The Purge

The Purge (Purge, The) — 1. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter
Avatar uživatele
luciakanky

15. října 2018

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Purge

Najlepšia na celom seriály je atmosféra. Tá sa podarila tvorcom výborne spracovať. Občasná brutalita a nechutnosti nevadia. Čo sa nedá povedať o niektorých postavách. Nemyslím si, že tento námet bol dobrý pre seriál. Film je pecka, hlavne jednotka, ale na seriál to nie je. V každej epizóde sú zbytočné scény. Ale keď nič lepšie nie je po ruka tak aj The Purge poslúži svojmu účelu.

Avatar uživatele
F.Valek

27. října 2018

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Podceňovaná klasika

Podle mě je tenhle seriál hrozně podceňovaný hlavně kvůli kvalitní filmové předloze (i když The First Purge byla blbost). Nicméně bereme-li seriál zvlášť a rovněž srovnáme rozpočet a celkově pravidla točení seriálu, tak je to doopravdy skvělý seriál. Hlavním tématem totiž není jen násilí a to, jak aktuálně Amerika vypadá, což se v tomto seriálu povedlo, i když samozřejmě TV seriál nedosahuje a ani nemůže dosahovat toho, co si může dovolit film. Nicméně bych klidně přidal nějaké naturalistické prvky vraždy, skoro vůbec tam není krev, je to takové umírněné, ale kdo ví co jim TV stanice nakázala. Ale výraznou otázkou, nad kterou se moc lidí nepozastavuje, jsou alternativní dějiny a jejich vliv na osobnost lidí. Máme tu sekty co s Očistou pracují, máme tu lidi co to slaví, lidi, co to nenávidí, lidi, kteří chtějí být hrdinové a chránit ostatní, zasahují do toho boháči, chudí, feministky... to je tak neuvěřitelně domyšlené a funguje to, že si to zaslouží obrovskou pochvalu. V návaznosti na to i výběr postav a jejich osudů. Prostě skutečně se mi to líbí, je to podle mě moc dobrý seriál, jen bych klidně přidal více násilí... :D

Avatar uživatele
havlba

10. října 2018

67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

béčko

Výborný námět, ale béčkový zpracování. V letošní sezoně mě snad všechny seriály, na které jsem se těšila, zklamaly. 50 %, víc si to bohužel nezaslouží.

Avatar uživatele
DoctorQQ

4. listopadu 2018

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí

Smrt je tam někde venku

Kromě ranního pohledu do zrcadla jsem se dramatickým hororům snažil vyhýbat. Jednak proto, že ten pohled mi úplně stačil a dramat má člověk kolem sebe pořád dost, stačí se jen rozhlédnout. V době odvysílání pilotního dílu bylo trochu času a po letmém seznámení s obsahem (díky Serialzone) jsem se odhodlal a ještě v podvečerních hodinách (jistota je jistota) díl pustil.
Nebudu prozrazovat děj který sleduje několik linek, od dovolenkáře z námořní pěchoty, přes (z jedné poloviny určitě) bisexuální pár, po naprosto ulétlou (šlo by to napsat jinak, ale sem se to nehodí) vedoucí jisté sekty, jejímž mottem je něco jako: „Něco do mě vraž“ (pro ty, kteří zpozorněli - nečekejte žádnou hambárnu).
Je zajímavé sledovat, jak se lidé k Očistě staví – pouštět se do spekulací co by se dělo KDYBY, nemá smysl, myslím, že realita by byla mnohem, mnohem horší než všechny teorie…
Ničím mě to nepřekvapilo, ale ani neurazilo a pohled do zrcadla snáším o něco lépe a radostněji.