The Spies of Warsaw

The Spies of Warsaw (Spies of Warsaw, The) — 1. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter
Avatar uživatele
kareen

8. srpna 2015

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

The Spies of Warsaw.

Britská BBC mě svými dramaty málokdy zklame a tento není výjimkou. Na začátku prvního dílu nějakou dobu trvá, než se zorientujeme v ději a všech postavách, ale tím jak se pozvolna dostáváme do všech vztahů a skrytých vazeb, tím důkladněji a efektivněji se buduje napětí a atmosféra zajímavého prostředí tajných služeb v době těsně před druhou světovou válkou. Dvoudílná minisérie disponuje překvapivými zvraty, inteligentními dialogy, silnými dramatickými příběhy a dokonce se najde místo i pro romantiku. Hlavní role se skvěle chopil David Tennant, u kterého by mě spíše překvapilo, kdyby někdy zahrál hůře než výborně. Jeho charismatický plukovník Mercier je odvážný muž, který má dost silný žaludek, aby dokonale fungoval v cynickém světě špionáže, ale zároveň je to člověk pevných morálních zásad, kterému není lhostejné, jak skončí lidé, kteří se tím, že mu pomohli ocitnou v nebezpečí života. Ostatní herci Tennantovi zdatně sekundují a celé je to hezky natočené - pro mě moc příjemné překvapení...

Avatar uživatele
Kahlan

28. ledna 2014

50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

It´s a deadly game of cat and mouse. Who can be trusted?

Človek aby sa pri hodnotení britských minisérii či seriálov opakoval. Hold vedia ako na to. Spies of Warsaw je dokonalým zobrazením doby, kedy je vojna za dverami, nepriateľ čím ďalej tým bližšie a vy neviete komu môžete veriť.

SoW má síce len dve časti, no aj v nich vie rozohrať dokonalý príbeh. Dej sa spočiatku rozbiehal trochu pomaly, no potom chytil svoje tempo a to si držal až do konca. Atmosféra bola ponurá, sivá a pomalá. Postupne ako boli odhaľované nové a nové skutočnosti hustla a naberala na obrátkach. Nič sa nedialo len tak pre nič za nič. Všetko malo svoj dôvod a čas. Pozadie príbehu tak tvoria intrigy, podrazy, klamstvá či špionáže na každom poli.
SoW sa odohráva na pozadí doby, ktorá bola neistá a človek nevedel komu môže veriť. A aj to z neho robí to dokonalé dielo. Historické udalosti či spôsoby konania niektorých ľudí sú reálne a nie umelo vytvorené a zasadené do deja. Miniséria tiež netrpí bezduchými a prázdnymi dialógmi, či slabými príbehmi.

Písanie ód na Davida Tennanta,by nebolo nič nového.. Stačí teda povedať, že postavu muža, ktorý vie ako fungovať vo svete špionáže. Skvelo mu sekundovali aj ostatní herci, ktorí za ním nezaostávali. Medzi postavami bola interakcia, ktorá bola uveriteľná a príjemná.

SoW malo síce pomalšie tempo, kedy sa mohlo zdať, že sa to trošku vlečie. No na rozhraní dvoch 90 minútových častí sa stihne rozohrať mnoho udalostí, ktoré tak tvoria komplexný príbeh. Pre milovníkov histórie a britskej tvorby je SoW ako stvorené.

Avatar uživatele
Bellamoore

31. října 2014

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Ale jo...

Čekala jsem trochu něco jiného, víc vzrušujícího, takže mírné zklamání. Druhý díl je lepší – hlavně scéna s cikány mě dostala. Příběh je ale na mě moc složitý (kdo za to ale může, že), často jsem se ztrácela. Obsazení dost sympatické – všemu velí David Tennant. Romance, která vyplnila spoustu času mě ale moc nezaujala, asi kvůli té ledové královně...