plakát seriálu

Usvědčeni

(Conviction (2006))

Epizoda 1×06 – Šílenství (Madness)
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Billy tráví týden v psychiatrické léčebně, kde se konají slyšení o příčetnosti. O propuštění žádá mezi jinými i surový vrah, který unikl vězení jen proto, že se nechal zavřít do blázince kvůli mnohem méně závažnému činu...

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Brian se schází s přítelkyní Lisou, dcerkou z bohaté rodiny, které se nelíbí jeho byt. Proto s tím hned něco udělá. Při příležitosti oslavy bratrových narozenin chce zároveň Pelusa představit svým rodičům. Když u něj jednou náhodou najde Christinu, okamžitě jí dojde, že je do jejího přítele po uši zamilovaná...

Nick Potter přebírá případ sedmnáctiletého mladíka, zatčeného proto, že donesl do školy zbraň. Je však pravda, že tento Afroameričan byl terčem surových útoků ze strany spolužáků a jinak je to vynikající žák. Ale dříve než může Nick udělat něco podstatného, zasáhnou nepředvídatelné okolnosti.

Billy Desmond se v psychiatrické léčebně účastní slyšení o příčetnosti, která se konají každé dva roky. O propuštění žádá i jistý Kyle Paulette, který kdysi zabil ženu jen proto, že mu vyčetla, že upálil psa. I ji upálil na břehu řeky, zabalenou do deky. Pak se ale rychle nechal zavřít do blázince. Billy je odhodlán ho dostat za mříže, zdá se ale, že ani přítomní lékaři, ani soudkyně mu nejsou nakloněni.
Jessica Rossiová má nechat obžalovat mladého neslyšícího Tobiase, který údajně zaútočil nožem na otce své přítelkyně Diaze. Jessica napadeného muže vyslechne, ale chce hovořit i s jeho dcerou Leticií, která je do Tobiase očividně velmi zamilovaná. Ta vypoví svou verzi, odlišnou od otcovy.

Hlavní postavy
Brian Peluso
Nick Potter
Jessica Rossi
Alexandra Cabot
Jim Steele
Christina Finn
Billy Desmond
Vedlejší postavy
Lisa Sandorff
Diane Kastle
Bob the Beast
Ana Mendez
Leticia Diaz
Raymond Trimble
Bernice Kornzaler
Mavis Richter
Dumas Shepherd
Kyle Paulette
soudkyně Sylvia George
detektiv Ortolani
Allie Rubinoff
matka Trimble
soudkyně Rita Palladino
detektiv Meagher
Tobias Trujillo
Arlen Hargatay
Backstage Love Interest
prokurátor
Režie
Scénář
Hudba
Informace k epizoděIMDb
Český názevŠílenství
Původní názevMadness
Rok natočení2006
Premiéra7. dubna 2006
Typ epizodyStandardní epizoda
Autoři profilu epizody