Útěk z vězení

Útěk z vězení (Prison Break) — 5. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Rande

Michael se opět shledává se Sarou, ale čas, který společně stráví, je příliš krátký, protože je Mahone dohoní. Na cestě s LJ potkává Lincoln svého otce a Bellick konečně přinutí T-Baga vzdát se peněz... ale za těžkých podmínek.

Bellick stále mučí T-Baga, ale ten odmítá vyzradit, kam peníze ukryl. Kim se po telefonu hádá s Kellermanem a nařizuje mu dostat Lincolna od arizonské policie. Lincoln s LJem jsou transportováni policejním vozem, ale vtom je smete ze silnice černá dodávka. Lincoln spolu se synem vystupují, následováni dvěma dalšími muži a jednou blondýnkou. Muži Lincolna a LJ popadnou. Předtím, než Lincoln ženu udeří do obličeje, mu blondýna prozradí, že jsou s Lincolnovým otcem.

Kellerman oznamuje Mahonemu, že mají Burrowse, který se dostal až do Arizony. Mahone se tam odmítá vydat, jen říká, že jsou Scofieldovi blíž. My ho vidíme, jak se dívá směrem dolů na město Gila. Lincoln s LJem přijíždějí na neznámé místo. Lincoln svým „zachráncům" nevěří, ale nemá na výběr. Když se dozví, že jeho otec zanedlouho dorazí, stále neprozrazuje, kde se teď Michael nachází. V hotelu Sundown obdrží Sara fax: „13:00, 16781 Butterfield Road". Sucreho auto se cestou rozbije a on je nucen vydat se do města pěšky. Najde telefonní automat a volá Terese, která mu oznamuje, že spolu s Maricruz odjíždějí do Mexika. Sucre ji tedy alespoň poprosí, aby se mu Maricruz ozvala.

Sara zaparkuje na prašné cestě. Zastavuje další auto, je to Michael. Mahone vchází do Sařina hotelu. Obsluha přiznává, že je u nich ubytovaná, a ukazuje mu fax. Sara není nijak nadšená, že je stále na útěku se „dvěma nejhledanějšími muži v Americe" a ještě je rozzlobená, že nechali odejít T-Baga. Michael se jí to snaží vysvětlit, ale ona ho přerušuje s novinkou o smrti svého otce. Michael je roztřesený a omlouvá se. V dalším okamžiku Michael spatří Mahoneho auto. Všichni tedy naskočí do Michaelova auta, zrychlí a nabourají do něj. Potom se schovají ve staré budově.

T-Bag se pokouší od Bellicka vzdálit - odchází na toaletu. Klíč k penězům není nikde schovaný, T-Bag se ho pro jistotu rozhodl spolknout. Bellick čeká, až klíček projde T-Bagovým trávicím traktem, a přiváže ho k toaletě. Sucreho telefonní budka se rozezvoní právě ve chvíli, kdy na čerpací stanici tankují dva policisté. Sucre nemá jinou možnost než nechat telefon zvonit. Michael vysvětluje, že Mahone se ho nepokouší chytit, ale zabít. Záhadná blondýnka vyzradí Lincolnovi, že dříve pracovala pro Společnost, ale teď pracuje po boku jeho otce proti ní. Dodává také, že jeho otec dychtí Michaela spatřit od té doby, co mu bylo deset. Lincoln vezme svého syna a dávají se na útěk. Říká LJovi, že Michael svého otce nikdy neviděl, takže to musí být naaranžovaná past. Rychle se ale dostanou do slepé uličky, ve které se Lincoln ocitá tváří v tvář Aldo Burrowsovi.

Michael řekne Saře, aby utíkala kupředu. Sám popadne velkou trubku a odhání jí Mahoneho od Sary. Hra na kočku a na myš začíná. Sara venku zkratuje Mahoneho autu zapalování. Michael se pořeže na ruce a zjistí, že je v pasti. Zapíná plynový ventil. T-Bag vylučuje klíček a Bellick nařizuje Gearymu, aby ho našel. Nalézají klíč, svazují T-Baga a volají 911. Michael zamyká Mahoneho do uzavřeného prostoru. Ten ale vytahuje svou zbraň a míří na Michaela. Michael však ukáže, že plyn pomalu vyplňuje celou místnost. Když bude střílet, nastalá exploze je zabije oba. Mahone přísahá, že Michaela chytí, buď dnes v Gile nebo zítra v Albuquerque nebo za dva měsíce v Panamě. Michael je zděšen, že Mahone zná jeho plán, ale utíká společně se Sarou. Bellick s Gearym nacházejí T-Bagovy miliony na autobusové zastávce v zamčené skříňce, ale Geary Bellicka sráží a ten upadá do bezvědomí. „Někdy příště," zasyčí „to vyhrabeš z toho svinstva."

Michael se Sarou se společně vrátí do hotelu. Sucre zanechává Maricruz dojemnou zprávu a slibuje, že se s ní setká v Mexiku. Sám vytahuje kus papíru, který mu dal Michael. Je tam napsáno „Bolshoi Booze". Hector zjišťuje, že se Maricruz vydala na svatební cestu bez něj... na jeho lístky. Vybuchne vzteky. Sara zašívá Michaelovu ruku. Dokončuje to a posílá ho, aby se šel do koupelny umýt. Lincolnův otec říká, že předpokládal, že se s Michaelem setkají v Bolshoi Booze. Aldo nabízí vyzvednout ho se slovy, že už nikdy nebudou muset utíkat. Micheal vychází z koupelny a zjišťuje, že tam Sara není. Nachází tu od ní lístek : „Teď už je mi to jasné." Sara pláče, když se chystá odjet, ale najednou jí něco vnukne myšlenku. Otvírá dveře auta, aby se vrátila... a tam stojí Kellerman se zbraní v ruce.

Zdroj: Tv Nova
Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Hudba
Kamera

INFORMACE K EPIZODĚ

  • Český název
  • Původní název
  • Číslování
  • Premiéra
  • Česká premiéra
  • Rok natočení
  • Odkaz na IMDb

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

Fruiko
lukascoolarik