Útěk z vězení

Útěk z vězení (Prison Break) — 5. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Pan X

Kellerman zařídí Michaelovi a Lincolnovi osobní setkání se Steadmanem, ale jejich plány se zadrhnou. Bellick podráždí špatného vězně ve Fox River a "strýček Teddy" T-Bag terorizuje rodinu Hollanderů svým vlastním zborceným ideálem "rodiny."

Kellerman zavede Michaela s Lincolnem k dodávce a ujíždějí společně z nezaklapnuté pasti. Policista uslyší zvonit telefon. Podle sílícího zvuku se přibližuje a nachází zdánlivě mrtvého Mahonea. Hlas na druhém konci patří Kimovi. Je překvapený, když slyší, že jeho hoch byl zastřelen. Kellerman říká bratrům schovat se, aby projeli zátarasy. Zařadí a dostávají se skrz blokádu. Lincolnovi se vrací vzpomínky, že je chtěl zabít a strhne dodávku z cesty. Vytáhne Kellermana ven a bere si jeho zbraň. Kellerman se ho snaží zchladit s tím, že ví, kde je Terence Steadman. Prozradí, že to byl on, kdo celou „tu věc" zorganizoval a naaranžoval, ale teď je tím, kdo si na prsou drží terč- právě tak jako bratři.

Ve Fox River Bellickův obrovský černošský spoluvězeň nařizuje Bellickovi přinést mu svůj dezert příští svačinu. T-Bag říká paní Hollanderové, že chce všechno změnit. Ta ve strachu souhlasí, ale my si můžeme všimnout, že má v zásuvce stolu ukrytou zbraň. V dodávce volá Kim Kellermana. Odsuzuje Mahoneho střelbu na Lincolna. Kim mu vyzradí, že je Mahone stále naživu, což Kellermana překvapuje. Kellerman říká, že jsou bratři mrtví a on je právě odjíždí pohřbít. Kim od něj požaduje utvrzení v podobě fotografie. Když zavěsí, varuje ho Michael: ,,Nechal sis to pro sebe, ale stejně nás budou sledovat." Kellerman odpoví, že to je soukromé nevypátratelné číslo.

Mahone v nemocnici přichází k sobě a vítá ho telefonát od Kima. Ten jej informuje, že jsou bratři možná mrtví, ale Kellerman je stále naživu. Kim po Mahonem chce, aby konečně svázal ten uvolněný konec. Mahone prozrazuje Kimovi, že tím, kdo ho postřelil byl Kellerman a sází, že bratři jsou s ním. Mahone odmítá jít zpátky do práce. Agent Blondie Mahonemu vyhrožuje s tím, že by se společnost mohla dozvědět o Shalesově příběhu. Mahone se o to nijak nestará. Řekne, že se o to podělí a prosazuje si, že použije čas na zabití predátora. Bellick přináší Banksovi svůj dezert. Ten se dožaduje, aby mu Bellick nosil pět zákusků při každém jídle- pro něj a jeho chlapce. Bellick udeří Bankse ponožkou vyplněnou zátěží, kterou měl schovanou v zadní kapse a odchází.

Hollanderovy děti přijíždějí domů a jsou zděšeny, když vidí svého „strýčka Teddyho". Teď jsou jedna velká šťastná rodina. Kellermanovo letadlo přistává v Montaně. Kim je o tom informován a nařizuje svým lidem přivést Steadmana. Stojí stranou, když jsou uvítáni ječícími pneumatikami Kellermanovy dodávky. Kellerman odzbrojuje agenty a Lincoln chytne Steadmana. Když se chystají vzlétnout, nařídí Kim jednomu ze svých agentů, aby všechny zabil, včetně Steadmana. Kellerman ho zastřelí a zabíjí i ostatní. Callie volá Mahonemu. Jejich malý chlapec je zapletený do autonehody, ze které viník ujel. Je operován. Navzdory radám lékařů pospíchá Mahone z nemocnice. Zachytí jej agent Blondie se slovy: „Jak se daří tvýmu klukovi?"

Kellerman, Steadman spolu s bratry jsou zalezlí v hotelu. Kellerman vysvětluje, jak nechali vymazat Steadmanovu identitu- změnili jeho lékařské záznamy a dokumenty zubního lékaře, vypálili mu otisky prstů a prodělal několik plastických operací. Steadman už nikdy více nebude existovat. Nikdo nemůže dokázat, že to je pořád on. Je to John Doe. Kellermanův plán spočívá v tom, že dostanou Steadmana zpátky do DC a zkontaktují některé agenty ve středu, kteří mohou bezpečně vyzpovídat jeho příběh na audio magnetofon.

Paní Hollanderová si jde pro svou zbraň, ale ta je pryč. Našel ji T-Bag. Ten běsní vzteky, protože se otočila proti němu. Její syn Zach popadne skateboard a T-Baga udeří. Spolu se svou sestrou utíkají ke dveřím, ale T-Bagovi se podaří je zastavit těsně před tím, než se dostanou ven. Bellick ve své cele vypracovává plán, když k němu přijde hlídač Stolte a varuje ho, že má Banks své známé mezi hlídači v noční směně. Dnes v noci se jej chystají vytáhnout z cely. V Bellickových očích se zračí strach. Když Kellerman pokračuje ve svých plánech, stěžuje si Steadman na svůj život. Lincoln toho má po krk. Práskne s ním o zeď a vytahuje zbraň. Michaelovi se naštěstí podaří svého bratra umluvit.

C-Note dostává špatné zprávy. Kacee byla zamítnuta kauce. Nabízí se, že se půjde přiznat, ale moc dobře ví, že tenhle nápad by Kacee neslyšela vůbec ráda. Znamenalo by to totiž, že by oba byli ve vězení a Dede by se dostala k pěstounům. T-Bag zabední dům. Teď mohou být pořád spolu. „Neděláme chybu, budeme rodina, i kdyby nás to mělo zabít." Michael volá do zdejších novin, ale Kellerman tasí zbraň a zastavuje ho. Michael ho ignoruje a udává své jméno a místo, kde se nachází. V noci Bellicka balamutí výhružky a na čele mu začíná vyrážet pot. Náhle se dveře jeho cely otevřou. Mahone volá Kimovi a říká mu, že se vrací do práce. Kim mu na to odpovídá: „Mám to brát tak, že jsi dostal mou zprávu?" „Jasně a zřetelně,"odvětí Mahone. Když zavěsí, otevře Mahone kufr auta, kde leží tělo mrtvého agenta Blondie s dírou po kulce v hlavě.

Steadman prosí bratry, aby jej nechali jít. Když to nepomáhá, vytrhne Lincolnovi zbraň. Michael se ho snaží utišit, ale Steadman se rozhodne pro jinou cestu úniku. Pokládá si ke spánku pistoli a mačká spoušť. Michael zoufale vykřikne. Ví, že tento důkaz, který by mohl konečně ukončit jejich útěk, s ním právě zemřel. Hradba blížících se policejních sirén motivuje Kellermana, aby se přemístili. „Máme Steadmana,"říká Lincoln. „Ne, nemáme nic," opravuje ho Kellerman. Michael dodává: „Všechno, co máme, je John Doe."
Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Hudba
Kamera

INFORMACE K EPIZODĚ

  • Český název
  • Původní název
  • Číslování
  • Premiéra
  • Česká premiéra
  • Rok natočení
  • Odkaz na IMDb

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

Fruiko
lukascoolarik