plakát seriálu

Volání mrtvých

(Tru Calling)

Epizoda 1×09 – Vražda v márnici (Murder in the Morgue)
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Na pitevnu, kam dovezou nevěstu Nicol, přichází muž, který tvrdí, že je Nicolin snoubenec. Tru ho nechá s nevěstou osamotě, což se ale nelíbí Davisovi, protože je to proti předpisům. Davis vchází na pitevnu, právě když muž manipuluje s tělem. V okamžiku, kdy na něj chce Davis zavolat ochranku, muž na Davise vystřelí. Muž žádá Tru, aby mu pomohla vyndat kulku. Tru ale odmítá, proto muž vystřelí na Tru a tehdy Nicol požádá Tru o pomoc a den se vrací zpátky. Tru musí zabránit smrti nevěsty, Davise a sebe.

Harrison v druhém dni konečně uvěřil, že Tru má schopnost vraet dny. Tru mu totiž dala seznam kde se co uděje, ale přesvědčilo ho až sněžení.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Nicole je zastřelena v den své svatby. Je přivezena do márnice, kam přijde muž, který tvrdí, že je její ženich. Chce se s ní rozloučit. Tru mu to dovolí. Její nadřízený Davis chce muže vyhodit. Zjistí, že se snaží vyjmout z těla kulku. Když je vyrušen, střelí po Davisovi a poté i po Tru, jenže než je zasažena, mrtvá ji požádá o pomoc a Tru se vrátí na začátek dne.

Zjistí, že vrah z márnice není snoubenec, ale bývalý přítel. Je policista, proto má zbraň. Tru ho chce otrávit, aby zvracel a nemohl nevěstě ublížit. Jenže se s ním setká v době, kdy už byla nevěsta postřelena, a navíc u sebe nemá zbraň, tudíž nemůže být pachatel.

Protože je zablokovaná silnice a sanitka by nepřijela včas, odveze Tru dívku svým autem. Do nemocnice je to daleko, proto ji dopraví na patologii. Davis nemůže operovat živé lidi kvůli psychickému bloku, a tak operuje Tru...

Hlavní postavy
Tru Davies
Harrison Davies
Lindsay Walker
Luc Johnston
Vedlejší postavy
Meredith Davies
Nicole Simms
Maid of Honor / Andrea
Tackled Woman
Alex - The Groom
Don't Help Me Woman
Drug Dealer
Justin's Partner
Kid Playing with Ball
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevVražda v márnici
Původní názevMurder in the Morgue
Rok natočení2004
Premiéra15. ledna 2004
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Autoři profilu epizody