Útěk z vězení

Útěk z vězení (Prison Break) — 5. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Chicago

Když je restaurace, ve které jedí, vykradena, musí C-Note zvážit zdraví své dcery a život mladé číšnice; Kellerman vyřeší rébus Sařina klíče, ale mohla by to být past na Michaela s Lincolnem a Mahone udělá Bellickovi a Haywireovi nabídku, která se neodmítá.

Sara, Michael a Lincoln se setkávají na vlakovém nádraží. Sara oběma ukazuje klíč, který jí zanechal otec. Za rohem dostává Kellerman další telefonát od prezidentky. Ta mu říká, že bude mluvit v Chicagu a chce, aby sem přivedl bratry. Michael říká Saře: „Máme někoho, kdo teď pracuje s námi." Sara se zahledí a spatří Kellermana. T-Bag se probouzí vedle Susan, která je přivázaná k posteli. Zkouší ho přesvědčit, že si dříve či později někdo všimne, že nechodí do práce a že děti nejsou ve škole.

Připomíná tak svou přítelkyni Patty, která má dnes odpoledne přijít. T-Bag jí řekne, že se o to postará. Michael škrtí Kellermana, zatímco na něj Lincoln míří pistolí a rád by věděl, „Na jak dlouho můžeš zadržet dech?" Kellerman ze sebe vychraptí, že ho potřebují. Slídí po Sařině klíči. Říká, že ví, k čemu je: k soukromému doutníkovému klubu v Chicagu. Agent Kim nařídí Mahonemu, aby se pustil za Haywirem. Poukazuje při tom na to, že Haywire byl Michaelovým spoluvězněm v cele a možná zaslechl něco, co by jim teď mohlo pomoci.

Kellerman vede Michaela k průvodčímu. Zamává odznakem a říká, že je tajný agent, který převáží vězně. Chce samostatný vůz bez pasažérů, aby zvláště nebezpečného trestance mohl převézt v klidu. Průvodčí svolí. Když odejde, zamává Kellerman na Lincolna a Saru, aby přišli do vagonu. Mahone navštíví Bellicka, který se div nezbláznil, že nebyl přesunut do jiné věznice. Mahone nabízí, že přesune Bellickovo odsouzení na druhou kolej, když bude Bellick neoficiálně pracovat pro něj a přivede uprchlíky zpět. Bellick se „osvobozující" šance chytá. T-Bag okouzlí Susaninu přítelkyni Patty během oběda, zatímco se rodina svíjí v poutech. Na cestě do Chicaga požádá Sara Michaela o nějakou vodu. On vstává, aby pro ni mohl dojít a ona jej následuje. Ve chvíli, kdy vychází Michael z vagonu, zachází Sara za Kellermana a kolem krku mu ovine provázek, aby ho uškrtila. Lincolnovi s Michaelem se jí podaří zastavit, právě včas. Kellerman ji varuje: „Jednoho z nich, ty dostaneš jednoho z nich. Jednoho!"

Bellick vychází z Fox River jako svobodný muž. Má auto, zbraň a odznak. Poté, co se T-Bag zbaví Patty, zjistí, že jeho život nebude fungovat. Oznámí tedy, že se budou stěhovat a všem nařizuje zabalit si. C-Note s Dede sedí v restauraci, když sem vpadne narkotiky posilněný lupič ohánějící se pistolí. Kellerman volá prezidentce a říká jí, že je ve vlaku do Chicaga. Ona mu nabízí pozici velitele jednotek. Pomatený lupič udeří zákazníka. Věci jsou napjaté do té doby, než se C-Note ujme vedení a všechny kolem uklidňuje. Začne sbírat cennosti lidí okolo. Michael se Sarou se ocitají chvilku o samotě. Ona se mu vyzpovídá ze svých citů k němu. Políbí se. Jejich polibek je ale přerušen kvílením brzd vlaku. Policie vytvořila zátaras. Lincoln vylézá na střechu vlaku, razí si cestu k motoru a držíc zbraň přikazuje inženýrovi, aby zátaras projel. Bellick mluví s dívkou, jejíž otce Haywire zabil a dostává z ní cestu k němu. Informuje Mahoneho a ten se vydává na cestu.

C-Note předá cennosti všech okolo zloději. Ozbrojenec říká, že je zamkne vzadu, kde mohou čekat na policii. C-Note zkouší přemluvit lupiče, aby ho nechal jít. Přede všemi vysvětluje, že ho policie chce. Rovněž prozrazuje, že má nemocnou dceru a musí odsud vypadnout. Střelec souhlasí a chce je nechat odejít. Nařídí všem ostatním, aby šli dozadu...vyjma krásné číšnice, kterou chce pro sebe. C-Note nemůže servírku nechat, a tak výtržníka udeří. O chvíli později, přijíždí policie a ptá se, kdo zloděje odzbrojil. Ten muž lupiče hned praštil. V tom samém okamžiku vděčná číšnice ukazuje C-Noteovi a Dede zadní východ. Bellick Haywirea pronásleduje do skladu obilí. Přijíždí Mahone a jde pro něj. Haywire prosí Mahonea, aby ho nevracel zpátky do vězení. Vlakový inženýr volá, že má nějaké skokany- jednu ženu a tři muže. Tři muži a žena vyskočí z jedoucího vlaku a policie je pronásleduje do lesů. Nakonec je chytí, ale je to průvodčí a další tři pasažéři. Bylo jim jasně a důrazně řečeno, že když nebudou utíkat, budou zastřeleni. Michael opět otočil- přinutil inženýra, , aby podváděl policii. Vlak pokračuje do Chicaga. Mahone povídá Haywireovi, že nemusí jít zpátky do vězení- je tady pro něj způsob, jak z toho ven. Zmatený Haywire se zdá, že konečně porozuměl tomu konci cesty. Mahone se na Haywirea smutně podívá, právě když Haywire klidně skáče do náruče smrti.

Zdroj: Tv Nova
Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Hudba
Kamera

INFORMACE K EPIZODĚ

  • Český název
  • Původní název
  • Číslování
  • Premiéra
  • Česká premiéra
  • Rok natočení
  • Odkaz na IMDb

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

Fruiko
lukascoolarik