Útěk z vězení

Útěk z vězení (Prison Break) — 5. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Dnes večer

Otvor je prozrazen, a tak musejí si vězni musejí večer dát pauzu. Lincolna teď sledují 24 hodin denně, tak s ním Michael nejspíš nebude moci počítat. Vynáší tedy svou poslední kartu – provede drastický tah proti řediteli věznice.

Bellick sice otvor místnosti stráží objevil, Westmoreland ho ale sráží k zemi, spoutává ho, a hodí ho do otvoru. Utrží přitom ale ošklivé poranění. Michael se svými lidmi dosud útěk plánovali v horizontu maximálně tří dnů. Westmoreland je informuje o tom, co provedl s Bellickem. Je ale jasné, že celá věc co nevidět vyjde najevo, a útěk bude nejspíš zmařen definitivně. Michael tedy rozhodne, že utéci je nutno týž večer. Abruzzi potvrdí, že letadlo bude. C-Note dostává za úkol ukrást čistící prostředek na podlahy s obsahem peroxidu.

Útěk zahájí v Michaelově cele. Znamená to, že než se útěk provalí, budou mít hodinku náskok. Sucre Michaeolovi připomene, že Lincoln je v poutech a pod 24-hodinovým dozorem. Přesto, utéci se musí dnes večer, i kdyby to mělo znamenat, že Lincoln zůstane.

Veronika s Nickem se od Blackfoota dovídají, že nemovitost v Montaně byla skutečně zakoupena z prostředků Terrence Steadmana. Veronika rozhodne, že by měli zajet zjistit fakta přímo na místo. Ve vězení se mezitím bachaři začínají shánět po Bellickovi. Michael kontaktuje Tweenera, který má nahnáno, že po něm nejspíš jde. Ten mu ale potřebuje jen oznámit, že útěk se koná už večer. Na viceprezidentku Reynoldsovou společnost vykonává nátlak, aby zajistila, že prezident bude návrh zákona o energiích vetovat. Dr. Sára chce na ošetřovně od Michaela slyšet, jak to bylo se zcizenými klíči. Michael silně zariskuje a prozradí jí, že večer hodlá bratra dostat z vězení. Se Sárou domluví, aby na noc nezavírala dveře od ošetřovny. Sára ho ale osočí, že ji celý čas jen využíval, a udělá mu scénu. Michael si není jist, zda tím všechno končí. Abruzzi hlásí Maggiovi, že útěk je večer. Dovídáme se, že letadlo, které se má večer použít, má jen tři volná sedadla, což znamená, že většina z původně plánované sestavy neodletí. Pak Abruzzi po Nickovi chce, aby zajistil, že večer na odletové dráze bude i Veronika. T-Bag se dál poštuchuje s Abruzzim, což C-Noteovi s Michalem dělá starosti. Jako důkaz C-Note podává Michaelovi šroub, který chtěl T-Bag použít proti Abruzzimu už předtím.

Michael informuje své lidi, že s nimi večer jde i Tweener. Ozvou se protesty, on si ale stojí na svém. Když se Tweener dovídá, že se ho Michael zastal, sílí v něm pocit viny za zradu, jíž se dopustil. Když bachař objeví na podlaze krvavou skvrnu, Michael se rychle řízne, aby Westmorelandovo poranění, horšící se minutu od minuty, zamaskoval. Mezitím Michael v kanceláři ředitele věznice dokončuje pro Popea model špejlového chrámu Taj Mahal. Potají si z makety část odlomí a strčí si ji do kapsy. Ředitel Michaelovi vyjádří svůj obdiv a zeptá se, jak se mu může odvděčit. Michael si přeje setkat se s Lincolnem.

Lincoln Michaelovi vypráví o otci, Michael je ale zaneprázdněn prohlížením cely. Řekne Lincolnovi, že utéci musejí už večer. Lincolnovi je jasné, že ho nebudou moci vzít s sebou, a chce, aby se zachránil alespoň Michael. Sára má s Michaelovým doznáním problém. Odchází z práce a skončí v baru. Tam v televizi zaslechne zprávu o tom, v případě, že stávající viceprezidentka bude kandidovat na prezidentku, je její otec - guvernér Tancredi - v užším výběru kandidátů na pozici viceprezidenta. Jednotlivé kamínky mozaiky jí začínají do sebe přesně zapadat. Jeden z bachařů se ptá Tweenera, kde je Bellick. Tweener si uvědomuje, jak ho Michael bránil, a mlčí. Na Michaelův pokyn si budoucí uprchlíci pomocí čisticího přípravku na podlahy své modré kombinézy odbarví nabílo. Tak budou moci jako pacienti projít až na psychiatrii a dostat se dál do šachty s potrubím. Viceprezidentka kontaktuje prezidenta a činí na něho nátlak, aby použil právo veta.

Ohromí ji ale, když jí sdělí, že on ji pro funkci prezidentky nejspíš nepotvrdí. Sára kontaktuje otce a zjistí, že na důkazy, které mu předala o Lincolnově případu, se nikdy ani nepodíval. Má podezření, že by mohlo jít o komplot, takže Michael měl nejspíš pravdu. Nick se zbraní v ruce zabrání Veronice v odletu do Montany. Ve věznici mezitím bachaři hlásí řediteli Popeovi, že Bellick zmizel. Pátrání začíná. Patnáct minut před plánovaným útěkem si Pope dává k sobě zavolat Michaela. Skupina budoucích uprchlíků ho sleduje, když kolem nich prochází; je jim jasné, že plán se jim hroutí před očima. Pope si však dává Michaela zavolat proto, že se mu zřítila kopule špejlového chrámu. Michael Popeovi ukáže kopuli, kterou y modelu odejmul právě proto, aby si ho Pope zavolal. Pak ale na Popea vytáhne T-Bagův šroub. Oznámí mu, že prchá, a žádá, aby zajistil, aby s ním mohl prchnout i bratr.

PROMO K EPIZODĚ

Hlavní postavy
Hostující hvězdy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Hudba
Kamera

INFORMACE K EPIZODĚ

  • Český název
  • Původní název
  • Číslování
  • Premiéra
  • Česká premiéra
  • Rok natočení
  • Odkaz na IMDb

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

Fruiko
lukascoolarik