plakát seriálu

The Whispers

(The Whispers)

Názory uživatelů

Hit léta - doufám

Takhle teda jo, takhle se mi to líbí. Vynikající konspirační seriál, který by mohl být hitem léta a zatím to vypadá, že by ho ani nemuseli rušit, takže za mě spokojenost a nadšení. Otázek je spoustu, odpovědí dostáváme jen velmi málo a ne hned, ale zatím to nepůsobí zamotaně a tvůrci budí dojem, že vědí, co dělají a že to mají vymyšlené, což je další klad. Dalším kladem je vynikající znělka, jak po stránce obrazové, tak i hudební. Lily Rabe, hlavní tahounka celého seriálu je skvělá, hlavní roli si opravdu zasloužila - a to už dlouho. Děti umí hrát, nejsou otravní, naopak působí velmi přirozeně a jejich roztomilost je jen bonus, takže za dětské herce u mě taky palec nahoru - a nebo radši dva. Dalším kladem je nejednoznačnost a nejistota - nevíme, kdo je Drill, jen víme, že je to (nejspíš) člověk - výborný nápad a seriál o UFO bez UFO funguje skvěle. Pilot přinesl parádní, mrazoivou atmosféru, fascinující úvod do příběhu, několik skvělých zvratů, dva miliony otázek, ani jednu odpověď a perfekní herecké výkony, zejména ta děcka byla strhující, no fakt! Druhý díl byl o něco slabší, ale od třetího se mi to zase začíná líbit čím dál víc a i když byl Pilot jednozančně nejlepší, celý seriál si udržuje tempo, atmosféru i poměr otázek a odpovědí na jedničku a vypadá to, že tvůrci se do toho nezamotají a my se snad dočkáme i konce. Myslím, že tohle je hit léta. Podobný seriál jsem potřeboval, konečně něco sympatického mysteriózního, co (zatím) perfektně funguje. 90%.

100 %
90 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Not all imaginary friends are imaginary

Seriálov z konšpiračnou tématikou, sci-fi či tématikou emzákov, je mnoho a preto je aj ťažké prísť s niečim novým. Čo sa týka The Whisper bola som ohľadom neho mierne odťažitá. Lepšie povedané, tak trochu som ho zavrhovala už od začiatku a išla do neho s menšími obavami. Veď čo už môže nového priniesť seriál, ktorý ide na téme, miliónkrát videnej. A ajhľa, ono sa mu to podarilo. Síce prináša tému, ktorá tu už v rôznych podobách bola, aj tak ju dokáže podať inak. Spôsobom, ktorý zaujme. Môj skepticizmus sa tak vytratil hneď po prvej časti.

TW sa v tématike emzákov rozhodol staviť práve na postavy malých detí a ich prepojenia s mimozemskou rasou. Veď deti sú predsa naša budúcnosť, čo by nám tak mohli urobiť keď sa o ne tak pekné staráme. Ale pozor detská myseľ je otvorená všetkému možnému a nikdy neviete čo z nej vzíde. Alebo kto sa toho rozhodne využiť. TW už od začiatku stavia aj na vynikajúco vybudovanú atmosféru a príbeh, ktorý nepustí a donúti trochu ponamáhať aj mozgové závity. So zápletkou sa tvorcovia vyhrali viac než dobre. Hneď od začiatku sme vhodení priamo do celého toho diania a žiadne pomalé vysvetľovanie a objasňovanie udalostí nehrozí. Je položených mnoho otázok a veci sa odkrývajú postupne a len po malých častiach. TW v sebe mieša prvky krimi, sci-fi, k tomu všetkému sem tam pridá trochu napätia, trochu akcie, štipku hororu (aby sme sa aj báli) a aj štipku konšpirácie (aby nám nebolo všetko jasné hneď o začiatku). Zvraty, rôzne odhalenia, premeny strán, odhaľovanie cieľov sa nám striedajú pekne krásne za sebou. Akonáhle si niečo domyslíme, tvorcovia nám to hneď vyvrátia (aby nám nebolo ľúto). To všetko sa postupne stupňuje až to vygraduje do takmer skvelého finále. Mnoho vecí sa uzavrelo, mnoho otázok bolo zodpovedaných. Len keby nebolo toho krásneho cliffhangera na konci. Toho, ktorý síce niektoré veci uzavrel ale zároveň mnoho vecí aj otvoril. A nám ostáva už žiaľ len použiť vlastnú fantáziu.

Postavy boli vybraté príjemné. Niektoré boli síce viacej, iné zase menej sympatické. No aj tak ste to s nimi dokázali vydržať. Veľkú úlohu zohrávali aj detské postavy, ktoré boli boli celkom príjemné a na nervy vám budú liesť minimálne. Niektoré z postáv žiaľ dostávali menší priestor, pričom práve oni mohli do celého príbehu vniesť o niečo viacej.

Suma sumárum TW sú prekvapivo veľmi vydareným seriálovým počinom, ktorý stojí za zhliadnutie. Má zaujímavý námet a ešte lepšie prevedenie. Plus je tu tá dokonalá atmosféra. Jediná nevýhoda je, že ma len jednu sériu a tak trochu otvorený koniec.

70 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Neskutečný nářez!

Tenhle seriál mě pohltil od první scény a nepustil se mě až do té poslední - epické! Neskutečně mě to bavilo, s každou epizodou napětí rostlo a já to fakt žrala! Ale strašně mě štve, že nebude další série, tohle se mi stalo už hodněkrát, že mi seriál zrušili a nechali otevřený konec... ale tady mě to teda extra vytáčí! :/ Navíc když to skončilo takhle?! No jako to jim jen tak neodpustím a budu se modlit, že to pokračování se nakonec natočí :) :/ A Lily Rabe byla úžasná, no vlastně všichni, jak dospělí tak dětští herci... zkrátka seriál, který vážně stojí za to! :)

100 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

The Whispers

Jeden z mnoha seriálů, které byly dle mého názoru neprávem "popraveny" už po první sérii.
Na Whispers mě nalákalo především herecké obsazení – Lily Rabe jsem si zamilovala v American Horror Story, Mila Ventimigliu zbožňuju už odmala díky Hrdinům a jako velký fanoušek Revenge jsem se dost těšila i na Barryho Sloana. Když k tomu přidáte ještě námět seriálu – děti, které mají ne zas až tak imaginárního kamaráda (děti a hororové náměty mě vždycky děsili) – vyšel z toho seriál, který jsem si nemohla nechat ujít. Trochu jsem se bála sci-fi stránky seriálu, protože jsem nikdy tomuhle žánru nepropadla, ale v podání tohohle seriálu mi to vůbec nevadilo.
Občas se stane, že si toho scénáristé naloží moc a potom se z toho snaží dostat různými nelogickými cestami, čímž celý seriál zničí. Tohle díky bohu není případ Whispers. Kdoví, možná je to právě kvůli tomu, že má pouze jednu řadu. Nejvíc mě ale překvapil výkon dětských herců, který je místy až mrazivý.
Sečteno podtrženo, pokud bych ho měla někomu doporučit, asi bych váhala. Tenhle seriál rozhodně stojí za sledování, bohužel má ale jen velmi málo dílů a končí dost neuzavřeně.

90 %
71 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
57 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

the whispers

Ne, že bych se čas od času nepodívala ráda na seriál s emzákama, ale tenhle pilot mě nějak dvakrát nenadchnul. I přes netradiční námět to už teď zavání pořádným klišé, všechno je jako strašně tajemné, ale že bych byla nějak extra napnutá, tak to zas ne. Děti mají nebezpečného imaginárního kamaráda, armáda zkoumá tajemný objekt v nomádské poušti a v nemocnici se objevuje polomrtvý neznámý muž, neznající své jméno. Sympaťák Milo má zatím jen minimum prostoru, zato polovina ostatních postav je dost otravná, včetně těch děcek (zvláště ta přechytralá malá holka je na ránu) a hlavní vyšetřovatelka je děsně chápavá žena s rodinnou tragédií v pozadí, co na potkání rozdává utišující moudra. Konec to přeci jen trochu oživil, tak tomu dám ještě šanci, ale moc růžově to zatím nevidím.

60 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
40 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 15 lidí

2. série? Ne, díky....

Asi takhle - dokoukám ty 3 poslední díly, protože už jsem tomu věnovala čas, tak ať alespoň vím, jak to skončí. Lily Rabe mám ráda, ale ani ta bohužel seriál nezachránila. Předramatizované scény v momentech, kde to vůbec není třeba, v dohledu invaze mimozemšťanů, ale pořád se řeší jen nevěra hlavních postav (to vážně není v celém seriálu důležitější téma?) + holka co hraje Minx mi jde neskutečně na nervy.. a vlastně všechny ty typicky americky uvědomělé a přechytralé dětské postavy.... za snahu dávám 50%

50 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

to mě baví

Tak tenhle seriál se mi vryl pod kůži.
Moc mě bavil a mrzí mě že mu nedali druhou šanci,protože já bych druhou řadu brala okamžitě.škoda.

100 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Invadors comming

1. séria: prvé diely boli rozhodne spracované vynikajúco, postupom času kvalita žiaľ jemne poľavila a začali sa objavovať trhliny a nedokonalosti, ktoré mi dosť prekážali. Napriek tomu ako celok to nedopadlo úplne najhoršie. Uvidíme či pokračovanie bude mať zmysel.

70 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

...jak zruinovat slušný začátek

1.-10.díl: Zajímavý námět, slušné tempo, jen občas iritující děcka, 65 %
11.+12.díl a dál: břečka, ze sci-fi je laciná utahaná rodinárna...trojice hlavních herců jako idioti největší, Minx si to klidně namíří na el.křeslo bez špetky snahy o záchranu? - 0 %

Hlavní "hrdinové" klidně vyvolají veřejnou paniku kvůli domnělé záchraně svých vlastních dětí. Načež se samozřejmě nestačí divit, protože zjistí, že oba milují s člověka s IQ libové šunky :( Pak však zčista jasna najdou mozky, aby zachránili svět...really??

Divím se, že tohle Amíci nehltají.
Jsem rád, že tohle Amíci nehltají.

30 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí