plakát seriálu

Top Gear

(Top Gear)

Epizoda 17×07 – Indický speciál (India Special)
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Speciální díl pořadu, ve kterém se naše trojice rozhodne propagovat Velkou Británii v Indii. Samozřejmě zvolí klasicky netradiční přístup a během svého putování způsobí několik skandálů. Jeremy Clarkson se tentokrát poveze v Jaguaru XJS, James May zvolí Rolls-Royce Silver Shadow a Richard Hammond své "rozližité" telo nasouká do Mini Cooperu.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Cesta začíná ve městě pojmenovaném Mumbai (dříve známém jako Bombaj), které se svými téměř 14ti miliony obyvatel rozhodně nepatří mezi drobečky. Pánové se rozhodnou, že místním ukáží, jak vylepšit stávající systém hromadného rozvozu jídla během pracovního dne. Jak tento pokus dopadne, můžete sami hádat. Clarkson odjede s polovičním nákladem, Hammond většinu cestou ztratí a May, May špatně odbočí a skončí na venkově.

Po tomto debaklu pánové nastoupí do vlaku a zamíří Jaipuru, kde uspořádají závody do vrchu. Aby potěšili místní, dohodnou se, že je nechají zvítězit, Hammond kvůli tomu například čeká před cílem, aby nebyl první a dojede později. Clarkson samozřejmě slib nedodrží a způsobí tím diplomatický incident. Jednak vyhraje a ještě se pak navíc místním posmívá.

Poslední velkou zastávkou je Dilí, kde je úkolem uspořádat na ambasádě akci, při které představí všechny krásy své rodné země. Akce končí v okamžiku, kdy Clarkson svým speciálním ohňostrojem téměř vyhodí okolí do povětří.

Nakonec pánové přijdou k rozumu a vypraví se k hranicím s Čínou, do oblasti Himalájí. Tam je čeká finální test jejich vozů a také si zahrají kriket s místními obyvateli. Přestože se v závěrečném hodnocení shodnou, že jejich výprava skončila fiaskem, všechny vozy pochválí, protože vydržely veškeré útrapy a ani jednou je nenechaly na holičkách.

Hlášky z epizodyvložit další hlášku
Jeremy: Tohle musí být ta nejefektivnější věc, co jsme kdy udělali.
Richard: Nikdy jsme neudělali nic efektivního.
Jeremy: Ne, ale tohle musí být.
James: (telefonuje přes vysílačku) Vím, že Hammond ji nemá, takže je zbytečné se ptát, ale funguje vám klimatizace?
Jeremy: Ne tak úplně... ne.
James: Mně taky ne. Myslel jsem, že funguje na krátkou úžasnou chvíli, ale pak jsem zjistil, že ne. (vypne vysílačku) To, co jsem říkal o mé klimatizaci, není ve skutečnosti pravda. Pracuje naprosto bezchybně, ale nebudu jim to říkat, protože by se ji pak pokoušeli v noci zničit, jelikož jsou nepřejícní a vzpurní.
(Top Gear jede do Indie reprezentovat Británii a všichni tři se tak snaží vybrat co nejvíc britská auta. Richard přijíždí ve starém Mini Cooperu Sport s britskou vlajkou na střeše.)
Jeremy: Bože, to je absolutní krása.
James: Tohle je vážně dobrý nápad, neříkej mu to. (nahlas) Hammonde, ty idiote!
Hlavní postavy
sám sebe - moderátor
sám sebe - moderátor
sám sebe - moderátor
Vedlejší postavy
Režie
Informace k epizoděIMDb
Český názevIndický speciál
Původní názevIndia Special
Rok natočení2011
Premiéra28. prosince 2011
Česká premiéra28. září 2012
Typ epizodyPoslední epizoda série
Délka88 minut
Autoři profilu epizody