Útěk z vězení

Útěk z vězení (Prison Break) — 5. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Další do hry

Quinn terorizuje Veroniku, Nicka, i Eldžeje. Michael si vyrábí zařízení, které mu má pomoci zjistit, kolik času budou mít na útěk. Westmoreland se nakonec rozhodne, že se k uprchlíkům přece jen přidá.

Na ošetřovně mezitím Michael se Sárou trochu flirtují. Když se pak Sára vzdálí, aby mu připravila injekci s inzulínem, nalije do odpadu v podlaze ordinace další chemikálie. Zhruba ve stejné době Quinn oknem letmo nahlédne do Nickova srubu, spatří Nicka s Veronikou při debatě, a kusem smirkového papíru si rozdírá tvář. V odpočívárně bachařů mezitím pracovní komando pokračuje v kopání a hašteření zároveň. Všichni strnou, když je bachař přeruší se slovy, že Michaelovi přijela na návštěvu manželka. Bellick má nad dováděním krasavice Niky, kterou Michael zavolal, aby mu pomohla ochránit Fibonacciho, dozor. Má pocit, že ji odněkud zná, nemůže si ale vzpomenout odkud. Michael se s Nikou schází v návštěvní místnosti pro manžele; namísto romantického milování mu však Nika jen podává kreditní kartu, kterou po ní chtěl do vězení dopravit. Když pak Sára vidí Michaela s Nikou z návštěvní místnosti vycházet, zareaguje, jako by dostala ránu pěstí do břicha. Po důkladné osobní prohlídce se Michael vrací do odpočívárny bachařů, kde mu chlapi mu dávají sežrat, že se o ženě nikdy nezmiňoval. V noci pak Michael na cele kreditku ukáže Sucrovi, ten ho ale varuje, že by ji u něho bachaři mohli najít. Michael z karty strhává plastový potisk a konstatuje, že to vlastně už ani žádná kreditka není. Pak se prosmýkne na obchůzkové molo, vydá se směrem „Příjem/Výdej", protáhne kartu čtečkou, a najde si vak se svými osobními věcmi. Ve srubu zatím Veroniku, Nicka a Eldžeje probudí klepání na dveře. To klepe Quinn,
celý domlácený a zkrvavený: údajně měl dopravní nehodu. Nick ho pustí dál. Když se ale obrátí, aby se poohlédl po lékárničce, Quinn ho střelí... a ostatním nařídí, že se nehnou z místa.

Zatímco Nick leží zkrvavený na podlaze, Quinn vleče Eldžeje do ložnice, a Veronice nabízí, aby si vybrala, koho má zachránit. Veronika nemluví, a tak to zkouší u Eldžeje; ten ale mlčí rovněž. Michael si mezitím ve vězníci uvědomuje, že mezi osobními věcmi neobjevil své zlaté hodinky. Druhý den ráno Westmoreland Michaela představuje novému spoluvězni Tweenerovi; ten Michaela hned žádá o místo v pracovním komandu. Michael odmítá, a jakmile Tweener odejde, zajímá ho, zda Westmoreland něco neví o krádežích prováděných na Příjmu. Westmoreland prozradí, že notoricky známý zloděj je bachař O Geary. A skutečně, O Geary s Michaelovými hodinkami na zápěstí předává Bellickovi Michaelův oddací list. Bellick konstatuje, že fakt vypadá jako pravý... neujde mu ale, že Michael se oženil pouhý den předtím, než spáchal bankovní loupež, za kterou teď sedí. Na srubu mezitím Quinn zmáčkl Nicka, ten se ho ale snaží zasáhnout dřevěným trámem, zranění na ruce způsobené střelnou ranou je ale příliš velké, svíjí se přitom bolestí. Michael se domluví s Tweenerem, jinak zručným kapsářem, že by se do pracovního komanda dostat mohl, pokud pro něho dokáže ukradnout hodinky. Tweenera zajímá, jaká by to měla být značka. Když ho Michael seznámí s detaily, poznamená, že tenhle model má dost obtížně uvolnitelnou přezku, takže to bude chtít kapku technické zručnosti. Pope se svěřuje Westmorelandovi, že jeho jediná dcera v právě umírá na rakovinu, že mu ale v práci nedali volno, aby ji mohl před smrtí ještě navštívit. V tu dobu jde Michael na ošetřovnu na injekci. Je překvapen, když se ho namísto Sáry ujímá sestřička Katie. Vtom na ordinaci vpadne Geary s vězněm, který zrovna má záchvat. Je to Tweener. Mrkne na Michaela, a Michael si všimne, že Geary už hodinky na ruce nemá. Ve srubu se Quinn mezitím znovu pokouší rozvázat Veronice jazyk; nejdřív jí vypráví, jak zabil Sebastiana, pak jí však polije nohy petrolejem. Ve chvíli, kdy se chystá na ni hodit hořící nedopalek, vrhne mu Veronika do tváře židli, a srazí ho k zemi.

Společně s Eldžejem pak vleče Nicka do auta. Motor ale nechce naskočit, a Quinn po nich začal střílet. Veronice nezbývá než prchnout do lesa. Ve věznici mezitím Westmoreland přináší Michaelovi hodinky, které pro něho Tweener ukradl; navíc mu oznamuje mu, že změnil názor, a že chce prchnout s nimi. Když se Michael zeptá, co za to, Westmoreland prohlásí, že řeči na téma D.B. Cooper, jež jsou s ním spojovány, jsou pravda, a že ty prachy fakticky má on. Michael chce důkazy, vtom ale bachař po Westmorelandovi vystřelí. Když je Michael osamotě, znovu dává dohromady věci z vaku s osobními předměty - hodinky, miniaturní magnetofon, dvě lanka. Pak vše vstrčí do ponožky. Pracovní komando pokračuje v kopání a dohadování. Zatímco Veronika s Eldžejem v lese hledají jeden druhého, Quinn je pronásleduje. Michael své propriety z vaku zahrabává rovnou pod oknem Sářiny ordinace. Když se Veronice podaří dostat se zpět ke srubu, čeká tam už na ni Quinn. Veronika trochu ustoupí stranou a snaží se ho navést směrem, kde se nachází nepoužívaná studna, zakrytá hnijícím deklem. Quinnovi ale její záměr prohlédl. Vtom se ale ozve výstřel, zraněný Quinn padá k zemi, a za ním se zbraní v ruce stojí Nick. Poté přiskočí Eldžej a shodí Quinna do studny. Tu noc Michael leží na kavalci a doufá, že dozorci jeho zakopané věci nenajdou; nezakopal je totiž úplně. Bellick si nakonec vzpomene, odkud je mu Nika povědomá, a vydá se do veřejného domu, kde ji nalézá přímo v akci.

Veronika se nakloní nad Quinna, bere si jeho klíče od vozu, a řekne Sbohem. Quinn ji varuje, že není jediný, kdo po ní jde. Pak vyndá mobil a někomu volá. Ve veřejném domě Bellick z Niky vyrazí přiznání, že Michael jí výměnou za Zelenou kartu přiměl, aby mu do vězení přinesla kreditku. Další den Westmoreland sedí vedle Michaela ve vězeňské kapli a dává mu číslo jednoho z účtů, s nimiž Cooper uprchl. Michael namítne, že fakt, že zná číslo účtu, ještě nic nedokazuje. Když Westmoreland odchází, najde Michael v kancionálu zasunutou stodolarovou bankovku se sériovým číslem shodným s bankovkami, co si ulil Cooper. Později Michael věci zakopané na dvoře odstraňuje. Přistoupí k němu Sára a natvrdo mu sděluje, že jeho flirtování, osobní otázky ani laskavosti dál tolerovat nebude. Michael nabízí, že jí všechno vysvětlí, ona ale jednoduše odchází. Pak Kellerman s Halem naleznou ve studni Quinna. Namísto aby mu pomohli ven, Kellerman studnu zakryje a odchází. Ve vězení mezitím Michael ukazuje Sucrovi svůj magneťáček; když nahrávku přehraje, je jim jasné, že mezi dvěma pochůzkami bachařů kolem ošetřovny je osmnáctiminutový interval. Přesně tolik minut mají k dispozici pro útěk. Další den je Michael mrzutý, a to přesto, že komando se z odpočívárny bachařů úspěšně prokopalo k silné rouře. Svěří se Lincolnovi, že všechno spočítal, a že 18 minut pro útěk všech členů skupiny stačit jednoduše nebude. Jeden to bohužel nestihne... a Michael neví, kdo by to měl být.

Zdroj: TV Nova
Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Hudba

INFORMACE K EPIZODĚ

 • Český název
 • Původní název
 • Číslování
 • Premiéra
 • Česká premiéra
 • Rok natočení
 • Odkaz na IMDb
 • Další do hry
 • And Then There Were 7
 • 1. série, 11. epizoda (celkově 11. díl)
 • 14. listopadu 2005
 • 5. prosince 2007
 • 2005
 • www.imdb.com/title/tt0678476/

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

Fruiko
lukascoolarik