Útěk z vězení

Útěk z vězení (Prison Break) — 5. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Ladění

Michaelova nejcennější výhoda spadne do Mahoneho rukou. Guvernér oznámí Sáře šokující zprávu. Sucre a C-Note se zkouší opět shledat se svými rodinami, na ceně jim nezáleží.

Mahone a jeho tým kriminalistů zírají na spálené vozidlo v příkopu. Šerif se ptá Mahoneho, jestli ví, který z nich byl v autě. Vracíme se... dvanáct hodin. Mahone je ubezpečen, že jeho lidé hlídají rodiny a přátele obou bratrů. Lékařské instituce jsou také pod dohledem. Mahone říká, že si je jistý, že muž na útěku zaručeně udělá chybu v prvních sedmdesáti dvou hodinách. Nika otvírá Michaelovi a krvácejícímu Lincolnovi dveře. Michael ji žádá o něco na ošetření Lincolnova zranění a o nějaké čisté oblečení. Michael se vrací pro auto, protože v něm je vše, co potřebují k útěku. Dostane se k železářství, kde auto zanechali, ale ono tam není. Michael se podívá na potetované zápěstí s čísly 38, 12 a 1037.

Mahone získává Michaelův batoh s veškerými věcmi. Když si prověří pas, je mu jasné, že právě tohle je ona Michaelova první chyba. V obchodě s alkoholem potkává Bellick bývalého šéfa administrativy Gearyho. Po roztržce projednají odměnu za trestance. Bellick prohlásí, že je pronásleduje, a Geary mu nabízí sebe jako spojku. Michael přijíždí na vrakoviště a hledá tu svoje auto. V tu samou chvíli vyslýchá Mahone tuláka, který ukradl Michaelův batoh. Pobuda popíše auto a řekne, že bylo odtaženo.

Sucremu se podaří zatelefonovat kamarádovi Peteymu, který mu prozradí, že si za dva dny bude Maricruz brát Hectora. Sucre vzkáže po Peteym, aby Maricruz přišla dnes v noci na smluvené místo a tam na něj počkala. Chuck přiváží Michaelovo auto. Michael je rozrušený, že tam není jeho batoh. Sara je propuštěna z nemocnice, ale čeká tu na ni policie, aby ji zatkla. Kellerman to sleduje. Chuckovi zavolá Mahone. Aniž by mu byla nabídnuta finanční odměna a bez jakéhokoli podplácení, prozradí Chuck Mahonemu, že je teď Michael u něj. Mahone mu nařídí, aby ho tam zdržel, ale Michael sebere klíče a ujede.

C-Note se snaží vysvětlit nastalou situaci své ženě Kacie. Mahone a Lang je odposlouchávají. C-Note řekne Kacie, že na ni bude za týden čekat v Duhovém Pokoji (Rainbow Room), kde se kdysi nechali vyfotografovat. Mahone vysílá Langa za Kacie. Michael mění značku na svém autě, děkuje Nice a společně s Lincolnem odjíždějí. Bellick se rozhodne dostat do Fox River a vyhrožuje Manche. Když neřekne Mahonemu všechno, co ví, Bellick ho ujišťuje, že dostane za spolubydlícího sexuálního devianta. Guvernér Tancredi navštíví svou dceru a oznámí její kauci. Řekne jí, že někdo za ten incident ve Fox River půjde ke dnu.

Je tedy v zájmu jich obou, aby to nebyla právě ona. Informuje ji o tom, že za týden bude jmenován viceprezidentem. Michael se zmíní, jak Mahone postupuje při luštění jeho tetování. Michael zavolá do předplacené hlasové schránky, kterou policie kontroluje. Jakmile Michael volá, oni to monitorují. Sucre se pozastavuje nad tím, co proběhlo. Jakmile se policista vrací k rádiu na své motorce, Sucre se odplíží a prchá v kolemjedoucím vlaku.

C-Note se přikrade k dceřině škole a žádá ji, aby vyřídila mamince vzkaz - jestli mu stále věří, ať v sedm hodin rozsvítí na verandě. Michael a Lincoln zatáčejí na cestu 38, která je prvním číslem na tetovaném zápěstí, Michael zastaví na mostě přesně dvanáct mílí dole - druhé číslo na tetování. On a Lincoln musí dále pracovat na uvolňování zábradlí. Muži připraví auto ke sjetí z mostu do rokle pod nimi. Michael vytáhne zakrvácené plastikové pytle z kufru, aby nahradily části těla. Zapíná rádio. Jakmile rádio začne chytat signál a dostane se na 103.7, auto exploduje. Když prchají z mostu, Michael si uvědomí, že rádio nevyhledává signál.

Bude se to muset udělat ručně. Muži uslyší Mahoneho sirénu. Slezou k autu a Lincoln říká: ,,Teď jsem na řadě já." Zmáčkne tlačítko. Mahone a jeho tým jsou svědky obrovské exploze. Sucre se zastaví u Peteyho. Ví pouze, že svatba je v Las Vegas. Sucre popadne Peteyho novou motorku a ujíždí do Vegas. Sára jde na první schůzku anonymních alkoholiků, kde připouští, že je závislá. Kellerman tam je pod falešným jménem a také říká, že je závislý. Návrat na začátek: Policie počítá s tím, že oba bratři byli v době nehody v autě. Zdá se, že Mahone ztrácí stopu. A zmíní se o Michaelovi jako o Shalesovi: podvod toho, jehož vystopoval, a toho, který unikl. Mahone si bere další pilulku. Bratři vylezli na nedaleký kopec. Michael počítá, že nebudou pronásledováni dost dlouho na to, aby se dostali do Mexika.

Kacie se na chvilku zastavila u spící DiDi -nad dívčinou postýlkou tvoří světlo na stěně duhu. Kacie se zadívá na fotku celé své rodiny, visící u okna. Pamatuje si C-Notova slova o duhovém pokoji a odchází rozsvítit světlo na verandě... je tu ale Lang a chce s ní mluvit. Nika vytáhne Michaela. On jí ještě jednou poděkuje a slibuje jí, že jí pošle třináct tisíc dolarů, které jednou vydělají v Mexiku. Muži nastoupí do auta a Lincoln řídí. Nika říká, že chytí autobus na další zastávce. Když trojice odjíždí, je vidět Bellicka a Gearyho sledující je z jejich auta. Věděli, že je to děvče dovede k bratrům.
Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Hudba
Kamera

INFORMACE K EPIZODĚ

  • Český název
  • Původní název
  • Číslování
  • Premiéra
  • Česká premiéra
  • Rok natočení
  • Odkaz na IMDb

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

Fruiko
lukascoolarik