Útěk z vězení

Útěk z vězení (Prison Break) — 5. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Fin del camino

Sara jde k soudu. Michael je odhodlaný získat pět milionů a ukončit T-Bagovu "vládu teroru". Kellerman čelí svým démonům a Lincoln se utkává s Mahonem.

Když zjistí, že se Michael vydal do Panamy, Lincoln se ho závistivě vydává hledat. T-Bag vykročí na svůj balkon v hotelu, kdeho spatří Michael. Ten si všimne, že T-Bag má dlouhý oční kontakt s párem hrdlořezů. Mahone ujíždí po špinavé silnici a mluví s Callie. Oznamuje jí, že dostal poslední úkol, o který se musí postarat, a potom bude s Bureauem vyřízený. Michael podplatí malého chlapce, aby pustil nějaké bouchací kuličky, které znějí jako střelba z pistole. To zapříčiní, že jeden z hrdlořezů tasí zbraň. Přesně podle Michaelových očekávání. Michael běží za Sucrem a Bellickem, kteří chtějí jeho pět milionů. Michael upozorní na ozbrojené zločince, dodávajíc, že se to zdá být past. Sucre ho prosí, aby mu teď pomohl, protože je Maricruz v nebezpečí.

Sařin soud se odehrává v Chicagu. Kellerman naleští své medaile a potom si zkontroluje výložky. Sucre se svěřuje Michaelovi. Chystá se zabít Bellicka, až bude Maricruz v bezpečí. Michael mu odporuje. On není tím typem člověka. Bellick spouští v hotelu požární alarm. T-Bag pohlédne na adresu na útržku papíru, bere si pistoli, tašku s penězi a odchází. Kriminálníci ho doprovázejí, v patách jsou jim Michael se Sucrem a Bellickem. Mahone spatří Michaela, ale předtím, než může vytasit svou zbraň, Lincolnova dobře mířená rána pěstí ho posílá k zemi. Vypukne hrozná bitka a Lincolnovi se podaří získat Mahoneho zbraň a želízka. T-Bag přijíždí na adresu na papíře, stoupá po schodech. Bellick odvrací pozornost dvou zločinců, zatímco Sucre vyráží se zbraní v ruce.

Kellerman je oblečen ve výstavní uniformě. Píše své sestře vzkaz, přikládá si pistoli k hlavě a mačká spoušť. Kellermanova sestra přijímá telefonát. Sucre sváže bandity, zatímco Michael kontroluje jejich identifikační průkazy. Věří, že jsou to muži ze Společnosti. Muži nacházejí T-Baga v pokoji. Bellick mu nařizuje odhodit zbraň a požaduje peníze, ať jsou kde jsou. Jakoby na T-Bagův pokyn začnou znít sirény. Bellick nařizuje Sucremu, aby sebral peníze, ale jediné, co nachází, je mrtvá prostitutka. V následujícím zmatku se T-Bagovi podaří uniknout. Když se sirény blíží, Michaelovi dojde, že byli podvedeni. Policie pospíchá do budovy. Muži utíkají za T-Bagem, který Bellicka postřelí do nohy. Když tak utíkají, T-Baga porazí auto. Sucre s Michaelem ho dostihnou a Michael zvedá jeho pistoli. Vedou T-Baga pryč, nechávajíc Bellicka s mrtvou dívkou. Sucre zkratuje zapalování auta.

Kellermanova sestra vstupuje do hotelového pokoje, aby zde našla Kellermana... plačícího na židli. Jeho zbraň se zasekla. Říká jí, že ho stíhají příkazy a rozkazy ke strašným věcem. Ona mu odvětí, aby se pokusil uvolnit. Poví mu, že se jeho pistole z nějakého důvodu zasekla, a nezáleží na tom, proč... vždycky tady bude pro něj. Sucre přijíždí s ukradeným autem. Michael má plán- odvezou T-Baga na ambasádu, aby byl odsud deportován a potom najdou Bellicka a budou moci zachránit Maricruz. V Chicagu je Sara souzena. Minimální trestní sazbou je dvanáct let. Mahone s Lincolnem čekají na Michaelův telefonát.

Zatímco jedou kradeným autem, odláká T-Bag Sucreho pozornost natolik, že je schopen sebrat ze země šroubovák a potom jím bodnout Sucreho do ramena. Zaútočí na Michaela a auto mění směr a nabourá. Michael vylézá ven. Kolemjedoucí motocyklista zastavuje. Michael na něj volá, aby zavolal sanitku. Vydává se k Sucremu, kterého nehoda vymrštila z vraku. Sucre vypadá moc zle. T-Bag spolu s penězi prchá. Michael požádá motorkáře, aby zůstal se Sucrem, a pronásleduje T-Baga. Ten přichází k opuštěnému domu a dostává se dovnitř. Michael jde za ním. T-Bag vytahuje nůž a dává Michaelovi šanci - buď bude souhlasit s rozdělením peněz a oba se rozejdou po svých, a nebo ho rovnou teď zabije. Michael T-Bagovi odpovídá zvednutím lahve, jíž rozbíjí hrdlo. Perou se. Michael drží T-Bagovi pod krkem nůž, ten se pořád směje. Moc dobře si je vědom toho, že Michael v sobě nemá povahu zabijáka chladnokrevného vraha. Michael snímá nůž. Sara se dozvídá, že za dobré chování může být venku „už" za devět let. Vchází další právník, který ohlašuje příchod nějakého svědka, který by ji mohl očistit. Dveře soudu se otevírají, aby odhalily...Kellermana.

Policie T-Baga sleduje. Když přijíždějí ke starému domu, uslyší strašný křik. Vcházejí a nalézají T-Baga živého, ale přišpendleného na zemi s nožem skrz jeho zdravé zápěstí. Michael se vrací do člunu s penězi. Volá Lincoln. Omlouvá se. Ve flashbacku vidíme, že když se Lincoln dožadoval Mahoneových želízek, Mahone ho přemohl. Teď je to Lincoln, kdo je vězněm. Mahone řekne Michaelovi, že slyšel, že byl T-Bag zadržen, ale bez peněz. Také mu sděluje, že chce zmizet. Nařizuje tedy Michaelovi, aby mu co nejdříve přinesl peníze a člun. Dává mu na to pět minut.
Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Hudba
Kamera

INFORMACE K EPIZODĚ

  • Český název
  • Původní název
  • Číslování
  • Premiéra
  • Česká premiéra
  • Rok natočení
  • Odkaz na IMDb

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

Fruiko
lukascoolarik