plakát seriálu

Umbrella Academy

(The Umbrella Academy)

Epizoda 1×08 – I Heard a Rumor
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Zatímco se Vanya snaží naučit ovládat svoje nově nalezené síly, Allison se snaží Vanyu najít. Luther se vzpamatovává z včerejšího večera, zatímco Klaus se všem snaží říct co zjistil.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Flashback

Allison chce svojí dceři přečíst pohádku, když se Claire ozve, že by chtěla slyšet historku s Deštníkovou akademií, Allison jí tak vypráví o tom, jak bojovali s lupiči v bance. Claire chce pak slyšet další, ale Allison chce, aby šla spát, Claire se naštve a začne se vztekat, Allison tak na ni použije svojí schopnost a pomocí "Slyšela jsem zvěsti o tom, že.." jí uspí. Její manžel to ale všechno vidí a nelíbí se mu to.

V přítomnosti Allison pokračuje cestou k Leonardově chatě, kde pak začne zkoumat okolí a vnitřek, vidí, že je vevnitř Vanyiino pouzdro na housle, ale nikde nikdo není. Vrátí se tak k autu a odjede.

Vanya se probudí v nemocnici vedle Leonarda, který se převléká do normálního oblečení a chce odejít z nemocnice na reverz s tím, že se vrátí zítra, aby mu udělali prostetické oko. Vanya se pak ptá sestry na tři muže, kteří je včera napadli. Dva z nich byli na místě po smrti a třetí leží v nemocnici v kritickém stavu. Vanya je vyděšená z toho, co se stalo, ale Leonard je přesvědčený, že na tom můžou společně pracovat. Čte si chvíli v Reginaldově deníku, než se rozhodně vzít Vanyu do lesa, aby společně otestovali, jak její schopnosti fungují.

Vanya si vzpomene, že nechala včera hluk z puštěného výfuku vytěsnit všechny ostatní zvuky a pokusí se o to i tentokrát. Všude kolem Vanyii se zvedne vítr a ona je schopna to ovládnout a zastavit.

Vanya se vrátí zpátky do chaty a chce cvičit na housle, Leonard by byl radši, kdyby dál trénovala svoje síly, ale Vanya nechce. Zatímco hraje na housle, Leonard někam zmizí, jak Vanya hraje, proud energie a vítr se zvedá všude kolem chaty.

Luther se probudí s kocovinou u sebe v posteli, vedle něj leží dívka z párty. Klaus mezitím svolává rodinnou poradu a Luthera tak vyruší, Luther se mu v podstatě svěří, že právě přišel o panictví. Klaus pak Lutherovi a Five řekne o svém rozhovoru s Reginaldem, nikdo mu nevěří, dokud se Pogo nepostaví na Klausovu stranu a neřekne, že on a Grace Reginaldovi v jeho sebevraždě asistovali a přeprogramovali Grace, aby mu nemohla dát první pomoc. Luther je na Poga naštvaný.

Diego je stále zavřený v cele, přijde ho navštívit Beeman, který mu sdělí, že to s ním nevypadá dobře a přeje mu hodně štěstí, potřese si s ním rukou a Diegovi dá do rukou nůžky, díky kterým se dokáže z cely vysvobodit. Vrátí se pak do Akademie, kde chce, aby mu ostatní pomohli a jeli společně za Allison, protože je v nebezpečí. Klaus, Five a Diego najdou Luthera v hospodě, kde nad drinkem truchlí nad svým osudem a nad tím, co provedl Reginald. Nejdřív bratrům nechce pomoct, ale jakmile zjistí, že je v nebezpečí Allison, jede s nimi.

Hazel jede se svojí servírkou po dálnici, zastaví v jednom motelu, kde jí Hazel chvíli nechá samotnou, protože si uvědomí, že se ještě o něco musí postarat. Cha-Cha se mezitím sama osvobodí a vyrazí k obchodu s donuty, kde najde mapu místa, kam Hazel se svojí servírkou mířili a vydá se za nimi.

Allison stojí v zácpě, kterou utvořili policejní auta na místě incidentu, kde zasáhla Vanya. Allison se jde zeptat jednoho ze strážníků, co se děje, najde na místě Vanyiinu šálu, tak ho (bez pomoci svých schopností) přesvědčí, aby mohla jet s ním do nemocnice, protože se potřebuje připravit na svojí další roli maloměstského policisty a chtěla by od něj něco odkoukat. Strážník tak souhlasí, aby jela s ním.

Strážník jde vyslýchat toho muže, který přežil včerejší incident, ten jim přizná, že jim Leonard zaplatil, aby ho zmlátili, ale že to trochu přehnali. Allison chce vědět, jestli s ním byla Vanya, ale sestra je vykáže z pokoje, protože musí na pánovi udělat nějaké další testy, muž ale mezitím zmizí. Allison se ptá jedné ze sester, jestli včera viděla Vanyu, ukazuje jí fotku a ta jí to odsouhlasí. Allison se tedy vrací do Leonardovi chaty.

Vanya ještě stále hraje na housle, vítr kolem chaty stále vane. Allison se snaží Vanyu varovat ohledně Leonarda, ale Vanya jí nevěří, naopak je překvapená, že Allison vidí a řekne jí o svých nově nalezených silách. Allison je překvapená, načež si ale vzpomene na něco, co jí nikdy nedávalo smysl. Reginald vzal malou Allison do místnosti, kde byla zavřená malá Vanya. Vanya tam byla zavřená proto, že se Reginald bál jejích sil a přemýšlel o tom, jak jí vyléčit, nakonec přišel na prášky proti stresu, které jí teď nutil jíst. Reginald tam zavolal Allison, aby na Vanyu použila svojí sílu a přesvědčila Vanyu, aby si o sobě myslela, že je pouze obyčejná.
Jakmile tohle Allison Vanye řekne, tak ta se naštve, že Allison celou tu dobu o její schopnosti věděla a zatajila jí to. Když se rozčílí, její síla se začne znovu projevovat, zvedá se vítr. Allison chce na Vanyu použít svojí schopnost, aby ji uklidnila, ale jakmile vyřkne slova: "Slyšela jsem zvěsti o tom, že..", Vanya se po Allison vztekle ožene houslovým smyčcem a podřízne ji krk. Jakmile se Allison zhroutí k zemi, Vanya se probere a je zděšená tím, co udělala.

V tu chvíli se dovnitř vrátí Leonard, který má očividně radost z toho, co Vanya udělala. Přesvědčí ji, že musí utéct a odtáhne ji k autu. Jak odjíždějí, pod domem je vidět mrtvola muže, který zmizel z nemocnice.

O něco později u chaty zastaví Luther, Klaus, Diego a Five, vběhnou dovnitř a najdou Allison ležet na zemi v kaluži krve.

Hudba v epizoděvložit další píseň

Mad About You (Hooverphonic)

Klaus, Luther, Five a Diego nachází Allison.
Hlavní postavy
Luther Hargreeves
Diego Hargreeves
Allison Hargreeves
Klaus Hargreeves
Number Five
Ben Hargreeves
Vanya Hargreeves
Sir Reginald Hargreeves
Vedlejší postavy
Dívka z párty
Sestra v nemocnici
Mladá Vanya
Mladá Allison
Seržant Dale Chedder
Detektive Chuck Beamen
Leonard Peabody
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevI Heard a Rumor (neoficiální název)
Původní názevI Heard a Rumor
Rok natočení2019
Premiéra15. února 2019
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka52 minut
Autoři profilu epizody