plakát seriálu

Unforgiven

(Unforgiven)

Názory uživatelů

Unforgiven

Sally Wainwright údajně napsala roli propuštěné trestankyně Suranně Jones přímo na míru a ta se jí odvděčila skutečně vynikajícím hereckým výkonem (Sally sama získala cenu RTS za nejlepší scénáristku a seriál pak za nejlepší drama v daném roce). Její Ruth je odtažitá mladá žena, nejistá po návratu z vězení, kam nastoupila ve věku sedmnácti let, zároveň však plná odhodlání najít svou ztracenou sestru. Třídílná minisérie je směsicí psychologického dramatu a thrilleru, rozjíždí se trochu matoucím způsobem, kdy je nastíněna mysteriózní linka, která je dle mého názoru docela zbytečná a nakonec stejně odezní do ztracena. To je ovšem jen dobře, přechod k realističtější části je pro mě zajímavější a v konečném důsledku i stejně napínavý, i když jsem pointu vytušila už o nějakých pár minut napřed. Že je to kvalitně natočené, je u britské tv tvorby nepřekvapivým standardem a v tomto případě je to ve finále i dost emotivní.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Vynikající Suranne jones

Pochopitelně, jestliže píše žena scénář pro takovou osobu, kterou je Ruth v podání Sussane Jones, tak se to musí nutně někde projevit . A tady bylo jasně patrné, ne jen z její role, ale i z postav ostatních ženských rolí, že se umí dokonale vcítit do mysli a srdce ženy. Proto mi tenhle miniseriál sednul, věděla jsem jak a proč některá z těch žen jednala a cítila a v tom je kouzlo předložení tak citlivého tématu, kterým byl životní příběh Ruth. Myslím, že ta mysteriózní složka byla zcela zbytečná, ale možná tomu jen nerozumím, třeba nějaký smysl měla. Po menších rozpacích z prvního dílu jsem byla z těch druhých už jen mile překvapená a finále bylo v akorátních mezích, přesně tak, jak bych si to asi představovala.
Zkrátka Velká Británie mně opět nezklamala. A Sussane byla opravdu vynikající volbou pro tuhle roli, zahrála jí neskutečně dokonale a to se cení, do posledního momentu jsem jí držela všechny palečky, co mám.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé