Útěk z vězení

Útěk z vězení (Prison Break) — 5. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Finta

Zatímco Michael se na psychiatrii Haywirea pokouší přimět, aby si vzpomněl, jak vypadal chybějící kus jeho tetování, ostatní členové pracovního komanda mají co dělat, aby Bellickovi zabránili ve vydražení neobsazené cely po Michaelovi a Sucrovi.

Michael pokračuje v testování, zda si ho Haywire nevybaví; vtom jim službu konající důstojník nařídí, aby si vzali léky. Po jeho odchodu Michael pilulku okamžitě vyplivává. Geary se rozhodne, že neobsazenou celu vydraží; zajímá se o ní vězeň, který je ochoten zaplatit 200 dolarů za podmínky, že mu opraví WC mísu, která údajně netěsní. Všechno to sleduje T-Bag, který vzápětí C-Notea s Westmorelandem o nejnovějším vývoji informuje. Nechce, aby se přišlo na otvor pod WC mísou, a nabídne Gearymu 500 dolarů. Na psychiatrickém oddělení Michael odtáhne Haywirea do místnosti vedle a donutí ho, aby pilulky vyzvracel. Lincoln má hovor od Veroniky, která ho informuje, že Eldžejovi napařili pokus o vraždu Kellermana, i vraždu matky a nevlastního otce. Veronika myslí, že jestli Eldžej vůbec má nějakou šanci, pak leda nechat se odsoudit jako nezletilec; i to však bude problém, pokud Eldžej neprojeví lítost, což on odmítne.

Lincoln myslí, že by Eldžeje ke spolupráci přimět dokázal, kdyby ho mohl navštívit. Prosí Veroniku, aby mu opatřila propustku. C-Note sdělí kámošovi Trumpetsovi, že musí dostat zpět dluhy, které mu lidi visí. Na jedné z chicagských ulic Brinker chytí Kellermana, a nechá se slyšet, že když Eldžej Kellermana našel tak snadno, odmítá s nimi jet v akci dál. Ve věznici se Michael mezitím znovu pokouší tlačit na Haywirea, aby mu prozradil detaily chybějící části jeho tetování. Haywire si nakonec vzpomene, že se jedná „o jakousi trasu". Na vězeňském dvoře Trumpets vezme C-Notea ke skupině černých vězňů, kteří mu dluží. Ti však zastávají názor, že pokud teď C-Note většinu času tráví hlavně s bělochy z pracovního komanda, nemají pocit, že by mu dluhy měli splácet. C-Note Trumpetse praští, v tom se na něj ale vrhnou ostatní.

Po další rundě medikamentů, jichž se Michael s Haywirem neprodleně zbavují, ukáže Haywire Michaelovi zbytek tetování. Říká, že si ho pamatuje. C-Note T-Bagovi a Westmorelandovi tvrdí, že žádné peníze nedostal. T-Bag navrhuje partičku pokeru a slíbí, že když ho nechají rozdávat, vyhraje. Michael Haywireovi přináší papír a tužku, jenomže ten si chybějící část tetování nevybavuje natolik dobře, aby ji bylo možno reprodukovat. Vtom přichází Manche s čistým prádlem. Michael ho požádá, aby Sucrovi vzkázal, že on "se fakt hodně snaží prázdná místa doplnit". Manche souhlasí, pak si ale všimne Michaelovy popáleniny a uvědomí si, že velikostí přesně odpovídají kusu látky, co na bachařské košili chybí. Na samotce Lincoln informuje Sucra o tom, že pokud Michael původ své popáleniny nevysvětlí, bude ho Pope držet na psychiatrii dál. Westmoreland se s Gearym vypraví na obchůzku k Michaelovi na celu; při té příležitosti zabaví bibli se stodolarovou bankovkou, kterou má Michael of Westmorelanda. Bankovku dá T-Bagovi s tím, že víc zatím sehnat nemůže. T-Bag pošle C-Notea hrát karty; chce, aby hrál hodně vysoko, nikdo je přece nebude podezřívat, že jsou spolu domluveni. Když Nick kupuje nabíječku pro Quinnův mobil, zastoupí mu cestu Kellerman oblečený v trenčkotu. Varuje ho, že když si lépe neohlídá Veroniku a ještě jednou mu zkříží cestu, vyřídí si to s ním. Haywire přestane polykat naordinované prášky, a jednoho dne narazí Michaela na zeď se slovy, že si velice dobře vybavuje úplně všechno, včetně jeho někdejšího podrazu, i to, že tetování vlastně je plán útěku. Nakonec mu ukáže nákres výseče, která Michaelovi pro prodělané popálenině chybí... je však ochoten mu ho předat jen pod podmínkou, že ho Michael přibere mezi budoucí uprchlíky.

Michael Haywirovi prozradí, jak se rourami v suterénu z psychiatrie dostat, a slíbí, že se pro něho vrátí pár dnů poté, co se dostane ven. Veronika se vrací do Nickova bytu a společně kontrolují čísla uložená v paměti Quinnova mobilu. Ve věznici mezitím rozehráli partičku pokru, a C-Note zkraje rychle vyhrává. Kellerman informuje paní viceprezidentku, co provedl Brinker; dostává se mu odpovědi, že nejlépe bude, když se s ním přeruší styky. Kellerman myslí, že to je nebezpečné, viceprezidentka ho ale uklidní, že nikoliv, pokud o tom Brinker neví. C-Note má zrovna zaděláno na další výhrou, jenomže T-Bag špatně rozdá karty. Když chce rozdat znovu, jeden z hráčů trvá na tom, aby platila původní sestava, a C-Note má špatnou kartu. Zhruba současně Pope, který tomu nemůže uvěřit, oznamuje Lincolnovi, že mu povolili navštívit Eldžeje. Ale zpátky k pokru: Jakýsi hráč jménem Jesus dává do banku celou svou hotovost. Z ostatních hráčů už je ve hře jen C-Note; má sice v ruce špatnou kartu... ale je ještě při penězích, a tak přihazuje; Jesus končí. Chvíli nato C-Note Gearymu podává 500 dolarů s dotazem, kdy se do cely po Michaelovi může nastěhovat. Podle Gearyho ale cena stoupla, a to na 700 dolarů. C-Note požádá Westmorelanda, aby příhodil hodinky, dárek od zesnulé ženy. Westmoreland mu s trochou zdráhání vyhoví. Geary si hodinky vezme, a poznamená, že C-Note má stejně smůlu, protože už ho předběhl jiný zájemce. C-Note zuří, Geary však jednoduše odchází. Pozdě v noci, když všichni spí, proklouzne Haywire do tunelů v suterénu...spustí ale alarm. Když ho bachaři chytí, ukáže jim mapu a práskne Michaelův plán útěku. Oni mu však nevěří. Odvádějí ho, a on cestou plánek zahodí. Michael ho po něm sebere.

Příští den Michael oznámí Sáře, že na žádnou psychiatrii nepatří. Když prý Sára nevysvětlí, jak přišel k popálenině, pošle ho Pope zpět na samotku. Manche nese Sucrovi čistý mundúr a předává mu vzkaz od Michaela. Když Sucre po Manchovi na zprávu od Michala žádá odpověď, Manche prohlásí, že Michaelova popálenina rozměrově přesně odpovídá místu, kde je košile spálená, a že odmítá spolupracovat, dokud mu někdo neřekne, co se vlastně děje. Sucre odpoví, že on nemůže, pak se ale do debaty zapojí Lincoln s tím, že se to snad dá zjistit. O něco později Manche informuje T-Baga, C-Notea a Westmorelanda, že společně s Lincolnem a Sucrem vymysleli plán. Když Manche s čistým prádlem dorazí na psychiatrii, ptá se Michaela, jestli je připraven odejít. Pak se vrací do prádelny, bleskově vyžehlí jednu uniformu a přináší ji Westmorelandovi. Michael řekne Popeovi, že ho popálil Geary, když s ním lomcoval kvůli penězům. Veronika mezitím zjišťuje, že na žádné číslo z Quinnova mobilu se nedá dovolat; zvedá se a chce jít domů. Nick ji ale přesvědčí, aby přes noc raději zůstala. Právě když Bellick s Gearym drží přestávku, vtrhne do odpočívárny bachařů Pope, prohledá Gearymu skříňku, a objeví Westmorelandovy hodinky. Geary sice tvrdí, že jsou jeho, nápis vyrytý na zadním víčku ho ale usvědčuje ze lži. Pak Pope nalezne bachařskou košili s propáleným rukávem. Ve chvíli, kdy dva bachaři vyvádějí Graryho, odjíždí v doprovodu jiných tří strážníků v transportním voze i Lincoln. Nick oznamuje kontaktní osobě, že Veronika je u něho. Pope vede Michaela zpět na celu; má teď nového spolubydlícího -
Westmorelanda. S vozem převážejícím Lincolna plus stráž se cestou srazí kamion.

Když se transportní vůz po několika přemetech zastaví, visí Lincoln - celý zkrvavený a bezvládný - z okna.
Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Hudba
Kamera

INFORMACE K EPIZODĚ

  • Český název
  • Původní název
  • Číslování
  • Premiéra
  • Česká premiéra
  • Rok natočení
  • Odkaz na IMDb

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

Fruiko
lukascoolarik