Usvědčeni

Usvědčeni (Conviction (2006)) — 1. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Rukojmí

Psychopatický vrah drží v soudní síni dvacet rukojmí. Jeho komplice ale míra použitého násilí zjevně překvapila...

Zděšený Wade zmateným výstřelem zraní policistu. Nastane zmatek. Policista prosí o pomoc, Brian žádá, aby mu byla poskytnuta. Nelítostný psychopat Jeffers krvácejícího muže chladnokrevně zastřelí… Venku se shromáždí zbylí státní zástupci a přijedou policejní oddíly včetně vyjednávače. Je jasné, že by násilný zásah vyvolal krveprolití. Policisté se proto snaží vyjednávat a získat čas.

Jeffers nařídí Brianovi, aby odklidil ze soudní síně mrtvolu a pak se zase vrátil. Jinak že zastřelí Christinu. Brian udělá, co po něm psychopat žádá.
Wade, kterého situace očividně poněkud zaskočila, hledá viníka. Kdo ho připravil o snoubenku a syna? Kupodivu se přizná Nick: Stala se chyba, klíčky od auta, ve kterém mrtvou Audrey odvezl, mu Jeffers sebral bez jeho vědomí. Wade chce vidět snoubenku Normu a malého Rudyho. Jeffers si zatím oblékne soudcovský talár a „hraje“ si na soudce. Když se konečně odhodlá zvednout telefon, oznámí své požadavky: mikrobus, tryskové letadlo a půl milionu dolarů. Stále doufá, že by se mu mohlo podařit upláchnout. Jen tak, aby prostě ukázal, že může všechno, zastřelí další rukojmí. Pro ostatní zadržené je to šokující podívaná. Pak kongresman Knowles vymyslí lest: Brian předstírá, že se mu udělalo špatně, a když odvede Jeffersovu pozornost, Knowles srazí psychopata na zem. Míří na vraha svou zbraní, on na něj také. Nakonec vystřelí současně. Oba umírají.

Policisté přivezou k budově Normu a malého Rudyho. Norma Wada telefonicky zapřísahá, aby nikomu neubližoval, všechno se snad dá ještě urovnat. Totéž mladíkovi radí i zbylí žalobci v síni. Wade požaduje mikrobus...
Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Hudba

INFORMACE K EPIZODĚ

  • Český název
  • Původní název
  • Číslování
  • Premiéra
  • Rok natočení
  • Odkaz na IMDb

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

naninka358