Top Gear

Top Gear (Top Gear) — 24. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter
Pánové dostali poprvé možnost otestovat Bugatti Veyron na své závodní trati až dva roky po oficiálním uvedení na trh (většinou se k modelům vozů dostávají i před zahájením prodeje).
Vložil: megawir
Vzhledem k úspěchu v Británii postupně vznikly další "mutace" tohoto pořadu, konkrétně australská, ruská a americká verze.
Vložil: megawir
Ve třetí sérii černý Stig zemře, nahradí ho nový bílým Stigem. Je to tím že Perry McCarthy, který černého Stiga hrál, prozradil že je Stig.
Vložil: Salem
Jedním ze Stigů byl Ben Collins, který to prozradil znáným a tak musel skončit.
Vložil: Salem
Každý díl stojí minimálně tři miliony Kč. Plat Jeremyho Clarksona je 60 milionů korun ročně, plat moderátora Richarda Hammonda je 25 000 liber.
Vložil: Salem
Zatáčka Gambon na testovacím okruhu Top Gearu je pojmenovaná po herci Michaelu Gambonovi.
Vložil: Salem
I přestože pořad vždy moderovala trojice mužů, James May zde působí až od druhé série. V první sérii moderoval James Dawe, kterého May následně vystřídal.
Vložila: Janulka93
Během natáčení deváté série se Richard Hammond pokoušel překonat nejvyšší rychlost dosaženou na území Velké Británie. Povedlo se mu to již při prvním pokusu, při druhém se stala vážná nehoda, ze které se zotavoval několik týdnů v nemocnici.
Vložila: Janulka93
Testovací trať a hangár, ve kterém se natáčejí díly, se nachází poblíž vesničky Dunsfold v Surrey.
Vložila: Janulka93
Speciály mají většinou poupravené závěrečné titulky. Jména všech, kteří se na tomto speciálním díle podíleli, jsou stylizovaná většinou tak, že odkazují na místo, kde se díl natáčel.
Vložila: Janulka93
Jeremy Clarkson byl vyhozen z Top Gearu za napadení producenta.
Vložil: mereciczky

Filtr epizod