plakát seriálu

Trpaslík

(Trpaslík)

Názory uživatelů

Byla kaše... ale nakonec i něco víc

Po zhlédnutí prvního dílu Trpaslíka byly mé dojmy hodně rozporuplné. Byla tu zápletka s velkým potenciálem, dobří herci i slušně vymyšlené postavy. Zároveň nechyběl neuvěřitelně rozplizlý a utahaný děj a zbytečné množství vulgarismů, jejichž důvodem bylo podle mě jen to, aby to mladým divákům přišlo dost „cool“. K druhému dílu jsem se nakonec dostal až po půl roce. I když ani po něm jsem se nedokázal rozhodnout, zda se mi seriál líbí nebo ne, pokračoval jsem plynule dalším a dalším dílem. Zvědavost mě nutila zjistit, jaká budou další přání a jak to vlastně všechno skončí. Tomuhle seriálu zkrátka chvilku trvá, než vás dostane na svou vlnu, ale jakmile se mu to podaří, je to poměrně slušná oddechovka, která svižně uteče. A ačkoli není nabitý vtipy v každé scéně, člověk se ve výsledku přeci jen slušně pobaví. Plusové body musím přidat nejen za poměrně slušně vypilovaný závěr, ale i hudbu a masky, protože Stanislava byla skvělá a určitě by se neztratila v nějakém áčkovém počinu svého žánru.
Pokud případně bude kaše… tedy chci říct další série s novými postavami, asi se znovu podívám.

70 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Úlet. Velký úlet.

Při prvním díle jsem si nebyla jistá, jestli ihned vypnout (na můj vkus trošku moc vulgarit a nedělo se až tak moc...) nebo ze zvědavosti dokoukat. Zvědavost zvítězila, ale to neznamená, že jsem se po zbytek seriálu střídavě neděsila, nesmála..a neměla chuť to vypnout :)
Když už jsem si myslela, že větší absurdita než ehm na obličeji ve třetím díle nemůže přijít - přišel díl poslední a v něm Stanislava. Přiznávám, že to už jsem styl seriálu brala a opravdu se bavila.
Líbí se mi neuvěřitelné zkloubení reality (kdo z nás nezná nějakého toto "tatínka" přespávajícího v teplácích na gauči, jehož životní náplní je Tipsport, dědu "bude kaše", který má za ušima nebo zabouchnutého puberťáka trpícího na hodině pozemků..)a naprosté fantasmagorie. Navíc - všechno to má to krásné pohádkové poslání "nebuďme sobečtí a čiňme dobro"!
Martin Hofmann forever!, kdyby jeho hlášky pronášel někdo jiný, nikdy by neměly takové grády.
Rozhodně to není nic, na co bych jen tak zapomněla. Teď jen najít toho trpaslíka..

70 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Nová kultovka

Obrovské překvapení. K prvnímu dílu jsem přistupoval dost skepticky, celé mi to přišlo jaksi podivné a velmi zvláštní... ale pak se to stalo. Luděk se změnil na negra, na scénu vkráčel geniální Martin Hofman a už to jelo. Objevil se seriál, který mě začal bavit a který je díl od dílu lepší. Geniální humor, kotel hlášek (hlavně excelující Michal "dokud jseš černej, tak jsem pro tebe pan Staněk" Suchánek, již zmíněný Hofman a neskutečný Josef "bude kaše?" Abrhám). Dětští herci jsou skvělí, situační komika je naprosto perfektní a děj skvěle graduje a velice pozitivní na tom je to, že se to celé odehrává v jednom týdnu. Po Kosmu další výborný český sitcom a po Nádraží a Bohémě další zajímavý a kvalitní domácí projekt. Mám z tvorby ČT velikou radost a doufám, že jí to vydrží. A pak, že štít Kapitána Ameriky nic neumí. Trpaslik! 90%. Sobotní finále bylo naprosto dokonalé, takhle skvěle jsem se dlouho nebavil. Díky za tenhle seriál.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Moje jediné přání - konec seriálu!

Po prvním dílu se zdálo, že by se mohlo jednat o celkem dobrý seriál. Leč satiru jsem v celém seriálu viděla jen jednou - nastrčení důchodci mezi žáky jasně naznačovali, jak bude fungovat inkluze...Možná ještě v prvním díle, když paní Šulcová uviděla černého Luďka a takový ten klasický český stereotyp, že "černí kradou". To ale vtipné vůbec nebylo.

Reálně jsem se za celou dobu nasmála jenom asi pětkrát. Když už to měl být komediální seriál, tak se mi to jeví dost málo. Já jsem si to přejmenovala na "Arabelu pro dospělé", ale Arabela je rozhodně zábavnější.

V poslední době mají naše české televize problém, že pilotní díly jejich seriálů bývají dost nevýrazné až nudné. Člověka má první díl nalákat na sledování dalších dílů, nikoliv odlákat na webové stránky, aby hned psali nízké hodnocení. Já už raději koukám i na druhý díl. Mnohdy rovnou na druhý. V Trpaslíkovi se mi jevil první díl celkem dobrý, konečně mě pilot nalákal na sledování dalších dílů. Plus geniální tah dát premiéru nejdřív na web. Celou dobu jsem si pak říkala, jak takový seriál může být ukončen. Poslední díl byla opravdová tragédie. Nechutná zombie, ze které je mi špatně ještě teď, vůbec nebyla vtipná - spíš naopak. Naprosto zbytečné. Komedie by se neměla změnit až v horor. Mám ráda černý humor, ale tohle teda vůbec humorné nebylo. Bylo to opravdu až nevkusné. Pořád jsem si říkala, že konec bude překvapivý s dědou, že jim vše ukáže. Ale nakonec to dopadlo úplně jinak. Takový konec bez konce... No nevím.

Pozitivně hodnotím výběr herců. V poslední době je dosazování herců dost bídné. V tomto případě se to celkem vydařilo. Tak uvidíme, s jakým novým komediálním seriálem přijde nějaká tv stanice příště. Prosím bez oživlých zombie manželek...

40 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Možná kultovka české tvorby

Má guilty pleasure. Klasický hospodský český humor zakomponovaný do velmi chytrých anekdot (v porovnání s takovým Kameňákem) bez zbytečných sitcomovských hloupých vtipů, velmi dobrý casting (a to nesnáším české "pseudo" herce), skvěle vybraná lokace, žádné kulisy, každá epizoda měla vlastní zápletku.

Naprosté bláznovství, od ultra černého humoru, po dobře namaskovaného zombíka jako z TWD. Čím seriál trpí, jako většina naší tvorby, nevyvážeností. Díl vám v úvodu hodí 10 okamžiků na zasmání a zbytek dílu je vážný. Celkově to ale stále vypadá atraktivně a snad jen u jednoho dílu jsem se díval na hodinky.

Dle mého nejlepší český komediální seriál a to mohu porovnat s hromadou vysoce kvalitní zahraniční, hlavně zámořské, tvorby. *Bude kaše?*

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Trpaslík

Trpaslík měl sice parádní námět, ale scénář pro mě bohužel všechno zabil! Moc se mi líbí, že se Česká televize pouští do podobných námětů. Z Neviditelných jsem byla naprosto nadšená, ale Trpaslík se bohužel prostě nepovedl. Tímto bych ale ráda poprosila Českou televizi, aby se nevzdávala. Čím víc podobných námětů, tím líp! Je pravda, že už mě stokrát omílané náměty opravdu nebaví ... Nejdřív jsem chtěla seriálu ponechat 30%, které si u mě držel po celou dobu vysílání, ale nakonec jsem přece jenom přivřela očko a pár procent přidala ... Už jen proto, že se zase pustili do něčeho jiného. Každopádně ale jak už jsem zmiňovala, scénář mě velmi zklamal. První díl jsem doslova "nenáviděla" a hodně jsem se přemáhala, abych se dokázala podívat na zbytek seriálu. Snad jen díky občasným skvělým hláškám jsem to s Trpaslíkem vydržela až do konce ... Nejen, že se tvůrci ČT velmi rádi drží nefunkčních rodin a neuvěřitelně nevychovaných potomků, ale taky dětské herecké obsazení bylo opravdu příšerné. Kromě Jakuba Šorma, který opravdu exceloval, se mezi těmito začínajícími herci nedalo najít kousku hereckého talentu ... Opravdu škoda takového námětu, myslím, že Prušinovský má opravu na víc než průměrný seriál ...

50 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Jedno přání

Ze zimní nabídky ČT 1 mě nečekaně nejvíce oslovil právě Trpaslík. Roztomilá fraška navazující na staré dobré české crazy komedie s milým podtextem, u něhož bychom se možná mohli všichni zastavit a zamyslet, zda by to naše jedno přání, které bychom měli k dispozici, skutečně bylo nesobecké a přispělo k obecnému blahu či blahu našich blízkých. Dvojici Kolečko-Prušinovský jejich spolupráce svědčí.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Trpajzlík

Vcelku zajímavý nápad a některé části prostě vtipné byly a rozhodně se nejedná o propadák, ikdyž nebýt to česká záležitost, tak po tom tady neštěkne ani pes.
Jako celek ale žádná kultovka.

50 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk