Útěk z vězení

Útěk z vězení (Prison Break) — 5. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Konec tunelu

S blížící se Lincolnovou popravou Michael dává do pohybu únikový plán; Kellerman se střetne s Halem. Veronika v médiích uveřejní fakta, jež možná dokážou Lincolnovu nevinu.

Michael s ostatními sledují, jak Abruzziho nosí po dvoře na polním lehátku. T-Bag se nechá slyšet, že už zbývá pouhých šest zájemců o útěk. C-Note ale konstatuje, že pokud se neplete, je jich jenom pět. Geary Lincolnovi oplatí, že ho před časem praštil. Dozorci je od sebe odtrhnou, a připomenou Gearymu, že Lincoln už to má vlastně za pár. Na dvoře mezitím Sára sleduje, jak Abruzziho letecky přepravují na ošetření do Chicaga. Michael zajde za Popem a žádá, aby se mohl setkat s bratrem. Pope se nechá slyšet, že zařídí, aby se Michael mohl zúčastnit popravy. Jakýsi elektrikář už pro Lincolna nachystává elektrické křeslo. Michael ostatním oznamuje, že útěk se pozastavuje do doby, než bude provedena exhumace; chlapi ale trvají na tom, že utečou hned, nebo nikdy. Michael je varuje, že to bez něho nikdy nezvládnou. Lékař v nemocnici informuje Veroniku, že Nickova dlouhodobá prognóza je dobrá. Nick se Veronice svěřuje, že kontaktoval pracovníka Vrchního soudu ve Springfieldu. Soud je připraven vydat odklad popravy, pokud ze schůzky Veroniky s Halem vzejdou důkazy zpochybňující Lincolnův rozsudek. Hale informuje Allison, že se odlétá v 11:00 hodin, že jí ale nejdříve musí ještě doručit dopis. Ve vězení mezitím Sucre varuje Michaela, že nikdy nedokáže nechat bratra exhumovat. C-Note se spojí s Dariem, jedním ze svých příbuzných, a žádá ho, aby týž večer u vězení zaparkoval svůj offroad. Na cele Michael sděluje Sucrovi, že si všechno rozmyslel, a že útěk proběhne podle plánu. Nato se Michael žiletkou řízne do svalu. Rýpne do rány a vyloví malou černou pilulku.

Michael požádá Ctihodného otce Mailora, aby bratrovi přinesl krucifix a růženec. Mailor krucifix Lincolnovi skutečně dodá, a když odejde, Lincoln si chvíli s krucifixem pohrává, až odpadne zadní kryt. Uvnitř je malá černá pilulka a zpráva s textem "Spolknout v 8:10." Michael se podívá na hodinky: budou čtyři. Akce útěk začíná. Kellerman se od kolegy Brinkera dovídá, že Haleovo místo pobytu není známo. Když se Veronika vrací na Fox River, Kellerman Brinkerovi zrovna dává pokyn, aby "ji odsud vystrnadil"...všechno skončil". Brinker společně s podvodným reportérem Veroniku zastaví s tím, že s ní musí nutně hovořit. Veronika se prodírá davem na Fox River, a náhodně naráží na reportérku Angelu Westovou, která instruuje jakéhosi reportéra, co se má objevit v živém vysílání. Veronika vzbudí Angelinu zvědavost, když se jí svěří, že zastupuje Lincolna Burrowse. Ve věznici mezitím už Michael s ostatními uprchlíky jsou na cestě k odpočívárně bachařů; Michael tam záměrně poškodil trubku s vodou, takže jsou najednou všichni mokří. Bellick jim nařizuje, že nikdo z nich neopustí místnost, dokud v ní zbude jediná kapička vody... i kdyby tam měli zůstat celou noc. Přesně tak si to Michael představoval. Mezitím venku před věznicí Fox River nějaký reportér dělá interview s Veronikou. Ta konstatuje, že Lincoln byl nastrčen, a má materiály, jež její tvrzení doloží. Viceprezidentka interview sleduje na televizi a Kellermanovi hlásí, že někdo moc mluvil.

Veronika navštíví Lincolna, řekne mu o zdroji důkazů i o chystané schůzce. Ujišťuje ho, že ho obvinění zbaví už při pouhém uplatnění stávajícího právního řádu. Podle ní by Michael akci útěk neměl vůbec zahajovat. Lincoln má přesto obavu, že Veroničin plán nevyjde. Kellerman navštíví Allison, a chce po ní vědět, kde najde Halea. Allison se vyděsí. Asi v 8:15 se Lincoln rozhodne spolknout černou pilulku, kterou mu na celu propašoval Michael. Začíná se kroutit bolestí.

V 9:00 Darius s přítelem skutečně s offroadem zastavují u zdi věznice. Spider zvedá kapotu a odpojuje hadici od chladiče. Lincolna narychlo převážejí na ošetřovnu, kde začíná zvracet. Sára ho informuje, že má příznaky otravy z jídla. Informuje Lincolna, že bude nahoře na chodbě, kdyby něco potřeboval. V odpočívárně bachařů mezitím už Michael a spol lezou do otvoru. Přibližně ve stejnou dobu se Veronika objevuje v kavárně, kde čeká na příchod
Halea. Venku před věznicí si Darius uvědomí, že Spider si nejspíš s sebou vzal pistoli. Nechce se mu ale věřit, že by byl tak hloupý a něco takového provedl. O pár okamžiků později k offroadu přicházejí dva dozorci s tím, že vůz musí pryč. V kavárně mezitím Hale informuje Veroniku, že vraždění bude pokračovat, dokud ho někdo nezarazí. Konstatuje, že Lincoln byl jako vrah pečlivě vybrán, nikdy však nestiskl spoušť.... a že Terrence Steadman je stále ještě naživu. Pak Hale z kapsy saka vyndá obálku a Veronice vysvětlí, že v jsou tři stránky dokumentů. Na jedné údajně jsou jména účastníků akce "útěk". Hale si ale najednou něčeho všimne. Vezme obálku a nařídí Veronice, aby se postavila za auto. Veronika ho poslechne. V příštím okamžiku přijíždí Kellerman. Zajímá ho, co tu Hale dělá. Venku před budovou Fox River bachaři dokončují zajištění Dariova offroadu. Dariovi se Spiderem nařizují, aby opustili prostor. Nemají na vybranou, tak odjíždějí. Tou dobou uprchlíci postoupili do prostor pod ošetřovnou. Michael se připravuje, že starou rezatou rourou na ošetřovnu proleze. Vtom mu ale bleskne hlavou, že onu starou rouru nedávno nahradili masivní novou rourou, takže průlez se realizovat nedá. V kavárně se Kellerman stále ještě domáhá vysvětlení, kam zmizela Veronika. Tasí zbraň a sáhne Haleovi do kapsy saka. Nahmátne obálku se seznamem; je na něm uveden i on sám. Stiskne spoušť a Hale se kácí k zemi mrtev. Lincoln s uprchlíky se pod ošetřovnou pokouší novou rouru vyvrátit. Lincoln v cele nad nimi zaslechne pod sebou rachot a rozhodne se jednat. Popadne násadu od mopu a chystá se nadzvednout poklop. Hluk ale upoutá pozornost Sáry, která vystartuje směrem k ošetřovně. Michael a spol se zatím rourou pokoušejí uvolnit pomocí páky, ta se však sesmekne a padá na podlahu. Tentokrát zaslechne hluk i bachař. Vydá se směrem k jeho zdroji. Michael oznámí, že útěk padá, a uprchlíci zůstávají v prostorách pod ošetřovnou trčet. T-Bag si připraví svůj ostrý dřík. Podle něho zůstat v kriminále dál není řešení.

Zdroj: TV Nova
Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Hudba

INFORMACE K EPIZODĚ

 • Český název
 • Původní název
 • Číslování
 • Premiéra
 • Česká premiéra
 • Rok natočení
 • Odkaz na IMDb
 • Konec tunelu
 • End of the Tunnel
 • 1. série, 13. epizoda (celkově 13. díl)
 • 28. listopadu 2005
 • 19. prosince 2007
 • 2005
 • www.imdb.com/title/tt0678479/

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

Fruiko
lukascoolarik