plakát seriálu

Umbrella Academy

(The Umbrella Academy)

Epizoda 1×07 – The Day That Was
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Sourozenci mají druhou šanci na to prožít ten stejný den. Tentokrát se rozhodnou zůstat společně a vypátrat kdo je tajemný Harold Jenkins. Leonard vezme Vanyu do rodinného domu v lesech, aby mohli otestovat její schopnosti.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Flashbacky

1.10.1989 se narodil mladý chlapec jménem Harold Jenkins. Jeho matka zemře při porodu, takže ho vychovává pouze jeho otec, který nejde daleko pro tělesné tresty. Harold si hraje s akčními figurkami Deštníkové akademie, dokonce si i sešije vlastní uniformu a škrabošku na oči. Vydá se před dveře Deštníkové akademie, kde se potká s ostatními sourozenci, snaží se Reginaldovi vysvětlit, že se narodil ve stejný den jako ostatní děti a že věří, že i on oplývá zvláštními schopnostmi. Reginald se mu však vysměje a pošle ho domů.
Jakmile Harolda jeho otec znovu uhodí, Harold vezme kladivo a svého otce zabije. Za to dostane 12 let ve vězení. Jakmile ho pustí, zamíří hned ke dveřím Deštníkové akademie, kde spatří Klause, který vyhazuje obsah krabice do koše, Harold odtamtud vytáhne Reginaldův deník.
Ukáže se, že je to Leonard.


Zpátky v přítomnosti se Five snaží přesvědčit svoje sourozence, aby mu pomohli zabránit apokalypse. Five ostatním řekne, že Cha-Cha a Hazel dostali příkaz chránit Harolda Jenkinse, tudíž si on myslí, že ho musí zabít, aby apokalypse zabránili. Leonard je však ještě stále nahoře v domě, protože se tam zdržel kvůli zapomenuté bundě a zaslechne je.
Když doběhne venku Vanyu, ta je naštvaná a znovu zničí ulici, když jí prochází.

Luther se rozhodne prohledat složky, které poslal otci z Měsíce, zatímco Allison, Diego a Five jedou na policejní stanici, aby zjistili, jestli nemá Harold Jenkins složku u policie. Diego se v zadní uličce sejde s Chuckem Beemanem, který mu ale nechce pomoct, protože je Diego podezřelý z vraždy detektivky Patch.
Allison se snaží dovolat Vanye, aby jí vysvětlila to ráno, Diego se vrátí se složkou ohledně Harolda Jenkinse a když jí otevřou, Allison hned pozná, že je to Leonard.

Ti tři pak jdou do Leonardova domu, aby ho prohledali. Allison vyrazí rovnou na půdu, kde najdou spoustu akčních figurek Deštníkové akademie a spoustu fotek jich všech. Five najednou zkolabuje, ukáže se, že má v těle zaražený kus šrapnelu a krvácí. Allison s Diegem ho odnesou zpátky do domu, kde se o něj začne starat Grace.

Allison a Diego se rozhodnou jít prohledat další dům, který je v policejní složce. Dům, který patří jeho babičce a je uprostřed ničeho. Diega ale zatkne policie za vraždu, Allison tam tak jede sama.

Hazel a Cha-Cha opět obdrží vzkaz o tom, že již nemají útočit na Five a oba opět obdrží lístky se vzájemným zabitím. Jedou do lesa, kde vidíme, že Hazel mluví o ptácích a o tom, že by chtěl jednodušší život. Cha-Cha si myslí, že chce jednodušší život s ní, tak ho nechá být. Jakmile pak ale uvidí Hazel s jeho servírkou, kterou přemlouvá, aby spolu utekli, rozhodne se ho zabít.
Hazel na to přijde, schová se a omráčí Cha-Cha, ta vyhrožuje jemu i jeho servírce, ale Hazel chce pryč od svojí práce, tak skutečně odejde.

Luther znovu zjistí, že jeho otec nikdy neotevřel zprávy, které poslal z Měsíce a začne utápět svůj žal v alkoholu. Najde ho Klaus, který je překvapený, že ho vidí se skleničkou. Luther chce, aby Klaus povolal jejich otce a něco mu vyřídil. Klaus ale ještě není dostatečně střízlivý, aby to svedl. Podnapilý Luther tedy vyrazí prozkoumávat vír velkoměsta.
Klaus se za Lutherem vydá, ale bojuje s tím, že se snaží vystřízlivět. Duch Bena se ho pokouší povzbudit, aby pokračoval. Klaus pak najde polonahého Luthera tančit na párty, vyrazí mu z ruky drogovou pilulku, ale pak bojuje sám se sebou, aby si jí nevzal sám.

Několik mužů se vrhne po Lutherovi, protože tančí s jednou dívkou. Klaus se pokusí zasáhnout, ale praští se do hlavy a upadne do bezvědomí.

Objeví se v  černobílém světě, kde mu mladá dívka naznačí, že je v nebi. Ukáže k jednomu domu opodál a naznačí, že už na něj čeká. Klaus si myslí, že tím má na mysli Dava, ale ukáže se, že na něj čeká Reginald.
Zmíní, že je z Klause zklamaný, protože by toho se svými silami zmohl mnohem víc, ale ani se nesnaží. Klaus mu vmete Lutherův zbytečný pobyt na Měsíci, Reginald ale lituje pouze toho, že Lutherovi dopisy nespálil.
Řekne Klausovi, že je vychoval tak, jak je vychoval protože tušil, že jednoho dne budou moct zabránit apokalypse, ale že na to, aby je včas dostal všechny na jedno místo, muselo se stát něco velkého, co by je svedlo zpět dohromady.
Klaus si uvědomí, že se Reginald zabil úmyslně. Když mu Reginald chce říct něco důležitého, Klaus se probudí.

Leonard mezitím Vanyu odveze do rodinného domu uprostřed ničeho, aby se pokusili blíže prozkoumat Vanyiiny schopnosti. Leonard chce, aby pohnula lodí uprostřed jezera, ale Vanye to celé připadá směšné a dostatečně se nesnaží, což Leonarda frustruje. Rozhodnou se ale dát si pauzu a dojít si na večeři do města.
Když odcházejí z restaurace, tak se dostanou do potyčky s několika muži, kteří napadnou Leonarda, mlátí ho a kopou. Vanya se tak rozčílí, že to způsobí výbuch energie všude kolem ní. Energický tlak pak muže odhodí od Leonarda pryč.

Vanya ho pak odveze do nemocnice a čeká v čekárně, když jí pak za ním pustí, Leonard je celý zmdořinovaný a má obvázané jedno oko.

Hlavní postavy
Luther Hargreeves
Diego Hargreeves
Allison Hargreeves
Klaus Hargreeves
Number Five
Ben Hargreeves
Vanya Hargreeves
Sir Reginald Hargreeves
Vedlejší postavy
Strážný ve vězení
Mladá osoba na kole
Mr. Jenkins
Muž na párty
Muž na párty
Kluk na párty
Dívka na párty
Mladý Harold
Žena v autobuse
Mladý Ben
Mladá Allison
Mladý Klaus
Mladý Diego
Mladý Luther
Detektiv Chuck Beamen
Leonard Peabody
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevThe Day That Was (neoficiální název)
Původní názevThe Day That Was
Rok natočení2019
Premiéra15. února 2019
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka57 minut
Autoři profilu epizody