This Is Us

This Is Us (This Is Us) — 1. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter
Avatar uživatele
Barssi

31. října 2016

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

Dojemnější než dojemné aneb Čokoláda, po které se netloustne

Dlouho jsem přemýšlela, zda-li si tenhle seriál pustit, či ne. Přeci jen se mi tématem zdál poměrně nudný a tak jsem ho dobrý měsíc ignorovala.

Jsem moc vděčná jakékoli části mého já, co mě přiměla se na něj podívat. Celý pilot mi uběhl rychle a místo čtyřiceti a něco minut mi to připadalo jako minut pět.

Slovo, kterým bych This is us popsala je pravděpodobně "milé". Ale ne "milé", jako ten "milý" kluk, co vás pozval na večeři a vám se tam nechce. Je to spíš "milé" jako snídaně do postele nebo možnost proležet celý den.

Nečekejte žádné velké zvraty a dramata, nečekejte ani velké akční životy. Čekejte jen ty životy takové, jaké jsou.

Možná bych to také ještě popsala slovem dojemné.
Ano, je to dojemné a milé. Budou vám mást hlavu a v každém konci každého dílu vám odhalí nějakou další součástku a vám se budou otevírat oči víc a víc, znova a znova.

Není to seriál pro všechny. Ani nedokážu pojmenovat skupinu lidí, pro které pravděpodobně je. Jen jednu věc bych vám doporučila, ať už jste jakákoli skupina lidí nebo snad mimozemšťan - pusťte si první díl. Třeba vážně zjistíte, že je to nudný přesně tak, jak jste si mysleli... Ale třeba taky ne...

Po pátém díle hodnotím 80%, uvidím, jakým směrem se seriál ubere.

+ hudba v pozadí
+ milé prostředí
+ Mandy Moore
+ obyčejné životy, žádná vyhrocená dramata

UPDATE: Po pár dalších dílech mám jasno - seriál se stává jedním z mých srdcovek. 100%

Avatar uživatele
LuciaG

23. února 2017

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Skvelý seriál

Podľa mňa skvelý seriál s potenciálom a vďaka prelínaniu sa s minulusťou a ešte dávnejšou minulosťou sa má ako rozrásť a prichádzať s niečim novým (resp. s niečím starým o čom sme doteraz nevedeli). Po prvej časti vo mne zostal taký príjmený pocit. V tých ďalších čatiach je veľa dojemného, ale nie rozhodne to nie je tlačenie na city.
A po epizóde 16 (Memphis) musím povedať, že lepší seriál som už dávno nevidela.

Avatar uživatele
1Anilvap

11. února 2017

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Srdcovka

Krásný seriál o ne vždy krásném životě. Je to prostě "normální" - nenajdete tady žádné tajemno, prvky telenovely nebo přehnané situace. Jen situace, které můžete zažít taky, dokážete se do jednání postav vcítit. A hlavní postavy si prostě zamilujete.

Dalo by se říct, že to je ždímačka emocí. V každém díle se najde scéna, která vás buď "jenom" dojme nebo rovnou rozbrečí. Ale zároveň budete rádi, že jste dojatí, protože je to prostě milé. :)

O čem to je se nedá moc říct, aniž bych vyspoilerovala hlavní "zápletku". Ta je odhalená na konci prvního dílu a pro mě to byl jeden z hlavních bodů, proč mě seriál tak nadchl.

Pokud seriál chcete zkusit, nečekejte žádnou obrovskou akci, ale připravte se na ohromně příjemný seriál, který vás dokáže zaujmout na plných 45 minut a na konci dílu vám bude líto, že musíte týden čekat na další. :)

Avatar uživatele
lukascoolarik

26. prosince 2016

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Sladké je třeba dávkovat

This Is Us není seriál, do kterého bych se běžně pouštěl. Vlastně jsem váhal několik měsíců, než jsem si konečně našel čas a odhodlal se k tomu, že na ten hit od NBC mrknu. A teď už naprosto chápu, proč seriál čelí takové oblibě; protože nic sladšího a dojemnějšího snad aktuálně neběží.

Pokud jste bezcitný robot, This Is Us se vyhněte, protože emoce v tomto případě hrají prim. O nich to celé je. O rodinných poutech, o příbězích plných lásky, o srdceryvných promluvách... Proto to není pro každého. Je to sladké jako cukr. Vlastně ne, je to dokonce sladší než cukr. Ve světě This Is Us je všechno milé a krásné a když už se náhodou zjeví něco ošklivého, téměř okamžitě je to zalepeno něčím pěkným. Tohle je důležité si uvědomit, než do toho vůbec půjdete, protože pokud čekáte krutě vyobrazenou realitu, tenhle seriál vám ji nenabídne.

Žánrově jde víceméně o takovou mírnější soap operu, akorát s promyšleným scénářem. Situace nejsou hnány do extrémů, zvraty působí přirozeně a děj neplyne nějak šíleně čistě kvůli snaze vyvolat v divákovi šok, jako tomu je třeba u Empire. Postavy jsou napsány tak, abyste si je ihned oblíbili, začali soucítit s jejich obtížemi a vžili se do nich. Vše je krásně propojeno a příběh je vyprávěn zajímavým způsobem; víc prozradit nemůžu, aniž bych začal pitvat zvrat v první epizodě.

Herci jsou víc než dobří. Hlavním tahounem je pro většinu Milo Ventimiglia z Heroes, fanoušci kritiky ověnčeného American Crime Story pak zpozorují Sterlinga K. Browna a ani zbytek ansámblu nevybočuje z řady. Pokud se poddáte nezvyklé atmosféře, čeká vás příjemná podívaná, kterou je ale třeba opatrně dávkovat. Osobně v This Is Us nevidím adepta na maratonové sledování, protože i kávu si osladím nanejvýš třemi lžičkami cukru; nasypat si do hrnku celý pytlík je snesitelné jen pro málokoho. This Is Us můžu s klidem doporučit, jedná se o příjemnou oddechovou záležitost, která i přes svůj žánr má hlavu a patu.

Avatar uživatele
Cominick

8. března 2017

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Americká VéKáVéčka, aneb dojemnější seriál asi (teď) nenajdete

Jak sám název seriál "To jsme my" napovídá, nečekejte žádné zvraty, šílená dramata, twisty a nevím co ještě. Čekejte tak trochu ne/normální americké rodiny, která má své starosti a radosti.

Když jsem si pustila pilot, čekala jsem, co z toho vyjde. Konec strašně překvapil. Pak to začalo do sebe zapadat a od té doby se to veze. Každá epizoda končí nějakým "WOW momentem", kdy ty puzzle začínají víc a víc sedět. Strašně se mi líbí, jak je seriál udělaný (nechci rozepisovat, abych případným budoucím sledovatelům nevyspoilerovala o co tam jde...). Ale tohle jsem prostě nečekala.

Seriál jede celou dobu na dojemné lince. Od půlky první série se bojíte, kdy TO přijde. A ono to určitě přijde poslední díl. Budete si trhat vlasy, proč, proč, proč. Ale takový je prostě život. Jednou bere, jednou dává.

Seriál má takový úspěch, protože nevykresluje nic navíc. Obyčejně neobyčejný. A hlavně hudba, která doprovází všechny emotivní momenty, tomu přidává. Musím dát 90%, protože za mě prostě ano! A vy si ho taky pusťte.

Avatar uživatele
maylush

22. září 2017

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

This is us

Krásny seriál o krásnych ľuďoch, ktorí nie sú dokonalí. Každý diel vo vás vyvolá veľmi silné emócie - to, že hlavní protagonisti všade hlásajú, aby ste si pripravili vreckovky, má svoj dôvod :)
Herecké obsadenie nemá chybu, zápletka je neopozeraná a scenár ponúka mnohé prekvapenia - najväčšie hneď na konci pilotu. Uvidíme, čo ponúknu ďalšie série, prvá zatiaľ na 100%.

Avatar uživatele
Damie<3

29. července 2017

67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

The big three!

Toto je naprostý skvost, naprostá dokonalost a krása. Dlouho jsem otálela, než jsem se rozhodla seriál si pustit a i přes vysoké hodnocení jsem měla své pochyby… a stačily první dvě minuty a já věděla, že tenhle seriál budu milovat. A miluju. Není epizoda, která by mě nenadchla, která by mě nepřiměla smát a plakat zároveň. Postavy jsou úžasné a nejde si je nezamilovat. To, jak se prolínají dvě časové linie a jak je to všechno do sebe zakomponované, je doslova mistrovské dílo. Sice mi ještě shází pár dílů do konce první série, ale vím, že se nic nezmění… možná tak akorát to, že to budu milovat ještě víc, pokud je to vůbec možné. Opravdu nádherný seriál, možná až kouzelný.