plakát seriálu

Turn

(Turn)

Epizoda 2×08 – Providence
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Caleb Brewster a Ben Talmadge přichází do tábora, kde byl držen major Hewlett. Je to jediná osoba, která může dostat Abrahama z vězení. Jenže když tam dorazí, nacházejí jen tucet mrtvých mužů a hrob se jménem majora Hewletta. Ten ovšem není mrtvý, poté co byl tábor napaden rangery kapitána Simcoa, uprchl. Nyní se pokouší přežít v divoké zimní krajině a najít cestu zpět domů. Simcoe nechce nechat nic náhodě a soustředí na jeho polapení.

Generál George Washington a jeho další generálové plánují ofenzívu na Staten Island a následně na britskou základnu v New Yorku. Washingtona navštěvuje i markýz de La Fayette, důstojník slavné francouzské armády. Oznamuje mu, že zástupci Spojených států se dohodli s francouzským králem Ludvíkem na spojenectví, kde Francie plně podporuje nezávislost Spojených států na britské koruně.

Caleb Brewster se pokouší dostat do New Yorku miniponorkou a osvobodit Abrahama z vězení. Major John André je převelen z Filadelfie, kde král nařídil vyklizení britské armády. Nyní musí vysvětlit tuto nenadálou situace slečně Peggy Shippen, která se bude jen nerada loučit. Major Hewlett je zachráněn starým známým a dostává se do Setauketu, kde naráží v tváři v tvář kapitánovi Simcoeovi.

Hlavní postavy
Abraham Woodhull
Ben Talmadge
kapitán John Simcoe
Benedict Arnold
Anna Strong
Caleb Brewster
Mary Woodhull
George Washington
Peggy Shippen
Richard Woodhull
major Hewlett
Robert Rogers
major John Andre
Vedlejší postavy
Billy Lee
markýz de La Fayette
generál Gates
generál Charles Lee
důstojník Yates
Will Robeson
Režie
Scénář
Hudba
Informace k epizoděIMDb
Český názevProvidence (neoficiální název)
Původní názevProvidence
Rok natočení2015
Premiéra25. května 2015
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka42 minut
Sledovanost premiéry723 000 diváků (0,20 rating ve skupině 18-49)
Autoři profilu epizody