plakát seriálu

Třetí hlídka

(Third Watch)

Epizoda 1×01 – Vítejte na Camelotu (Welcome to Camelot)
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Hlídka „55David“ – důstojník Maurice “Bosco“ Boscorelli a důstojník Faith Yokasová honí kluka Pee Wee, který jim na auto napsal: „Bosco is a dick. (Bosco je čůrák.)“ A Bosco je fakt vytočený. Hlídka „55Charlie“ - důstojník John “Sully“ Sullivan ho chytne dřív a raději odveze na stanici, aby mu Bosco něco neudělal. Proto jsou Bosco s Yokasovou odvoláni k nehodě. Sem míří i záchranáři Kim Zambrano, Robert “Bobby“ Caffey, Monte “Doktor“ Parker s Jerrym Mankowiczem a nováčkem Carlosem Nietem. Žena, která nehodu zavinila, šla raději do baru.

Sully dostane nového parťáka, protože o svého přišel při přestřelce. Ke vší smůle to je syn bývalého parťáka, důstojník Tyrone “Ty“ Davis Jr. Sully tím není zrovna nadšen.

A je toho spoustu, co všechny tyhle týmy tento díl potká – porod v metru, požár a také přestřelka, u které je postřelen také jeden z nich a nevypadá to s ním dobře.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

K přestřelce vyrazí záchranáři Doktor, Carlos a Jerry. Když jdou do domu, tak jde Jerry první a moc nedává pozor, nesoustředí se a střelec vyběhne hned proti němu a dvakrát ho střelí do hrudníku. Doktor je schovaný pod schody a Carlos u stěny. Když se Doktor pokusí k Jerrymu dostat, střelec ho střelí potřetí, tentokrát do ruky.
K této přestřelce se dostanou také důstojníci Ty se Sullym. Ty je horlivý a snaží se střelce dopadnout místo toho, aby zajistil místo činu a pomohl záchranářům. V důsledku toho střelec uprchne. Ty tak nejen sebe, ale i ostatní vystavil nebezpečí. Sully ho seřve, protože nechce jeho matce volat podruhé, že jí někdo umřel.

Kim a Bobby se pořád dohadují o svých osobních problémech s partnery. Bobby vyčítá Kim, že stále k bývalému manželovi, hasiči Jimmu Dohertymu, pořád něco cítí a flirtuje s ním, i když při výjezdech si na něj pořád jen stěžuje. Kim zas Bobbymu vyčítá, že se dost nevěnuje své přítelkyni, zdravotní sestře na pohotovosti, Daně. Od té také Bobby dostane pěkně vynadáno a jako bonus facku, když přivezou do nemocnice starší paní. Bobby se jí totiž neozval, když měl a nedal o osobě docela dlouho vědět...

Zajímavosti k epizoděvložit další zajímavost
Stanice záchranářů, hasičů i policistů jsou na jednom místě. Na rohu Královkého bulváru a Arthurovi ulice – proto se tu tomu říká Camelot, vysvětlí Doktor nováčkovi Carlosovi.
Hlášky z epizodyvložit další hlášku
(Bosco a Yokasové zatknou šmíráka, který vypadá jako klaun. Cestou na stanici je klaun neustále uráží, jak jsou policisté k ničemu, blbí atd. Bosco je naštvaný, ale Yokasová ho uklidněje jen do jisté chvíle.)
Yokasová: Ať mele.
klaun: Co říkáte, pane? Proboha, jste ženská. Promiňte, ale popletla jste mě. To bude tím knírem a širokejma ramenama.
Bosco: Vafli?
Yokasová: (Otočí se dopředu a připoutá se.) Samozřejmě. (později) Pozor na toho psa! (Bosco šlápne prudce na brzdu a klaun vzadu narazí tváří na mříž, která odděluje přední a zadní sedačky.) Jezdit po tomhle městě je vážně nebezpečný, že jo? (Otočí se dozadu na klauna.)
klaun: Au.
Hlavní postavy
Tyrone Davis
John Sullivan
Maurice Boscorelli
Faith Yokas
Carlos Nieto
Kim Zambrano
Jimmy Doherty
Vedlejší postavy
Fred Yokas
Roberto Caffey
Charlie Yokas
Emily Yokas
ER Nurse Dana Murphy
Jerry Mankowicz
Desk Lt. Kowalski - NYPD
Captain Elchisak
Clown Guy
Monte 'Doc' Parker
Mrs. Simpson
Other Drunk
'Sunny' / Julie Burke
Motorman
Fire Captain
Dreads #2
T-Shirt Man
Upset Woman
Injured Woman
Bartender
First Watch Supervisor
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevVítejte na Camelotu
Původní názevWelcome to Camelot
Rok natočení1999
Premiéra23. září 1999
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka44 minut
Autoři profilu epizody