plakát seriálu

Událost

(The Event)

Názory uživatelů

The Event

Tenhle seriál jsem začal sledovat díky Primě COOL. Těšil jsem se na další mystery věc, navíc se zajímavou zápletkou, a byl jsem zvědav, jak to dopadlo.
Ano, rozjezd byl možná slabý, ale v polovině sezony to nabralo spád, seriál přibyl na síle i na zápletkách, na šokujících koncích epizod, na zamotaném příběhu... a navíc měl skvělé obsazení.
I zápletka byla dokonalá a ohoromně napínavá, čím víc se seriál blížil ke konci, tím víc mě zajímal. Téměř v každém dílu nějaký šok, uspokojivé vysvětlení šoků předchozích a hlavně opravdu nefalšovaný mysteriozní děj. Seriál skončil v plné síle, na vrcholu a uprostřed dokonalého příběhu. Konec byl strhující a strašlivě mě naštvalo, že není další sezona...

Doporučuji všem fanouškům hororových seriálů, Akt X či Hrdinů. Ze začátku to kvůli flashbackům bylo možná trochu zmatené, ale druhá půle je strhující. 22 epizod tohoto seriálu bylo opravdu balzám na mou duši. Nikdy mě nic nebavilo víc. Čekám na reprízy...

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

The Event

Viděla jsem to jen jednou a opakovat to nebudu.
Myslím, že tady to scénáristé trochu všechno překombinovali a občas jsem se v ději ztrácela. A čekala jsem rozhodně trochu víc, než jen mimozemšťany i mezi hlavními postavami.

60 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Mohlo to byť slušné SciFi

Myslím že "The Event" trochu kopíruje scenár iného úspešného seriálu, síce "Lost". Ale to je v dnešnom seriálovom svete asi pochopiteľné. V Prvom diely máme možnosť stať sa svedkami navodenia záhadnej atmosféry plnej rýchlych zvratov hlavne za použitia retrospektívneho deja. Príbeh je rozdelený na tri dejové línie, ktoré sa v závere stretávajú, čo vedie samozrejme aj k vyvrcholeniu celej prvej epizódy. Pilotný diel nabáda diváka aby zhliadol pokračovanie. Toľko očakávania pred druhým dielom. Po ukončení prvej série, teda 22 dieloch mám zmiešané pocity: na jednej strane som zažil pár sklamaní vďaka nedotiahnutým detailom v deji a priebežne sa z hlavného hrdinu stáva ďalší MacGyver. Na druhej strane som trošku zvedavý čo sa stane, ale tak už sa to ku koncu sérií robí, aby diváci čakali na pokračovanie. Tu do hry ale vstupujú producenti a dávajú jasne najavo nespokojnosť so sledovanosťou: seriál je zrušený, rokuje sa o odkúpení inou stanicou.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

No nevím

Seriál se mi ze začátku líbil moc.Ale asi tak od desátého dílu to bylo, no já nevím.Řekla bych jako když pejsek a kočička pekli dort.Bylo tam všeho moc a hlavně přehnané a nelogické a to asi nebylo to pravé,všeho moc škodí.A také podivné chování postav,ke konci jsem jim nevěřila ani slovo.Ani se nedivím že seriál skončil po první sérii.Asi chtěli tvůrci zaujmout za každou cenu a přehnali to.

60 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

A desperate act started it... nobody can't stop it.

Dějově je The Event vymyšlen dobře. Pilot je velmi kvalitní, nutí diváka k tomu, aby seriálu dal šanci a pustil si ho zase další týden. Hlavní hrdina je sympaťák, který má víc štěstí než rozumu, ale nakonec si dokáže dát dvě a dvě dohromady. Každá postava, ač se to na první pohled nezdá, má svou skrytou agendu, svůj vlastní příběh, který vysvětluje, proč je zrovna tam, kde je. A postupně pro nás The Event přichystal několik šokujících překvapení, které téměř nikdo nemohl předvídat.
Seriál s mimozemšťany samozřejmě musí obsahovat určitou dávku speciálních efektů. Zde jich bylo použito někdy na výbornou (portál v pilotním díle), někdy trošku hůře (zboření monumentu) - tvůrci na tom mohli zapracovat více.
Nejvíc mi ale na The Event vadily neustálé flashbacky v první polovině seriálu. V pilotním díle to bylo fajn, tam flashbacky přinesly nějaké souvislosti. Ale v následujících episodách mnohé z nich byly naprosto zbytečné, třeba jak se Sean a Leila potkali, nebo večeře na díkuvzdání.
To je ale jen detail, celkově je The Event příjemným zpestřením letních dnů a nemůžu jinak, než seriál doporučit všem milovníkům akce, zamotaného děje a nadpřirozena.

70 %
91 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

only one season :-(

The Event patří mezi dobré seriály, které nedostaly druhou sezónu. Proč? Protože průměrný americký divák není s to odsledovat všechny vysílané díly a pokud seriál není nastavovaná kaše nebo co díl to uzavřený příběh, velice rychle se ztratí. To je ovšem u mystery-thrillerů poměrně velký problém, protože tam je obvykle znalost předchozích okolností zásadní. The Event udělal ale jednu dobrou věc, snad v každé epizodě je něco vysvětleno, takže tempo odhalování je uspokojivé a lákavé. Bohužel ani to nestačilo. Ale kouká se na to dobře a i ta jedna sezóna nabízí dramatický a relativně ukončený příběhový oblouk.

70 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Můj názor ...

1. díl - už tady se to celé pokazilo.
" PŘED TŘEMI LETY "
" PŘED 23 MINUTAMI "
" PŘED MĚSÍCEM "
" PŘED 66 LETY "
" PŘED ........"
Další seriál , který má nalákat na tajemno - nemám do teď tušení o čem 1 díl byl.

Celkem sem viděl 4 díly. Momentálně mi začíná kamarád stahovat další - celkem sem našel 15 dílů.

K věci : začínám pomalu tyhle seriály nenávidět.
Tak trochu si zavěštím - seriál bude tajemnější jak hrad v Karpatech , bude nám stále servírovat dokola nic neříkající informace --

" tak mi řekněte pravdu "
" to nemůžu v zájmu vaší ochrany "

" kdo jste "
" nechtějte to vědět , je to pro vaši bezpečnost "

" už se to dalo do pohybu , už to nejde zastavit "
" a co ? "
" to vám nemůžu říct "

-- a pokud to takhle bude pokračovat dál , stane se jediné. Lidi se přestanou dívat a dopadne to jako většina seriálů - utnou to v půlce série s oznámením že díky sledovanosti je utrum.

Byly tady ZTRACENI , byly tu HEROES , byl tu FLASHFORVARD , a už je toho moc - je to ohrané , už mnně nebaví tajemno , protože v ostatních seriálech se do toho jen zamotaly , a na konci z toho byl blábol , který sem moc nebral.

Nevadí mi tajemno ( klidně ať mlží i 5 dílů ) ale občas by neškodilo , vysvětlit situaci než zamotávat lidem hlavu dalšíma záhadama a tajemstvím.

------------------------

Po shlédnutí 4 dílů - 30 % za to že mně to po 2 díle přestalo zajímat ( ale zkouknu celé a pak dám vědět ) prostě chci od seriálu víc než jen klábosení v 5ti dílech o něčem o čem neřeknou nic a vy ani náznakem nemáte poznat o co se jedná.
Takových seriálů už mám dost - a bez konce to bude určitě , protože víc jak 15 dílů se mi nepodařilo najít.

-------------------------------------
-------------------------------------
EDIT ( 2.4.2011 )
tak sem zkoukl všech 15 ( prozatím ? ) dostupných dílů.
Ne hodnocení mněnit nebudu - pořád 30 %

Seriál má zatím 15 dílů po cca 42 minutách - to je cca 630 minut = 10,5 hodin.

Z těchto 10,5 hodin , je 5 hodin věnováno jakési romantické telenovele která pojednává o tom jak se SEAN a LEILA poznaly , mají se rádi a věří si.

Další 3 hodiny sou plky a plky o něčem co se má vydávat za tajemné " něco " a o čem ani po 15ti dílech nemám nejměnší tušení co by mohlo být.

Zbytek sou politické bláboly , na které nemám pojmenování.

Aby toho nebylo málo ( a to pořád nemám tušení o ničem ) připlete se do toho všeho nějaký starý člověk , který z mně neznámého důvodu unáší děti a vyrábí z nic nějaký tajemný omlaďující lék. Tento stařík je zřejmně nějaký strážce planety - nebo čerta něco takového - což by možná vysvětlovalo stejné tetování , jako má obrázek v jeskyni a jeho řeč ve smyslu že každá civilizace má své strážné anděle.

Konečný verdikt : bohužel se mi nepodařilo pochopit 90 % celého seriálu , a protože už nemám náladu na podobně se tvářící díla , které zřejmně ani nebude mít konec , tak se vzdávám jakékoliv naděje na to že mi bude někdy všechno vysvětleno. Nadále už sledovat nebudu.

PS : na jedné stránce je velice přesvědčivá zpráva o tom že sledovanost velice klesá. Je tam také jakási chabá informace o tom že " 16 díl se již chystá do TV ! " Bohužel datum je neznámé.

30 %
42 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

Událost

Událost má 22.dílů a příznivci očekávají 2.sérii ale tý se nedočkají jelikož FOX jí zrušila. A zrovna v tom nejlepším kdy se celá planeta mimozemšťanů přesune do naší sluneční soustavy.No nezbývá než věřit že se stane zázrak a druhá série se natočí.

90 %
40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

The Event

Tento seriál mi při sledování prvních dílů moc k srdci nepřirostl, jelikož věčné flashbacky a skoky do různých časových pásem byly celkem honičkou v ději. Ale tvůrce to zjevně omrzelo, a od nějakého pátého dílu zkrátili tuto variantu na minimum v daleko přehlednější podobě. To co, se ze začátku zdá jako malý, ne moc zdařilý bratříček Flashforward, se nakonec rozjede v obrovskou jízdu, plnou zvratů a nečekaných odhalení ve stylu již zmiňovaného kultu a 24hodin. Je velikou škodou, že první série dle všeho 22 dílná, zůstane i jedinou.

80 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

.

Po prvním díle a po přečtení názorů tady se mi ani nechtělo koukat na další díly, ale jsem ráda, že jsem i přes to koukala dál.
Seriál se mi moc líbí, jsem u 17dílu, je to správně zamotané a líbí se mi jak se postupně vše rozmotává a už se těším na další díl. Trošku mi leze na nervy Sofie, nelíbí se mi její dabovaný hlas, jak všechno vede, sice správně, ale když souhlasí s přesunem ostatních na zem, tak to až přehání s tím hlídáním. Mason by to určitě neřekl /kde se ukrývají a co mají v plánu/, ten se mi líbí, jeho trpitelský výraz. Musela jsem zvýšit hodnocení.

90 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

To jsem na to zvědavá...

Pro normálního smrtelníka trochu chaotický nástup, který má zřejmě nalákat, kdyby byl děj chronologický, byla by to asi, podle tvůrců, nuda. V této chvíli si můžeme myslet, co chceme: Mimozemšťani? Nějaká partička ála Flashforward? Doufejme, že nebude za prvé: pokračovat chaos a za druhé: vysvětlení úkazu až v díle xxxxx bůhví jakém. Zatím tady máme příslib tajemna, který láká, tak uvidíme, jestli bude mít následující děj stejný spád jako první díl.

70 %
22 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Tak tedy můj pohled je .....

Když se jdu dívat na nějaký seriál, tak je více jak jasné, že si přečtu názor lidiček, abych si udělal jáákž,táákž představu....
Co tedy dodat k tomuto seriálu, když vše podstatné napsal Esnyr ??Jedině to, že mu dávám plnej souhlas se vším co napsal....popravdě ho obdivuji, že se na to vydržel dívat dál a dál....já tedy to nezkousl...pro mne to je chaotické,atd,atd...vadí mne opakování pasáží, když se to vrací zpět do nějakého "před" a prostě všechno ostatní...asi jsem zaujatý,divný,nechápavej nebo je fakt něco špatně...Prostě za mne píši néé, děkuji,zabalil jsem to po druhém díle... Raději jdu koukat na něco, kam budu moci napsat, jooo to je onooo..

30 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
14 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí