plakát seriálu

Volání mrtvých

(Tru Calling)

Epizoda 1×01 – Pilot
99 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Předtím, než začne studovat medicínu, Tru Davies pracuje v márnici. První noc ji mrtvá žena Rebeka požádá o pomoc. Najednou se den vrací zpátky a Tru ví, že musí Rebece pomoci a zabránit tomu, aby byla zabita. Ale jak to může udělat, když jí nikdo nebude věřit, že má sílu jít zpátky v čase a zachránit lidi?

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Jsme na pohřbu matky malé Tru. Mrtvá matka ji osloví a řekne, aby si nic nevyčítala, že nemohla zabránit její vraždě. Dívenku to mrzí, chtěla by se vrátit a mámu zachránit.

O deset let později má Tru nastoupit jako stážistka v nemocnici. Nabídnou jí místo v márnici. Přijme je, protože se chce dostat na medicínu. O své první noční směně je v pitevně sama. Slyší volání o pomoc... Volá mrtvá žena.

Tru se ráno probudí a zjišťuje, že prožívá tentýž den. Žena, která ji v noci žádala o pomoc, tedy ještě není mrtvá. Musí ji zachránit! Jde za ní do práce a vyzvídá podrobnosti o jejím životě. Mluví s jejími bývalými milenci. Dvěma z nich zabrání, aby ji zabili. Je šťastná, že vše dobře dopadlo, jenže si uvědomí, že žena z márnice vlastně nemusela být zavražděna, mohlo jít o sebevraždu. Opět se za ní vydá. Žena se opravdu chce zabít z nešťastné lásky. Tru jí přemluví, aby to nedělala. Když splnila, co musela, probudí se Tru do dalšího dne...

Hudba v epizoděvložit další píseň

Somebody Help Me (Full Blown Rose)

Seriálová znělka.
Hlavní postavy
Tru Davies
Harrison Davies
Lindsay Walker
Vedlejší postavy
Meredith Davies
Rebecca Morgan
Aaron McCann
Elliott Winters
Allison Evans
Carol Winters
Elise Davies
patnáctiletá Meredith Davies
malá Tru Davies
Režie
Scénář
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevPilot
Původní názevPilot
Rok natočení2003
Premiéra30. října 2003
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Autoři profilu epizody