plakát seriálu

The Walking Dead: Webisodes

(The Walking Dead: Webisodes)

Zajímavosti ze seriálu
V průběhu 1. epizody 1. série je udidlo Rickova (Andrew Lincoln) koně změněno z pákového na roubíkové. Důvod by mohl být ten, že roubíkové udidlo je méně ostré, je tedy vhodnější do ruky nejezdce. Dá se tedy předpokládat, že scény, kde je použito, nejsou točeny s kaskadérem.
V 5. díle 5. série si Eugene (Josh McDermitt) čte na zádi hasičského auta knihu s názvem "The Shape of Things to Come" od spisovatele Herberta George Wellse.
Ve 13. epizodě 4. série je scéna, kde Beth (Emily Kinney) sedí u klavíru a zpívá skladbu "Be Good". Ve skutečnosti se jedná o Emilyinu píseň z jejího alba Expired Love
Základna pro přeživší zvaná Terminus stojí ve městě Mechanicsville v USA.
Během natáčení 2. dílu 4. série s názvem "Infected" se prasátko pokaždé, když jej Rick Grimes (Andrew Lincoln) zvedl, pokálelo. Po skončení natáčení byl Andrew proto pokryt prasečími výkaly
V druhé polovině čtvrté série roztříštěná skupina cestuje na základnu pro přeživší zvanou Terminus. Název Terminus nese také základna odolávající barbarství v knižní sérii o Nadaci od Isaaca Asimova.
V první sérii, která se z větší části odehrává v okolí Atlanty, je mnoho záběrů, na kterých jsou vidět rozsáhlá pohoří. Ve skutečnosti je oblast kolem Atlanty téměř plochá. Jediná "hora" v okolí je Stone Mountain s výškou 251 m a nadmořskou výškou 514 m.
V první sérii ve scéně, kdy Rick (Andrew Lincoln) přijede do města a ukryje se v tanku, je ve skutečnosti použit britský tank Chieftain Vickers Armstrong FV 4201, který je kamuflován jako americký tank M1 Abrams. Této záměny tanků nebylo použito poprvé.
Seriálu s při premiérovém vysílání 4. série skutečně dařilo. První tři epizody 4. série překonaly ve sledovanosti všechny epizody let předchozích. První epizoda čtvrté série pak byla na úplné špici s téměř 17 miliony diváky
Tvůrci seriálu požádali otce zombie žánru George Romera o natočení několika epizod do chystané řady, ale ten je striktně odmítl se slovy: "Nabídli mi, abych režíroval několik dílů, ale já toho nechci být součástí. Jednoduše, je to jen soap opera, ve které se občas objeví zombie. Já jsem vždy používal zombie jako prostředek pro satiru nebo politickou kritiku, a to je něco, co podle mě nyní chybí."
Hyundai Tucson limited, který se od 2. série velmi často objevuje na scéně, je tzv. product placement
V první série se objevuje 20 postav v kempu, v původní komiksové předloze jich je přitom pouze 10, a to Rick (Andrew Lincoln), Lori (Sarah Wayne Callies), Carl (Chandler Riggs), Shane (Jon Bernthal), Carol (Melissa McBride), Sophia (Melissa McBride), Jim (Andrew Rothenberg), Dale (Jeffrey DeMunn), Andrea (Laurie Holden), Amy (Emma Bell) a Glenn (Emma Bell).
Logo, které můžeme vidět na tričku Rickova (Andrew Lincoln) syna Carla (Chandler Riggs), je další komiksový výtvor tvůrce Roberta Kirkmana, a to "Science Dog".
Tvůrce komiksu "Walking Dead" Robert Kirkman byl na place během natáčení první sezóny.
Stavba vězení ze třetí série zabrala dva měsíce.
V páté epizodě první série, když karavana opouští lom, hraje v pozadí huma Johna Murphyho složená k filmu Sunshine (2007).
Po odvysílání osmé epizody třetí série se mladý pár z Long Islandu pohádal. Diskutovali o pokračování seriálu. Když se dívka snažila přítele uklidnit, on jí střelil do zad. Následně jí odvezl sám do nemocnice. 26letý Jared Gurman byl v nemocnici zatčen a obviněn z pokusu o vraždu.
Jedna ze zbraní, která byla nastražena na obranu CDC v Atlantě, je sovětský DShK kulomet. Tato zbraň však americkými vojáky nikdy používána nebyla
Na úspěch seriálu navázala i stejnojmenná oceňovaná videohra, která je interaktivním "animákem" plných zombíků a morálních dilemat.
I zombící stárnou. Od 3. řady je štáb začal líčit temnějšími barvami, aby zdůraznil jejich rozklad
Rick Grimes (Andrew Lincoln) s rodinou pochází z fiktivního města King County. To bylo pojmenováno na počest legendy knižních hororů Stephena Kinga, který je mimo jiné dobrým přítelem Franka Darabonta, producenta a režiséra první řady seriálu. Frank Darabont navíc adaptoval Kingovo knihu „Mlha“
Andrew Lincoln, představitel Ricka, svůj jižanský přízvuk amerického šerifa jen hraje. Ve skutečnosti je Angličan narozený v Londýně
Norman Reedus, představitel Derylla, se objevil v jedné z vedlejších rolí videoklipu "Judas" zpěvačky Lady Gaga.
Námět seriálu je identický s námětem počítačové a konsolové hry "Dead Island" z roku 2011, a "Dead Island: Riptide" z roku 2013.
Natáčení scén útoku na věznici a scén, v nichž byli Daryl (Norman Reedus) a Merle (Michael Rooke) na mostě, bylo komplikováno hurikánem Isaac, který řádil v srpnu roku 2012.
1/2
12