plakát seriálu

Volání mrtvých

(Tru Calling)

Epizoda 1×04 – Čas minulý (Past Tense)
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Meredith je vyhozena z práce, protože při náhodném testování měla pozitivní drogový test. Do márnice přiváží víc lidi najednou a všichni žádají Tru o pomoc. Může zjistit jak a proč byli zabiti? A dokáže tomu zabránit? A ještě si najít čas pomoci sestře Meredith?

Mezitím Luc přichází do nemocnice na pohovor. Bude to začátek romance pro Tru?

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Do márnice přivezou pět mrtvých, kteří byli na večírku na rozloučenou. Všichni pili... Až na jednoho. A právě v jeho krvi je nalezen jed. Tru se večer seznámí se zajímavým mužem, jenže najednou uslyší volání mrtvých. Prosí ji o pomoc. Vrátí se tedy jako už tolikrát na začátek dne.

Protože neviděla mužům do tváří a neřekli jí svá jména, je pátrání složitější. Zjistí ale, kde se večírek koná, a vetře se tam jako barmanka. Na party je šest mužů. Mrtvých bylo pět, šestý musí být vrah. Optá se kolegy z práce na jed, kterým byli muži otráveni. Je rozpustný ve vodě a v těle ho zamaskuje alkohol. Tru dojde, že musí být vražedná látka v ledu. Než však stačí cokoli udělat, je vykázána. Je odhaleno, že nepatří k personálu. Sežene protijed a zjistí motiv. Večírek na rozloučenou se svobodou byl pro hostitele jen záminkou pro vraždu kamarádů. Na vysoké zabil jistou dívku a kamarádi by to na něj mohli vytáhnout. Rozhodl se proto pro razantní řešení. Podaří se jí muže přesvědčit, aby jí věřili?

Hlavní postavy
Tru Davies
Harrison Davies
Lindsay Walker
Luc Johnston
Vedlejší postavy
Meredith Davies
Tall Guy
Catherine Hill
Assistant
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevČas minulý
Původní názevPast Tense
Rok natočení2003
Premiéra20. listopadu 2003
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Autoři profilu epizody