plakát seriálu

The Punisher

(The Punisher)

Názory uživatelů

One Batch, Two Batch. Penny and Dime.

Opět se mi potvrdila kvalita a jinakost seriálů od Netflixu. Když se poprvé objevil Punisher ve druhé sérii Daredevila, hned jsem si ho oblíbil. Řekl jsem si, že přesně takový by měl být a hned mě napadlo, že musí na obrazovkách dostat vlastní prostor. Tento názor jsem zřejmě nesdílel sám a stalo se. A to je hodně dobře. Seriál Punisher mě dostal tak, jako každá jeho přesně mířená rána. Řemeslné zpracování odpovídalo stylu Netflixu. S charakterním hercem Jonem Bernthalem, který vytáhl postavu Punishera na vrchol jeho možností, už pak stačilo přidat pouze kapku brutality, kterou prostě seriál o takové postavě mít musí. Z toho všeho vyšla série, která řádně konkuruje kvalitám Daredevila i jiných. Punisher a jeho seriál tak naplnil zásobník, natáhl závěr a pak už zaznělo jen: “One Batch, Two Batch. Penny and Dime.", a strefil se přímo do mého vkusu a očekávání.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Nářez

Po Daredevilovi a Jessice Jones nejlepší Marvel seriál od Netflixu a rozhodně nejlepší a jediná správná filmová adaptace Punishera, který patří k mým nejoblíbenějším komiksovým postavám vůbec. I Castle sice trpí syndromem přestřeleného počtu epizod, ale vůbec to nevadí, protože třeba Iron Fist nebo Luke Cage tím trpěli mnohem více. To, že je Jon Bernthal v té roli famózní dokázal už v Daredevilovi, ale tady to opravdu pořádně rozjel na plný koule a nemůže být pochyb o tom, že je to jeho životní role. I tato série nabízi na jedničku propracované charaktery, neskutečně boží hudbu a strhující zápletku s luxusním finále v posledních třech dílech a jednou neskutečnou lahůdkou s flasbacky do Afghánistánu. Ben Barnes sice hrál už v pár výborných věcech (Wsetworld), až doteď mě ale o svých hereckých kvalitách moc nepřesvědčil, tady byl ale naptrosto famózní. Punisher prostě nezklamal - vymazlená adaptace s poctivou akcí a výbornou kvalitou, přesně takovou, jakou si tahle postava zaslouží - a po tom posledním díle se na druhou sérii těším jako na máloco. Jeden z nejlepších seriálů roku 2017, kde funguje úplně všechno. Skutečný požitek. 95%.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Netflix a Marvel pošesté

Konečně je tady Punisher, jeden z nejočekávanějších seriálu letošního podzimu. Už se nám představil v druhé řadě Daredevila a neměl jsem pochybnosti o tom, že jeho samostatný seriál bude stát za to taky.

A spolupráce Marvel/Netflix jede podle osvědčené šablonky, ke které patří hlavně pomalejší tempo. A stejně jako u všech předcházejících pilotů, tak i u Punishera není důležité hodnotit pouze po pilotu. Protože po shlédnutí celé série je jeho vyznění mnohem lepší.

Největším plusem je rozhodně Jon Bernthal, kterému role antihrdiny Franka sedne jako ulitá. K akci a drsnějšímu násilí jsme se dostali až v úplném závěru, protože i Punisher trpí klasickým syndromem Marvelu na Netflixu a to je zbytečně moc epizod. Klidně by stačilo deset a myslím, že by panovala větší spokojenost.

Přeci jen jsem vzhledem k tomu, že Punisher už byl představen v Daredevilovi, čekal, že bude mít o něco rychlejší rozjezd. Začátek rozhodně nemá spád jako několik posledních epizod.

I přes pár výtek, které k seriálu mám, jsem si Frank Castlea a jeho cestu za pomstou užil. I když se nemůžu zbavit dojmu, že v Daredevilovi byl lepší...

2. série
Předně je třeba říct, že Jon Bernthal a jeho Punisher je jeden z nejpovedenějších seriálových castingů za poslední roky. Osobně mě napadají jen dva příklady, kde si to takhle perfektně sedlo - Idris Elba jako Luther a Titus Welliver coby Harry Bosch. A přesně to Bernthal potvrzuje i v druhé řadě, jeho herecký projev je prostě dokonalý a užívám si každou scénu.

Těšil jsem se na to, že druhá řada by mohla být trochu ostřejší než minule a myslím, že to se mi splnilo. Sice tam pořád bylo pár slabších míst, kdy se tak nějak moc nedělo, ale celkový dojem je lepší než v předchozí řadě. Akce bylo požehnaně a stála za to. Ben Barnes a jeho Billy byl opět skvělý, ale i nováček Josh Stewart a jeho John Pilgrim stál za to. Úplné finále bylo možná trošku klidnější než jsem čekal, ale i tak se mi zamlouvalo. Škoda jen, že Netflix nyní ruší marvelovské seriály jako na běžícím páse a nejspíš dojde i na konec Punishera, protože já bych si rozhodně ještě přidal.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Nářez

Punisher pro mě byl bezesporu nejočekávanější seriál roku 2017. Už v Daredevilovi se mi neskutečně líbil, díly ve kterých se objevil měly hnedka o 100% větší "šťávu".

Nebudu to prodlužovat, pro mě osobně Punisher jednoznačně nejlepší seriálová novinka roku 2017. A možná vůbec nejlepší seriál roku 2017. Celý seriál je zpracován na neskutečně vysoké úrovni.

Trošku pomalejší rozjezd, který mi zase tolik nevadil, se dal asi očekávat, kord u první série, kdy je potřeba zasvětit i lidi, kteří třeba o Punisherovi doteď nevěděli vůbec nic. Je zde příjemně navázán vztah s Micrem, ukázání různých vztahů mezi jednotlivými postavami, aby se poté mohla od cca 8.-9. dílu rozjet ta pravá akce a ukázala se pravá tvář Punishera. Nemusím zde asi psát o hlavním aktérovi, kterým je Jon Bernthal. Jak píšou mnozí je to prostě a jednoduše jeho životní role a nedokážu si představit nikoho lepšího na jeho místě. Ještě teď mi v uších zní ten jeho nezaměnitelný řev během boje, podal opravdu obdivuhodný výkon. Jak už jsem zmínil poslední 3-4 díly jsou neskutečná jízda. Zhltnul jsem je všechny najednou a to se nedá popsat, to se musí vidět. Je to akce plná krve, brutality, ale o tom Punisher je a rozhodně to není seriál pro slabší nátury. Pro mě nejlepší 12. (předposlední díl). Ten u mě kandiduje na Seriálový díl roku, nic lepšího jsem letos asi neviděl.

Měl bych i jednu výtku, která bude spíše hodně osobní. Prostě mi nějak nesedla Amber Rose Revah v roli Madaniové. Moc se mi nelíbil její výkon a obsadil bych celkově někoho jiného, ale jak říkám, to jsou spíše osobní preference, jiným se určitě mohla líbit.

Celkově dávám Punisherovi jasných 100%. Ukázal nám, že postavy z universa Marvelu nemusí mít speciální schopnosti (pokud se nepočítá schopnost zabíjet a přežívat brutality), aby se o nich dal udělat kvalitní seriál. Doporučuji rozhodně všem. Doufám, že se brzo dočkáme 2.série.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Seriál pro chlapy!

Netflix nám ukázal, že seriál 18+ jde udělat i bez koziček. Něco tak brutálního jsem dlouho neviděl i GoT může závidět. Punisher se na věky taky zapíše hláškami. Řeknu jednu která mi navždy utkví v paměti a je ze začátku seriálu. Jsme tu jen my dva a pravda. :D Punisher v příštích několika letech naprosto ovládne animace na fb. To bylo naprosto procpané okamžiky od pěkného pravého háku po kterém týpek oslepne na jedno oko. No prostě špičkodní.

100 %
83 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Dílek do Marvelovi skládačky

Jedním ze zářezů do pažby/výzvy byl Punisher.
Na seriál jsem se, jako Marvelovo fanynka, celkem těšila. No, a očekávání se nenaplnilo.
Z nekonečně se vlekoucích dílů by šel, dle mého názoru, střihnout solidní hodinový film.
Jako největší mínus vnímám samotnou hlavní postavu/herce, jeho výrazové schopnosti mi přišli poněkud nedostačující. A pak také tempo. Nevyrovnané. Mimo akční scény většinou nuda k uzoufání (ale zase si můžete uvařit kávičku, aniž byste "pauzovali").
Pozivita hledám těžko. Snad jen, že oceňuju, že každý dílek Marvelova mikrokosmu zapadá do pomyslné skládačky.
Ale i tak se jedná o kousek, který je lepší než Jessica Jones nebo Luke Cage.
A nakonec hodnocení. Dávám šede. Původně jsem chtěla jít níž, ale Punisher je vlastně hrdina. A dnešní doba hrdiny prostě potřebuje. No ne? ;)

60 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
25 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Damn, it was so good!

Já nemám slov. Marvel a Netflix opět dokázaly, že jejich výtvory stojí za to. Jon Bernthal podal excelentní výkon. Je vidět, že si to užíval a vydal ze sebe nejlepší výkon v jeho kariéře. Někde jsen narazila na nějaké rýpaly, vadilo jim, že funěl a moc křičel. Mně to nevadilo, naopak ještě víc ten výkon byl přesvědčivější a lidštější. Každý nemusí při zabíjení vypadat dokonale a udržovat poker face. Za mě to bylo prostě dokonalý. Navíc vztah mezi Frankem a Davidem fungoval velmi originálně, humorně a ta vzájemná chemie mezi nimi byla prostě jedinečná :-D
Stejně tak podal vynikající výkon Ben Barnes (nemůžu uvěřit, že hrál toho sladkého a milého Kaspiana). Zahrát takového crazy killera s krásnou tváří, to se mu povedlo.
Konec dopadl podle očekávání, plno krve, akce, zvratů a já jsem byla spokojená a užívala si každou minutu.
Franku, jsi borec! Doufám, že tě uvidím i v příští sezóně!

100 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Kat psycholog

Tohle dílko bych rozdělil na 2 části. Asi tak do osmého dílu je to jakási rozvleklá věc, víc se kecá než by se něco dělo, akci - natožpak dobrou akci - hledá divák docela těžko. U sledování mě držely jen komentáře ostatních, že konec stojí za to. A opravdu, někde kolem devátého dílu se charakter mění, akce narůstá, krev teče proudem a to je přece to, co od tohoto hrdiny všichni čekali. A je teda kec, že Punisher nemá žádnou superschopnost, minimálně rychloregeneraci a prakticky neprůstřelnost má stoprocentně. Po nakládačce, která mu musela polámat půl kostí v těle si hodí pár hodin spánku a injekci na bolest a už se jde zas s někým rubat, no jako je dobrej.

Hodnocení ale odpovídá celé první sérii a těch osm dílů, které jsem z větší části protrpěl a prozíval, mi prostě nedovolí dát nějakou super známku.

EDIT po S02: ovšem druhá řada, tak to už byla jiná. Vždycky potěší, když se kvalita zlepší a tady se to prostě povedlo. S02 je brutální akční jízda od samého začátku, fylozofování je na minimu, hluchá místa skoro nejsou a celá série pěkně šlape až do gradujícího konce. Spokojenost veliká a hodnocení zvedám.

80 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Seriál, jak řemen vod cirkulárky

Herecká dvojka Jon Bernthal z úvodu seriálu Walking dead překročil svůj stín. Tvůrci seriálu udělali špičkovou volbu. Je to skvěle vygradovaná jízda, kde násilí není pouze účelové (trochu jo ;) ), ale dobře podtrhuje drama hlavního hrdiny. Je opojné sledovat superschopnosti obyčejného a citlivého hrdiny - z říše pohádek pro dospělé. Když pohádka tak takto...!!!
a ta kytara jako doprovod...mňam!!! Kvalitní herecké výkony a čokoagentka k tomu - i když není čoko Vaše káva (jako třeba u mně) - řekněte mi, kdo se nezamiloval :) ??? Dobrou chuť všem, kdo se na to jdou dívat!
Zápory - okolo 4. dílu mně přišlo malinko opadá tempo, ale posl. 4 díly - hukot!

100 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Vše, co jste si kdy přáli a ani nedoufali

Punishera jsem slupla za jeden den jako malinu. Typicky pomalejší tempo, výborné obsazení i herecké výkony jsou skutečná pastva pro oko. Přemýšlela jsem, jak moc může seriál fungovat u diváků bez znalosti 2. série Daredevila, což neumím posoudit - jde to nejspíš i bez něj, každopádně je to fajn rozjezd a úrodná půda pro tento mistrovský kousek.

Jediné, co mi trochu překáželo, byly Frankovy vzpomínky na ženu, zejména ty neustále opakující se.. ty bych oželela. Naopak musím vypíchnout skvělou dynamiku a chemii mezi Frankem a Karen, nemělo to chybu a ukazuje Franka jako lidskou bytost, které i napříč bolestivé minulosti může svítat na lepší časy. Neskutečně se těším na další sérii.

Funění a křik to celé autenticky podtrhovalo a dokreslovalo. Super, super.

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Punisher nebude chybět

Boom komiksových seriálů je neuvěřitelný a již brzy se do něj zapojí další pracovní síla. Slavnému antihrdinovi Punisherovi stačilo jen pár momentů v seriálu Daredevil, aby mu Netflix promptně přiklepl vlastní seriál.

Legendárního kata a bývalého elitního vojáka s lebkou na prsou, který při cestě za pomstou klidně zlikviduje celou mafii, bude hrát Jon Bernthal ze seriálu Živí mrtví. Přístupnost od osmnácti let výše je zaručená.

50 %
6 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
19 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 16 lidí