plakát seriálu

Tohle jsme my

(This Is Us)

Názory uživatelů

Dojemnější než dojemné aneb Čokoláda, po které se netloustne

Dlouho jsem přemýšlela, zda-li si tenhle seriál pustit, či ne. Přeci jen se mi tématem zdál poměrně nudný a tak jsem ho dobrý měsíc ignorovala.

Jsem moc vděčná jakékoli části mého já, co mě přiměla se na něj podívat. Celý pilot mi uběhl rychle a místo čtyřiceti a něco minut mi to připadalo jako minut pět.

Slovo, kterým bych This is us popsala je pravděpodobně "milé". Ale ne "milé", jako ten "milý" kluk, co vás pozval na večeři a vám se tam nechce. Je to spíš "milé" jako snídaně do postele nebo možnost proležet celý den.

Nečekejte žádné velké zvraty a dramata, nečekejte ani velké akční životy. Čekejte jen ty životy takové, jaké jsou.

Možná bych to také ještě popsala slovem dojemné.
Ano, je to dojemné a milé. Budou vám mást hlavu a v každém konci každého dílu vám odhalí nějakou další součástku a vám se budou otevírat oči víc a víc, znova a znova.

Není to seriál pro všechny. Ani nedokážu pojmenovat skupinu lidí, pro které pravděpodobně je. Jen jednu věc bych vám doporučila, ať už jste jakákoli skupina lidí nebo snad mimozemšťan - pusťte si první díl. Třeba vážně zjistíte, že je to nudný přesně tak, jak jste si mysleli... Ale třeba taky ne...

Po pátém díle hodnotím 80%, uvidím, jakým směrem se seriál ubere.

+ hudba v pozadí
+ milé prostředí
+ Mandy Moore
+ obyčejné životy, žádná vyhrocená dramata

UPDATE: Po pár dalších dílech mám jasno - seriál se stává jedním z mých srdcovek. 100%

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 17 lidí

Srdcovka

Krásný seriál o ne vždy krásném životě. Je to prostě "normální" - nenajdete tady žádné tajemno, prvky telenovely nebo přehnané situace. Jen situace, které můžete zažít taky, dokážete se do jednání postav vcítit. A hlavní postavy si prostě zamilujete.

Dalo by se říct, že to je ždímačka emocí. V každém díle se najde scéna, která vás buď "jenom" dojme nebo rovnou rozbrečí. Ale zároveň budete rádi, že jste dojatí, protože je to prostě milé. :)

O čem to je se nedá moc říct, aniž bych vyspoilerovala hlavní "zápletku". Ta je odhalená na konci prvního dílu a pro mě to byl jeden z hlavních bodů, proč mě seriál tak nadchl.

Pokud seriál chcete zkusit, nečekejte žádnou obrovskou akci, ale připravte se na ohromně příjemný seriál, který vás dokáže zaujmout na plných 45 minut a na konci dílu vám bude líto, že musíte týden čekat na další. :)

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
90 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Skvelý seriál

Podľa mňa skvelý seriál s potenciálom a vďaka prelínaniu sa s minulusťou a ešte dávnejšou minulosťou sa má ako rozrásť a prichádzať s niečim novým (resp. s niečím starým o čom sme doteraz nevedeli). Po prvej časti vo mne zostal taký príjmený pocit. V tých ďalších čatiach je veľa dojemného, ale nie rozhodne to nie je tlačenie na city.
A po epizóde 16 (Memphis) musím povedať, že lepší seriál som už dávno nevidela.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

This is us

Krásny seriál o krásnych ľuďoch, ktorí nie sú dokonalí. Každý diel vo vás vyvolá veľmi silné emócie - to, že hlavní protagonisti všade hlásajú, aby ste si pripravili vreckovky, má svoj dôvod :)
Herecké obsadenie nemá chybu, zápletka je neopozeraná a scenár ponúka mnohé prekvapenia - najväčšie hneď na konci pilotu. Uvidíme, čo ponúknu ďalšie série, prvá zatiaľ na 100%.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Americká VéKáVéčka, aneb dojemnější seriál asi (teď) nenajdete

Jak sám název seriál "To jsme my" napovídá, nečekejte žádné zvraty, šílená dramata, twisty a nevím co ještě. Čekejte tak trochu ne/normální americké rodiny, která má své starosti a radosti.

Když jsem si pustila pilot, čekala jsem, co z toho vyjde. Konec strašně překvapil. Pak to začalo do sebe zapadat a od té doby se to veze. Každá epizoda končí nějakým "WOW momentem", kdy ty puzzle začínají víc a víc sedět. Strašně se mi líbí, jak je seriál udělaný (nechci rozepisovat, abych případným budoucím sledovatelům nevyspoilerovala o co tam jde...). Ale tohle jsem prostě nečekala.

Seriál jede celou dobu na dojemné lince. Od půlky první série se bojíte, kdy TO přijde. A ono to určitě přijde poslední díl. Budete si trhat vlasy, proč, proč, proč. Ale takový je prostě život. Jednou bere, jednou dává.

Seriál má takový úspěch, protože nevykresluje nic navíc. Obyčejně neobyčejný. A hlavně hudba, která doprovází všechny emotivní momenty, tomu přidává. Musím dát 90%, protože za mě prostě ano! A vy si ho taky pusťte.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

This is Cute

Jeden milý, úsmevný i smutný, dojemný, ale kvalitný seriál. Dlho som ho odkladala a teraz sa neviem odtrhnúť.

Čo sa mi páči najviac je jednoznačne dávkovanie príbehu, ako prechádzame z rôznych časových liniek. Tým dej, hlavne v pilote, pekne gradoval, postupne sa to objasňovalo a časti skladačky zrazu krásne zapadli a vytvorili jasný obraz.

Postavy sú sympatické, hneď si k nim ľahko vytvoríte akési skrz-obrazovkové puto :D Proste tam tá chémia funguje :) Taktiež obsadenie je veľmi vydarené. Páčia sa mi aj hudba v pozadí, ktorá najmä tie dojemné scény robí ešte silnejšími, no nijako prehnane, či silene.

Je to jednoducho seriál o živote - občas treba zápasiť, občas všetko ide ako má, občas je lepšie, občas horšie... A rodina dáva do toho chaosu akýsi poriadok :)

Môj verdikt: This is Cute ;)

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

To jsou oni

Na tenhle seriál jsem se namotala hned prvním dílem. Líbí se mi, jak se jednotlivé osudy prolínají a propojují, jak události z minulosti ovlivňují současnost. Líbí se mi i mozaika osudů, že život postav není líčen chronologicky (a přesto to není nepřehledné), takže jednotlivé postupně odkrývané střípky víc a víc odhalují osobnost a osudy aktérů.
Líbí se mi postavy. To, jak jsou napsané, jak jsou zahrané. Každá má svoje slabiny, svá sporná nebo přímo špatná rozhodnutí, a možná právě tím je lidská a sympatická. I ten Kevin, kterého byste někdy nejraději propleskli (ať už jako teenagera, nebo dospělého) má silné okamžiky, takže i jemu držíte palce.
Moc se mi líbí vztahy mezi postavami, manželství Randalla a Beth, Jackův boj s démony a jeho neutuchající láska, vnitřní síla Bec, Tobyho schopnost poskytnout oporu...
A nadšená jsem z toho, že seriál je dojemný, ale ne (pro mě) sentimentální, a že toho tvůrci dosáhnou pomocí celkem běžných situací a nemusí sahat k bombastičnosti, nereálnosti nebo intrikaření.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

This Is Us

Tento seriál rozhodne nie je bežne mojou šálkou kávy, no predsa som si pustil ten pilot a veľmi rýchlo som sa do tejto rodinky zamiloval. Momentálne som na druhej sérii a stala sa z toho taká večerná oddychovka, pri ktorej sa fajn zaspáva. Na prvý pohľad je to len obyčajná rodinná dráma, no veľmi sa mi páči ako je príbeh postavený (SPOILER->) a teda že sledujeme príbeh jednej rodiny v rôznych časových obdobiach. Obsadené je to teda skutočne geniálne a aj detskí herci sú úplne presní a uveriteľne zahraní. Čakal som nejakú zamotenú zápletku s veľkými zvratmi, ale toto sú proste bežné situácie, ktoré sa skutočne môžu stať, hoci neviem či len jednej rodine. Niekedy mám pocit, že toto je skupinka tých najmenej lucky osôb na svete. :D Emócie sú tu v hlavnej úlohe a prekvapivo mi to vôbec nevadí. S postavami sa dá súcitiť, nakoľko od prvého dielu máte pocit, že ich poznáte. Zatiaľ ma to teda baví a každý večer si pozriem dve/tri časti a super si pri tom oddýchnem.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

lepšie ako káva

MOtivácia . Nech tým slovom myslí človek čo chce na 100%. Áno, väčšinou ťažko niekto bude v reálnej rodine mať 5 členov totálne tak citlivých, uhladených a bystrých, pričom jeden sa prežral až k 180 kilám hmotnosti , druhý je hm..ten je pomerne reálny..áno potvrdzujem že taký týpek ako Kevin sa reálne vvyskytne sem tam aj v našich vodách, Ale aj tak nechápem výraz mnohých, že dojímavé, veď naopak, ponúka nám všetkým obraz reálnej prepletenosti ľudí,o tom, aký efekt má na človeka v náhodnej blízkosti každé vaše rozhodnutie, alebo vaše presvedčenie . To ,ako sa navzájom poriadne ovplyvňujeme, aj keď o tom netušíme. Tak parádne prebrúsená kompozícia, že človek má pocit že sa mu na tomto svete vlastne nič hrozné nemôže stať. Vďaka za ukázanie smeru, áno je to dobrý príklad pre každú jednu rodinu.. poslúži kľudne aj ako terapia pre závislých :-)

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Dojemné

Seriál, kedy na konci každej časti sa mi chce revať. Prvá časť si ma úplne získala a bola som z nej mimo, bol to až filmový materiál.

Úprimne, ďalej to nie je až taká pecka - je to ok, je to fajn, dá sa to pozerať, na mňa je to ale možno trochu moc sladké v niektorých veciach. Ale stále nemôžem, povedať, že je to zlý seriál - je dobrý, len nie najlepší. A momentálne v programe jednoznačne vytŕča svojou originalitou.

Obzvlášť sa mi páčia dejové línie okolo problémov výchovy čierneho dieťaťa v bielej rodine a susedstve, zase menej sa mi pozdáva iná línia, ktorá je ako vystrihnutá z filmu Mike & Molly.

70 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

The big three!

Toto je naprostý skvost, naprostá dokonalost a krása. Dlouho jsem otálela, než jsem se rozhodla seriál si pustit a i přes vysoké hodnocení jsem měla své pochyby… a stačily první dvě minuty a já věděla, že tenhle seriál budu milovat. A miluju. Není epizoda, která by mě nenadchla, která by mě nepřiměla smát a plakat zároveň. Postavy jsou úžasné a nejde si je nezamilovat. To, jak se prolínají dvě časové linie a jak je to všechno do sebe zakomponované, je doslova mistrovské dílo. Sice mi ještě shází pár dílů do konce první série, ale vím, že se nic nezmění… možná tak akorát to, že to budu milovat ještě víc, pokud je to vůbec možné. Opravdu nádherný seriál, možná až kouzelný.

100 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Strašný

Seriál je dobře hodnocen, tak jsem ho zkusil taky a je to hodně specifické, takže dost věřim, že to může mít fanoušky.
Prostě mrkněte na pár dílů a uvidíte, jestli vám to sedne.
Mé hodnocení je zřejmé a chápu, že tenhle seriál se jinak hodnotit nedá, buď ho miluteje nebo nechápete, jak se někdo na něco takového může dívat. Tudíž jasné do jaké skupiny patřím.
(Tlustí lidé maji také své sitcomové hrdiny.)

0 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Tak já jsem je měla na 3. části

V první jsem se musela pár dílů nutit, protože seriál je evidentně vyzdvihován a já si ho nenechám ujít.
Ve druhé mě to opravdu bavilo, už jsem o postavách dost věděla. Trochu jsem je podezírala, že představitelku Kate trochu dovycpali, nemohla jsem uvěřit, jak lehce se pohybuje, a tak ne, nedovycpali :-). Chápu, že i ona musela mít nějaké trable, ale podle mne je mohla mít klidně už i před 100 kily.
A ve třetí části mě to prostě už přestalo bavit, kolem poloviny druhé série, už jsem viděla dost, stačilo.
Každopádně parádní seriál, velmi dobře natočený, chtěla bych mít tak báječné rodiče, Milo Ventimiglia si mě velmi získal. Naložili si toho hodně, když k dvojčatům přibrali třetí dítě, a bojovali za něj jako lvi. Zkrátka a dobře, je co sledovat, neupozadili nakonec vlastního syna ?

80 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Dojemné drama, které vás chytí za srce

Nemám ráda moc drama, ale tohle mi sedlo, protože přestože tvůrci občas prostě chtějí z vás ty slzy vydolovat, ono to tomu seriálu sedí a patří to k němu. Jasně, že tolik dojemných a občas tragických událostí se nemůže stát v realitě, ale vcelku to celkem přesně popisuje situace ze života, i když je to splácané dohromady na hlavní postavy.
A i když je celkem těžké říct, kdo jsou hlavní postavy, protože čím déle to sleduji, tím víc mi připadá, že každý je hlavní postava a nemůžu se rozhodnout, koho mám radši. Zároveň každá postava dělá chyby a má nějaké vlastnosti, u kterých si klepete na čelo. Ale pokud se rádi dojímáte, nebo máte rádi seriály o vztazích, tak toto je seriál udělaný na míru pro vás. Protože míra roztomilosti a skvělých hereckých výkonů je v tomto seriálu nekonečná.

90 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí