Plakát

The Wire - Špína Baltimoru

(The Wire)

Kriminální drama o boji se zločinem v Baltimore. V každé z pěti sezón se hlavní příběhová linie soustředí na jiný palčivý problém. Jedná se o boj s narkotiky, problémy v přístavu, městskou byrokracii, školní systém a tištěná média. Jednotka to nemá zpočátku... [více]

2002–2008 | USA | 57 minut | HBO | Drama / Krimi | 60 epizod | status: ukončeno v roce 2008
Poslední odvysílaná

5×10 – –30–

(premiéra 9. 3. 2008 – před 12 lety)
závěr seriálu

The Wire - Špína Baltimoru – O čem to je

Kriminální drama o boji se zločinem v Baltimore.

V každé z pěti sezón se hlavní příběhová linie soustředí na jiný palčivý problém. Jedná se o boj s narkotiky, problémy v přístavu, městskou byrokracii, školní systém a tištěná média.

Jednotka to nemá zpočátku nijak jednoduché. Baltimore jednak není žádné městečko, ale jedna z největších metropolí v USA. Na druhé straně patří jeho obyvatelé převážně do střední třídy a moc boháčů tu nenajdete.

Pro řešení nepříjemných potíží se zločinem se vedení města rozhodne sestavit zvláštní jednotku. Ta nemá však již od prvních na růžích ustláno. Policisté svým kolegům nevěří a každý jim předpovídá neúspěch.

Jak si tým velitele Cedrica Danielse poradí se svými úkoly? Odpoví vám drama, které v USA posbíralo za dobu svého vysílání četná ocenění.

Co říkají o seriálu ostatní

Bleskovky: Provoz na HBO Go vzrostl v posledních dnech o 40 %. Největší nárůst byl zaznamenán u seriálu The Wire, kde se počet diváků ztrojnásobil (čísla jsou za globální HBO Go, ne za české). před 26 týdny

Rhonda Pearlman
Jimmy McNulty
Bunk Moreland
Reginald 'Bubbles' Cousins
Cedric Daniels
Russell 'Stringer' Bell
Ervin Burrell
Kima Greggs
William Rawls
Avon Barksdale
Články k seriáludalší články
Info box
Stanice

HBO

Délka

57 minut

Žánr

Drama
Krimi

Země původu

USA

Roky vysílání

2002–2008

První vysílání

2. června 2002

Ukončení seriálu

9. března 2008

Odkazy

IMDb.com
TV.com
Oficiální stránky
Wikipedia (anglická)

Související