The Walking Dead Webisodes

The Walking Dead Webisodes (Walking Dead Webisodes, The) — 1. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter
V průběhu 1. epizody 1. série je udidlo Rickova (Andrew Lincoln) koně změněno z pákového na roubíkové. Důvod by mohl být ten, že roubíkové udidlo je méně ostré, je tedy vhodnější do ruky nejezdce. Dá se tedy předpokládat, že scény, kde je použito, nejsou točeny s kaskadérem.
Vložila: Mistin
V 5. díle 5. série si Eugene (Josh McDermitt) čte na zádi hasičského auta knihu s názvem "The Shape of Things to Come" od spisovatele Herberta George Wellse.
Vložila: Mistin
Ve 13. epizodě 4. série je scéna, kde Beth (Emily Kinney) sedí u klavíru a zpívá skladbu "Be Good". Ve skutečnosti se jedná o Emilyinu píseň z jejího alba Expired Love
Vložila: Mistin
Základna pro přeživší zvaná Terminus stojí ve městě Mechanicsville v USA.
Vložila: Mistin
Během natáčení 2. dílu 4. série s názvem "Infected" se prasátko pokaždé, když jej Rick Grimes (Andrew Lincoln) zvedl, pokálelo. Po skončení natáčení byl Andrew proto pokryt prasečími výkaly
Vložila: Mistin
V druhé polovině čtvrté série roztříštěná skupina cestuje na základnu pro přeživší zvanou Terminus. Název Terminus nese také základna odolávající barbarství v knižní sérii o Nadaci od Isaaca Asimova.
Vložila: Mistin
V první sérii, která se z větší části odehrává v okolí Atlanty, je mnoho záběrů, na kterých jsou vidět rozsáhlá pohoří. Ve skutečnosti je oblast kolem Atlanty téměř plochá. Jediná "hora" v okolí je Stone Mountain s výškou 251 m a nadmořskou výškou 514 m.
Vložila: Mistin
V první sérii ve scéně, kdy Rick (Andrew Lincoln) přijede do města a ukryje se v tanku, je ve skutečnosti použit britský tank Chieftain Vickers Armstrong FV 4201, který je kamuflován jako americký tank M1 Abrams. Této záměny tanků nebylo použito poprvé.
Vložila: Mistin
Seriálu s při premiérovém vysílání 4. série skutečně dařilo. První tři epizody 4. série překonaly ve sledovanosti všechny epizody let předchozích. První epizoda čtvrté série pak byla na úplné špici s téměř 17 miliony diváky
Vložila: Mistin
Tvůrci seriálu požádali otce zombie žánru George Romera o natočení několika epizod do chystané řady, ale ten je striktně odmítl se slovy: "Nabídli mi, abych režíroval několik dílů, ale já toho nechci být součástí. Jednoduše, je to jen soap opera, ve které se občas objeví zombie. Já jsem vždy používal zombie jako prostředek pro satiru nebo politickou kritiku, a to je něco, co podle mě nyní chybí."
Vložila: Mistin
Hyundai Tucson limited, který se od 2. série velmi často objevuje na scéně, je tzv. product placement
Vložila: Mistin
V první série se objevuje 20 postav v kempu, v původní komiksové předloze jich je přitom pouze 10, a to Rick (Andrew Lincoln), Lori (Sarah Wayne Callies), Carl (Chandler Riggs), Shane (Jon Bernthal), Carol (Melissa McBride), Sophia (Melissa McBride), Jim (Andrew Rothenberg), Dale (Jeffrey DeMunn), Andrea (Laurie Holden), Amy (Emma Bell) a Glenn (Emma Bell).
Vložila: Mistin
Logo, které můžeme vidět na tričku Rickova (Andrew Lincoln) syna Carla (Chandler Riggs), je další komiksový výtvor tvůrce Roberta Kirkmana, a to "Science Dog".
Vložila: Mistin
Tvůrce komiksu "Walking Dead" Robert Kirkman byl na place během natáčení první sezóny.
Vložila: Mistin
Stavba vězení ze třetí série zabrala dva měsíce.
Vložila: Mistin
V páté epizodě první série, když karavana opouští lom, hraje v pozadí huma Johna Murphyho složená k filmu Sunshine (2007).
Vložila: Mistin
Po odvysílání osmé epizody třetí série se mladý pár z Long Islandu pohádal. Diskutovali o pokračování seriálu. Když se dívka snažila přítele uklidnit, on jí střelil do zad. Následně jí odvezl sám do nemocnice. 26letý Jared Gurman byl v nemocnici zatčen a obviněn z pokusu o vraždu.
Vložila: Mistin
Jedna ze zbraní, která byla nastražena na obranu CDC v Atlantě, je sovětský DShK kulomet. Tato zbraň však americkými vojáky nikdy používána nebyla
Vložila: Mistin
Na úspěch seriálu navázala i stejnojmenná oceňovaná videohra, která je interaktivním "animákem" plných zombíků a morálních dilemat.
Vložila: Mistin
I zombící stárnou. Od 3. řady je štáb začal líčit temnějšími barvami, aby zdůraznil jejich rozklad
Vložila: Mistin
Rick Grimes (Andrew Lincoln) s rodinou pochází z fiktivního města King County. To bylo pojmenováno na počest legendy knižních hororů Stephena Kinga, který je mimo jiné dobrým přítelem Franka Darabonta, producenta a režiséra první řady seriálu. Frank Darabont navíc adaptoval Kingovo knihu „Mlha“
Vložila: Mistin
Andrew Lincoln, představitel Ricka, svůj jižanský přízvuk amerického šerifa jen hraje. Ve skutečnosti je Angličan narozený v Londýně
Vložila: Mistin
Norman Reedus, představitel Derylla, se objevil v jedné z vedlejších rolí videoklipu "Judas" zpěvačky Lady Gaga.
Vložila: Mistin
Námět seriálu je identický s námětem počítačové a konsolové hry "Dead Island" z roku 2011, a "Dead Island: Riptide" z roku 2013.
Vložila: Mistin
Natáčení scén útoku na věznici a scén, v nichž byli Daryl (Norman Reedus) a Merle (Michael Rooke) na mostě, bylo komplikováno hurikánem Isaac, který řádil v srpnu roku 2012.
Vložila: Mistin
Předchozí

Filtr epizod