nepustí a pokud ano, bude to opravdu jen, když mi zabijí mého milovaného Klause :D

100 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Mikaelsons

Páči sa mi, že to oddelili od TVD. TVD už stráca svoju kvalitu ale The Originls ju ma úžasnu. To ako dokážu spracovať rovnaké prostredie lepšie je pozoruhodné. Dali do deja aj dieťa, dobre prinesie zmätok. A vyvrcholenie série bolo prekvapujúce. Je to jedna z najlepších noviniek tejto seriálovej sezóny aj to nie je úplná novika.

100 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Who has the power now, friend?

Som veľmi rád, že vznikol tento spin-off, lebo samotný seriál The Vampire Diaries sa už pomaly dostával do stereotypného sledovania "čo ešte vymyslia / koho znova oživia". Od prvej epizódy má tento seriál hlavu a pätu a páčia sa mi postupné zvyšovanie napätia a deja. Oceňujem, že Elijah dostáva toľko priestoru v seriály pretože je to výborný herec a jeho rola mu báječne sedí. Stála rivalita medzi Klausom a Marcelom dáva seriálu tú správnu iskru a aj Rebekah to pekne okoreňuje. Za seba môžem povedať, že som nadmieru spokojný. ;-)

90 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Amazing

Nemyslela jsem si, že by mohli poslední z původní rodiny nějakým způsobem utáhnout seriál, ale musím uznat, že jsem se hluboce mýlila. V současné době mám pocit, že Originals jsou lepší než TVD a to se se spin-offy moc často nestává. Vzpoury, lži, podvody, rodinná pouta, milostné vztahy a co je nejpůsobivější tak jak mi připadá, že seriál by utáhli i jen Klaus s Elijahem.

100 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

originals

Klause jsem milovala uz od deniku a Elijahu rovněž,takze jejich vlastní seriál jsem s radosti uvítala a nenecham si ujit jediny dil

100 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

I want to be a king!

Nutno říci, že jsou The Originals mnohem zajímavější, jak the Vampire Diaries, ke kterým jsou spin-offem (Alespoň vzhledem k posledním dílům TVD). Což je možná maličko smutné, ale alespoň se nemusím vzdávat své oblíbené tématiky o upírech :). Klaus byl už od prvního okamžiku, kdy se poprvé objevil v Mystic Falls, mojí oblíbenou postavou, proto mě jeho účast velmi těší.
Postava Marcela tomuto seriálu pak dodává výbornou atmosféru a pořádnou rivalitu.
Ano, tohle je velmi nadějné.

70 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Upíří podívaná klidně i pro dospělé...

Myslím si, že tohle je asi ten nejdospělejší seriál na téma upíři, co kdy kdo vyplodil. Zajimavé zápletky, dobrý děj, málokdy se tam setkáme s pubertálními hysterickými výlevy. :) Ano, možná to někdy zaskřípe, ale je to fajn podívaná. Místy to byl občas i pěkný krváček. Tenhle seriál jsme zařadila mezi zamilované. Což je nutno ocenit, když tam vévodí The walking dead. Kdo má rád fantasy, nějaké to nadpřirozeno, směle do toho. Plus je i to, že zrovna nemusíte sledovat i TVD. Jen nemám ráda herečky, co mají každou chvíli otevřenou pusu v němém úžasu z něčeho naprosto banálního. V TVD mi to dělala Elena a to neustále, už po druhé řadě jsem ji měla chuť zabít a tady to občas dohání Hayley, ale naštěstí jenom občas, takže ji zatím toleruju.

100 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
40 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Klaus a jeho family

tak tohle je opravdu vydařené dílko. Myslím, že není moc spin-off seriálů, které by předčily své "mateřské" seriály. Dle mého názoru jsou TO vyspělejší, mystičtější a kvalitnější než TVD. Výhodou je také to, že člověk nemusí znát TVD, pokud chce sledovat TO.

Postavy jsou propracované, nelze je jednoznačně škatulkovat. Baví mě to napětí mezi postavami(ať už svůdného nebo bojovného rázu).

100 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

nemůžu jinak ...

než tenhle seriál milovat .. Klause jsem prvně zavrhla, moc mrtvých, moc krutosti a nelítosti .. Jenže se mi nějak vetřel do přízně :D Možná to bylo tím jak se choval ke Caroline, nevím .. Ale pořád nevím, jestli se mi líbí nebo ne .. Hayley moc nemusím, je taková .. prostě točí se to kolem ní , ale nějak zvlášť by mi tam nechyběla, děj by to mělo i bez ní .. Stále do někoho zahleděná Rebeka, která hledá někoho kdo by kvůli ní byl konečně vše obětovat, Eliáš, u kterého je očividný zájem o Hayley a pak Marcel .. prostě nelituju toho, že se na to dívám, naopak .. miluju mysteriozní a nadpřirozené věci a i kdyby mě to nemělo bavit, dívat se budu :) 90%

90 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Dospělejší sourozenec

Originals jsou dospělejším sourozencem Upířích deníků. Velkým plusem je, že se tu zbytečně nefňuká a dlouze netoká. Překvapením je Marcel, jehož jsem asi odhadla špatně.

Oblíbené postavy: Elijah, Klaus a Rebekah

Zlatá střední cesta: Marcel

Neoblíbené postavy: Camille, Davina

100 %
57 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
29 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

New Orleans, tady jsme

Asi tak nějak si představuju, že si tohle Klaus neodpustil při jeho/jejich příchodu. Kdo ví. Mě se tohle zalíbilo, tak jsem to použila.
Tak nějak rychle: nejdříve jsem viděla TO a až potom TVD, ale že by to nějak vadilo, o tom se nijak mluvit nedá. Vzhledem k tomu, že je TO mladší než TVD, jsou to i kvalitnější série. Říká se, že s každou sérii navíc seriál upadá. TO začalo dobře a podle s02 to vypadalo, že to tak bude pokračovat. U mě ale nastal pokles.
Mě totiž osobně unavuje, jak režiséři neumějí udělat tu správnou romanci, jak to až moc komplikují, jak jsou některé postavy až tak průhledné, některé postavy dokonce ztratí smysl, nebo jsou najednou jiní a ještě větší hlupáci. Každý seriál těží na párech, o tom žádná- ale stvět na tom příběhy všeho? Ne, za mě ne. v s02 se stalo hodně věcí- ať už dobré, nebo špatné, jsem překvapivě pořád tým Klaus. Měla jsem ráda určité postavy, které jsem naopak začala v s02 nenavidět a postavy, které jsem neměla ráda a v s02 zase oblíbila. Samotná s01 mi přišla jako jedna velká oťukávačka, kdy jsem pak stejně změnila názor- ale povedená byla.
Ke konci bych už jenom chtěla říct, že by Davině mohli už dát taky jinou dějovou linku a mohla by si vybrat jiný terč.

70 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Rozdiel medzi TVD a TO ? VEĽKÝ

Úprimne, TVD pozerám už len kvôli Ianovi. Proste ma nebaví večný trojuholník E+S+D. Preto je pre mňa TO veľkým osviežením. A môžem povedať, že druhá séria je ešte lepšia ako prvá.

Pôvodných mám veľmi rada. Kto by nemal rád Klausa ? Človek nevie, či ho milovať alebo nenávidieť. Veď on v podstate nie je zlý, len jeho matka je hnusná bosorka a otec sa ho snaží pri každej príležitosti zabiť. Úprimne, koho by to nepoznačilo ?
Potom tu je Elijah. Daniel Gillies patrí medzi mojich obľúbených seriálových hercov, takže k nemu ani nemám čo povedať. A kto nemá rád elegantných mužov, ktorí vždy splnia, čo sľúbia ? Preto sa aj veľmi teším, keď príde nejaká Elijah+Haley scéna. Jasné, je to mierne blbé, chcieť chodiť s čajou, s ktorou spal môj brat a teraz dokonca majú aj bábo, och a nezabudnime, že ona si má zobrať niekoho úplne iného. Telenovela, ale taká, ktorá nás baví.

Som rada, že priestor konečne nedostali len obyčajní a pôvodní, ale už aj vlkodlaci a čarodejky.

Ak máte radi TVD, ale lezie vám to už na hlavu, plne odporúčam TO. Samozrejme, nedá sa to začať pozerať, ak ste predtým nevideli TVD, min 3.-4. sériu, 5. ani veľmi netreba. Ale ak ste už videli, The originals je len a len pre vás :)

90 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Lepší než TVD

Tento spin-off je podle mého názoru lepší než TVD (srovnávám s první řadou TVD). Je lépe zvládnutý, dějové linky jsou zajímavější, příběh dokáže člověka udržet v napětí a v očekávání, co se bude v dalším díle dít. Je to dospělejší seriál než Deníky. Líbí se mi aspekt "witches are bitches". Tento seriál má dobře našlápnuto, uvidíme, jak to s ním bude dál. 85%

80 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

TO v kurze

Nie je príliš objektívne porovnávať TVD a TO, predsa len, seriály rozoberajú dosť odlišné problémy, i keď zdieľajú rovnakú tému: rodinu.
TO je dospelejšie, temnejšie a v mnohých ohľadoch realistickejšie. A popravde, kto by odolal dvojici Klaus + Elijah? :)
Seriál postavil látku relatívne dosť vysoko a na rozdiel od svojho staršieho brata, má výhodu počiatočného tajomna a dych-berúceho spádu udalostí. Som zvedavá na ďalší vývoj.

Len tak ďalej, Original family!

90 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Jen tak dál...!

Spin off Vampire Diaries mě ohromě baví s každým dílem víc a víc. Původní tu dostali více prostoru a je to znát. Jen doufám že to jako u VD tvůrci nesklouznou k naprostým nelogičnostem. Nezařadila bych ho k nejkvalitnějším seriálům, ale na CW je to velmi dobré.

80 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Made in VD

Takže velké coming out líbí se mí VD, ano já vím k neuvěření a možná trochu k zblití ale co zůstanu štíhlý. Recenzovat tuhle novinku je pro to optížne, protože znám polovinu postav i okolní magický svět a mám k nim vytvořený vztah a názor. Po zhlédnuti pilotu, jsem raději počkal na druhý díl, než tuhle mladší sestřičku či bratříčka VD odsoudím a s křikem uteču. No přeháním nic neobvyklého. Zpátky ale k seriálu pilot byl recyklaci již dřívějšího dílu z VD, později z prodlouženého režisérského. Trochu jsem čekal, že tvůrci právě tento díl uveřejní ale nestalo se, díky bohu nebo evoluci. Děj je sice známý ale je představený z pohledu Elijahy takže mírné osvěžení a překvapení. Bohužel příběh se zdá byt i pro někoho kdo 2x viděl všechny díly VD ups a je to venku zmateny. Autoři jakoby nevěděli kde danou scénu umístit a jak jí správně natočit nebo moc spěchali. Jedno nebo druhé působí to nepěkně milí pánové a dámy. Flashbacky taky moc nepomáhají, někdy jsou otravné, jako paruky které herci nosí. Elijah je v pilotu ten hodný a chladný. Trochu mě zklamala Rebekah první díl prakticky protelefonovala z Elijahou ve vaně. Chce to ji šoupnout do letadla i stou vanou a urychleně přemístit do New Orlins. Mé modlitby byli vyslyšeny a v druhem díle ji tady máme, nastup správně krvavý ale čekal jsem víc. Autoři se jí snaží vykreslit přece jenom trochu zranitelněji než jako sobeckou mrchu, kterou tolik miluji. Což je konec konců fajn. Druhý díl už má vše správně originální a tak můžu vice posuzovat. Děj a střih zase trochu stafkuji snad se to zlepší, jinak chápu špatné hodnocení. Autoři se zde snaží přiblížit a vysvětlit vztahy několika postav někdy se jim to daří více a někdy méně. Motivace některých charakterů sou mi záhadou a někdy si říkáte, proč to ta osoba děla například mocná čarodějnice poslouchá upíra a bodá své méně obdařené čarodějnice do zad. Jako správný fanda VD jsem se na tuhle novinku těšil a dále budu zjišťovat, zda stojí 45 minut mého života za sledování. Bohužel jako správný fanda nedám téhle novince ani jednu kapku krve zdarma a budu proto nemilosrdný. Společně a navěky….

70 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Spin-off lepší než původní seriál

Jak často se v seriálovém světě stává, že ti samí producenti a scénáristi co vymysleli původní seriál, natočí lepší spin-off, než byl původní seriál?! No myslím, že moc často ne. :-)
Samozřejmě mám ráda TVD a jako každý fanoušek deníků jsem byla na Originals opravdu zvědavá a musím říct, že splnilo všechny očekávání a snad je i překonalo.
Seriál je podle mě skvěle promyšlený a hlavní zápletka, dřívější král (Klaus) versus nynější král (Marcel), když oba dva jsou vlastně záporáci je podle mě skvělá myšlenka. Během dosavadního sledování seriálu se mi několikrát stalo, že jsem nevěděla komu mám fandit jestli Klausovi nebo Marcelovi :-D . Což je podle mě opravdu zvláštní situace.
Seriál není jen o milostném trojúhelníku jako jeho starší bratříček, samozřejmě i zde ten milostný trojúhelník zavání, ale scénáristi nám ho tolik nepředhazují, což je příjemná změna.
Seriál se ubírá správným směrem a doufám, že mu ta cesta vydrží dlouho, podle mého má velký potenciál.
Nejoblíbenější postavy: Klaus, Davina, Rebekah
Nejoblíbenější epizody: (moc epizod zatím není) S01E01, S01E02, S01E04, S01E05

100 %
40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
30 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Lepší než TVD

Super! Baví mě to mnohem víc než tVD, má to lepší příběh, má to DĚJ a hlavně tam je víc prostoru pro Mikaelsonovi, což v tVD nebylo. Jeden z nelepších spin-offů.

90 %
40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
40 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Tohle sem nečekala

Když sem o tomhle seriále četla poprvé skoro bych neřekla že me nebude bavit,ale teď je to můj nejoblíbenější seriál.Klaus je prostě úžasnej jen jsem si myslela ze se bude o to dítě víc zajímat,ale na druhou stranu jsem ráda ze se z nej nestal citlivej taťka a pořad je to ten nemilosrdnej zlej upír...

100 %
40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
20 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Mladší (starší)bráška TVD

Na TVD jsem začla koukat asi v půlce 4 .série, takže spin-off jsem zaradila mezi seriály kouknu a uvidím. První díl jsme více-méně viděli v TVD, takže jsme si ho zopakovali z pohledu Elijaha.Po druhém díle jsem ještě nebyla úplně přesvědčena, ale pak mě tenhle seriál nadchnul a musím říct, že jestli si udrží tenhle standart, tak do mé TOP 10 má šanci se dostat. Je to seriál o moci, manipulaci, zradách, tajemstvích a to vše v obalu původní rodinky, která si tedy opravdu na žádné sorry nehraje. A že jsou tady flashbacky může rozhodit jen někoho, kdo předtím nesledoval TVD. Na to, aby jsme zjistili proč jsou některé věci takové jak jsou, musíme přeci do minulosti. A ty tedy opravdu nejsou tady ani v TVD otravné.Samozřejmě, jestli jste si TO pustili a čekali třeba kvality GoT, tak bohužel.To je stejné jak jít na Lunetic a čekat od nich kvalitu U2. V každém případě ja se na Klause a jeho povedenou rodinku budu dál těšit a doufat, že nám nezvlčí.
Změna % hodnocení po 6. díle na 100%
Tak bohužel musím ubrat procenta, nějak nám ti původní přešlapují na místě -60%
7.5- po dnešním díle upravuji na 80% :-)

80 %
40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
20 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Kvalita!

Som veľmi, veľmi príjemne prekvapený. Pôvodných som nejako moc v TVD neobľuboval, ale v tomto seriáli u mňa zabodovali, dostali priestor, ktorý rozhodne využili a musím priznať, aj keď nerád, že u mňa sú na rebríčku momentálne vyššie ako The Vampire Diaries. Skvelý dej, skvelé postavy, skvelá hudba... a vlastne keď teraz rozmýšľam, tak nemám jedinú výhradu voči seriálu (a to už je čo povedať). Dúfam, že laťku udržia takto vysoko a ja sa budem mať na čo tešiť každý utorok.

100 %
40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
40 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Charizmatické, no nedokonalé

So seriálom o rodinke pôvodných som napokon dosť spokojná, z veľkej časti je to ale preto, že TVD v 5. sezóne už nestoja ani za starý groš. Originals naopak ukazujú zaujímavé charaktery, prijateľné zápletky a dospelejšie spracovanie. Soundtrack je výborný a rodinka pôvodných má charizma, pre ktoré sa oplatí pustiť si nový diel. Niektoré veci ma však prudko vytáčajú, pretože tvorcovia opäť raz nevedia niektoré motívy využiť a tak sa nám dostáva len CW štandard, ktorý má až príliš veľa medzier v spracovaní.

70 %
40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
40 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Originals

Včera večer jsem zkoukla pilot The Originals a musim přiznat, že u toho padali fráze jako omg, wtf a podobně. Například, když Elijah, Hayley a Sophie oznamují Klausovi, že Hayley čeká jeho dítě. Podle mě byli při natáčení týhle scény všichni zhulený, protože jinak si to nedokážu vysvětlit. Moc fandím Klaroline a Hayley nemám ráda. Klaroline tímhle úplně zazdili. Ale taky o něčem jinym. Rebekah se vůbec nedivim, že chce svůj život a ten lék. Elijah "Zjistit, kdo plánuje spiknutí proti našemu bratrovi, a pak... Je buď zastavím, nebo jim pomůžu. Záleží na mé náladě." u tohohle sem se začala telit jak praštěná až sem vzbudila sestru. A Klausův telefonát Caroline. Nevím, co si o tom mám myslet. Miluje jí ještě? Cítí něco k Hayley? A co to dítě? Nebylo by to dokanalý kdybych se na konci nerozbrečela. Konkrétně při scéně, kdy Elijah říká Katherine sbohem. Moc jim přeju, ať jim to vyjde. Oba dva by si to zasloužili.

90 %
34 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
43 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 35 lidí

Nezajímavé

Přestávám koukat přibližně v polovině první série. Je to nezajímavý a nudný seriál - vedlejší postavy z VD pro mě nejsou dostatečně sympatické, aby mě jejich osudy zaujaly. Vypadá to, že Upíří deníky stojí na Eleně a bratrech Salvatorech - odeberte je a nic z toho nezbude.

40 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
42 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

Lepší než TVD ...důvod proč sleduji? Hayley + Elijah!

Jelikož TVD už nějaký ten čas sleduji ještě mě (před TO) nepominulo to šílenství, ale po asi TO 1x03 jsem se zamilovala a sledovala seriál od začátku. The Originals mají lepší herce, liniie, akci a děj. Tento seriál je vyspělejší a má nějaké priority což u TVD nenalezneme. Nemám k tomu moc co dodat prostě mě všichni přirostli k srdci. Teď k postavám. Osobně moje nejoblíbenější postava je Hayley. Nevidím důvod proč jí někteří lidé nenávidí. Má nějakou špatnou minulost a podle toho se tak chová, byla zvyklá starat se jen sama o sebe a teď má zodpovědnost. Potřebuje cítit, že někomu může věřit a, že jí má někdo rád a teď se dostáváme k Elijahovi. On je pro ní perfektní, vše co ona potřebuje on pro ní splňuje. On má na rodinu ochranitelský nadhled a to ona nikdy nepoznala to proto jsou pro sebe jako stvořeni.:) Také mám ráda přátelství Rebekah a Hayley - kámošky na život a na smrt? Doufám! Hayley a Klaus? Popravdě mám je spolu ráda (pokud by nebyl Haylijah). Nenávidím Klaroline protože to je pár o ničem takže rozhodně odemně mají +.

100 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
22 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

The Originals

Nemám rada spin off. VD postupne strácali kvalitu a jediné čo ich držalo nad vodou boli originals, ale väčšinu svätý a nesmrteľný milenecký trojuholník zabil a to čo prežilo odišlo do New Orleans. Vydržala som pri tom tri epizódy,ani Joseph Morgan ma nepresvedčil aby som to pozerala, aby som tomu dala šancu. Jediný rozdiel oproti upírom je ten, že tu hrajú sympatickejší herci

40 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Původní pryč z TVD

Boj mezi upíry a čarodějnicemi je lákaví i když občas už pořád dokola, teď se k tomu přidávají vlkodlaci a já vidím, že to bude ještě hodně zajímavé, nebo alespoň doufám. Kvůli čemu, ale upravuji můj názor je to, že jak jsem z toho byla nadšená tak to opadá. Leze mi na nervy koukat věčně na ublíženého Klause. Ano několikrát ho někdo zradil a "tatínek" se k němu nechoval hezky, ale ať si taky uvědomí co on prováděl své rodině. Sice mám jeho "naštvanou" stránku mám ráda, ale nebaví mě koukat na ublíženého Klause, který kope kolem sebe a všichni ho jen zrazují...
Marcel je kapitola sama o sobě. Elijah se konečně začíná projevovat :)
Příběh je pořád skvělý, ale prostě "ufňukaný" Klaus mi vadí.. Uvidím co přinesou další díly.

80 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Jeden lepší než druhý

The Originals je jedním z řady povedených seriálů, které mě dokonale usadí do židle a skutečně se na něj dívám a vnímám. Každá epizoda má svůj vlastní děj a zároveň je v pozadí i navazující k předešlému dílu. Vždy, když už si myslím, že vím co zrovna přijde, mě něco překvapí a s velkým očekáváním se těším na díl další. Herecké výkony jsou dospělejší, promyšlenější, žádná zdlouhavá popotahování. Viděla jsem zatím všechny díly a musím objektivně říct, že The Vampire Diaries je sice výtečný seriál, ale The Originals je tím pravým pro milovníky tohoto žánru.

100 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Původní

Seriál skvěle začal a první série ještě lépe skončila. Sice to po odchodu Rebekah vypadalo všelijak, ale finále vše vynahradilo. Mikaelson Family je prostě perfektní. Edit. Druhá série dokázala tu první překonat o pár koňských délek. První série měla především problém v tom, že se tam začalo odvíjet až moc hlavních linek. Druhá série se tohoto dokázala vyvarovat a naservírovala jich méně, které navíc plynule přecházely jedna v druhou. Velké plus vidím především v tom, že jsme se tentokrát víceméně dočkali celé Mikaelson Family. Jinak série dokázala zachovat všechno dobré, co bylo na sérii první a vyvarovat se jejích chyb. Jen tak dál. Edit. Třetí série je o malinko horší než druhá, ale stále se jedná o jeden z nejlepších seriálů, které sleduji. Série byla skvěle rozehraná, ale poněkud trpěla střídáním nepřátel, přičemž ten hlavní měl nakonec docela málo prostoru. A obě zemřelé postavy mi budou opravdu chybět. Série 1 - 88 % Série 2 - 100 % Série 3 - 92 %

90 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Výborný spin-off

Tenhle seriál se velmi vyvedl, pokud jde o koncept originálních upírů z Upířích deníků. Líbí se mi občasné propletení s nimi, možná by jsem ho snesla i ve větší míře. Bohužel prakticky tam jde stále o válku a nadvládu v jednom městě a jednoho města. Třikrát se všichni nesnášejí a dvakrát se zase milují, stále uzavírají mírové smlouvy a na druhé straně je porušují. Mělo by tam už jít o něco jiného.

50 %
29 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
14 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

TVD nebo TO?

Nejdřív jsem byla hodně skeptická TVD mě tak nějak začínalo nudit a nedokázala jsem si představit jak to chtějí napravit.TO jsem nakonec šanci ale dala a nelituji. Největším plusem je Klaus a Elijah díky nim má tento seriál víc šťávy než TVD a doufám že to tak bude i v dalších sériích.

100 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

The originals

Jelikož jsem velkým fanouškem The vampire diaries a upírů všeobecně tak ještě před shlédnutí pilotního dílu jsem věděla že mě seriál bude bavit :3... Začala jsem ho sledovat hlavně kvůli Rebece a tak mě docela zklamalo že už tam moc není.. Ale koukat se budu pořád kvůli Klausovi <3..
Doporučuji

100 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Dobrá volba

Spin - off seriálu TVD tuhle upíří línii rozhodně nezkazil ,ba právě naopak. Minimem hlavních rolí pod 20 let dokazuje ,že tvůrci dokážou zabavit nejen náctileté. Joseph Morgan ,Daniel Gillies ,Claire Holt ,Phoebe Tonkin ,Charles Michael Davis a Danielle Campbell to rozhodně v hlavních rolích nezkazili. Napínavé ,trošku jiné než TVD a taky nově vznikající zakázaná láska.

80 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Milé překvapení

Po prvním dílu jsem měla strach, že mne Originals nezaujmou, jelikož tam bylo vše co už jsme věděli, ale opak je pravdou. Originals mne baví mnohem víc, má to drajv a není to jen o bláznivé lásce dvojníků, vesmíru a toho jak jsou souzený :)... navíc byl velkým překvapením Tyler...

80 %
22 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
22 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Proč?!

Tahle partička by udělala lépe, kdyby zůstala v Mystic Falls a nikdy nejezdila zpátky do New Orleans.

Čekala jsem o mnoho více než jenom sourozenecké hádky. Nikdo nebojuje za to, co chce. Názory a charaktery postav se mění každý díl.

30 %
20 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Paráda!

Začínala jsem tak jako asi většina z nás u TVD a "původní" jsem ze začátku neměla vůbec ráda. Postupem času jsem ale měnila názor a teď jím fandím :D. TO momentálně sleduji raději než TVD, líbí se mi děj, zatím mi to dává smysl a není to přeplácané. Klaus je miláček i přesto, že je to "záporák" tak ho mám ráda. :). Takže už se těším na další díly ;)

90 %
20 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
20 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

the originals

TO som od začiatku milovala, dej je zaujímavý a nejde si nepozrieť ďalší diel. Mojou obľúbenou postavou je Klaus , je super a aj keď je trochu citovo nevyrovnaný je úžasný. Aj ostatný členovia rodiny majú niečo do seba. Ale takú rodinu by som nechcela mat, otec chce zabiť svoje deti, matka chce zabiť svoje deti, brat Finn chce zabiť súrodencov, Freya chystá niečo zlé (ešte neviem čo), Klaus nikomu nedôveruje atď.

100 %
20 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Docela dobrý

Když jsem tento seriál viděla poprvé jako spin-off upířích deníku tak mě to moc nebavilo ale začalo to být zajímaví.

100 %
20 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Příjemné překvapení...

...a to doslova! Jelikož jsem fanynka TVD a Klause, tak bylo jasný, že se na seriál TO kouknu. Netušila jsem ovšem, že TVD odsunu na druhou kolej (ti dvojníci totiž podle mně potopili celý seriál a už se v tom vůbec nevyznám!)a TO si tak oblíbím. Super zápletky a skvělý Klaus mi ale vše vynahrazují. Zbožňuju jeho hlas:)

100 %
18 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
36 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

The Originals

Pro mě teď jeden z nejlepších seriálů!!

100 %
17 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Měřítko pro odpad

Když na něco koukám a nelíbí se mi to, vzpomenu si na tohle a hned vím, že může být o dost hůř. Díky tomu jsem dokoukal už dost filmů :)
Pokračování nekro a zoofilie, které kdybych viděl, musel bych si pak jít rovnou koupit provaz, protože mám nějakou důstojnost! Když vidím hodnocení zdejších nemocných, musím to shodit - je ostuda, že to má vyšší hodnocení než mnohé klasiky. Co ale bude CW dělat za pár let, až se obecentstvo tohohle dostane z ústavů, to nevím :)

Edit: Je to ještě větší blbost, než jsem čekal :)

0 %
15 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
15 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 26 lidí

TO

Začátek druhé série a stále pecka! Je to trochu jiné než TVD..asi více temnější a drsnější a podle mě kvalitnější než již zmíněné TVD.

90 %
14 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
43 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

original

je nej než upíří deníky je pro ufnakance ale original je pro ty kteří nefnukaj u žadneho filmu.original je něco lepšího a zajímavější ho ma to u mě 100 procent a upíří deníky 20 procent možna klesnu na 10 procent a pak na 0 je to traparna jak něco

100 %
11 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
11 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 19 lidí

Always and Forever

The Originals jsem začala dívat nejdříve kvůli tomu, že tam chvíli hrál můj oblíbený herec. Řekla jsem si, že pozrem jeho postavu a potom přestanu. No nepřestala jsem. Začalo to být pro mě jako droga. Každý den 2-3 epizody ke štěstí. Ze začátku jsem si myslela, že to bude celé jen o tom jak Hayley přivede na svět Hope a postupně seriál upadne, ale právě naopak, seriál začal nabírat na oprátkach. Musím se přiznat při posledních dvou epizodách 5. série jsem v kuse plakala, co se mi nestalo zatím při žádném seriály.

Co se týče obsazení a postav, myslím si, že obsazení lépe už ani nemohlo být a postavy byly přepracovány užasné, zejména Původní upíry.

Na celém seriálu se mi líbilo to heslo "Always and Forever" ať se děje co se děje. Což dost dostalo zabrat zejména v poslední sérií. Musím říci, že tento seriál mi bude chybět. Alespoň, že tu máme Legacies.

100 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk