Útěk z vězení

Útěk z vězení (Prison Break) — 5. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Rozkošný jed

Michael si obstarává chemikálie, jež se budou hodit při útěku. Haywire začíná být fascinován pohledem na Michaelovo rozsáhlé tetování. Veronika si v pátrání na pomoc přibírá další právní pomoc.

Lincoln měl sen, že ho vedou k elektrickému křeslu; probouzí se polit studeným potem a uvědomuje si, že na popravu jde přesně za měsíc. Když si Michael ráno myje obličej, ptá se Haywire, co vlastně jeho tetování znázorňuje; Michael otázku ignoruje. Bachař přináší Haywirovi jeho antidepresiva... ovšem jakmile odchází, Haywire je vyzvrací a znovu se soustřeďuje na Michaelovo tetování. Později Michael na vězeňském dvoře kontaktuje Sucra. Když odejde, ukáže Michael na jedno místo v tetování; je to vyobrazení sexuálně vzrušujícího ďábla a nápis "rozkošný jed". Abruzzi se pak Michaela ptá, jestli už začal kopat, Michael ale zmíní Haywirea a naznačí, že má problém. Když Michael další den pomáhá Popeovi se stavbou makety špejlového chrámu Taj Mahal, požádá, jestli by na celu nemohl dostat jiného spoluvězně. Pope se vyjádří, že přesuny jsou možné výlučně z titulu násilí nebo násilí sexuální povahy. Pak už ale přichází Popeova manželka. Pope se jí pokouší zabránit ve vstupu do zadní místnosti (chrám má být dárek k výročí), a v ní narůstají pochybnosti; chce se dostat dovnitř. Když pak Michael z místnosti vyjde, Pope mu líčí, jak se jindy pokoušel ženu udržet v patřičném odstupu od vězňů.

Veronika navštíví Lincolna a oznamuje mu, že mluvila s Leticií, která potvrdila jeho verzi; problém je ale v tom, že hned nato zmizela. Když se Veronika zmíní, že do případu je s největší pravděpodobností zapletena tajná služba, Lincoln navrhne, aby se obrátila na skupinu právníků registrovanou jako Project Justice, která se případy jeho typu údajně zabývá. Sucre telefonuje snoubence Maricruz, a když se na druhé straně nikdo neozývá, začíná být nervózní. Mezitím Haywire jde s Michaelem do sprch, a uvědomí si, že jeho tetování představuje nějaké schéma či plán..

Pope spílá Bellickovi, že Haywirea dal na celu s Michaelem; Bellick se brání, říká, že rozmisťování vězňů je jeho starost; Pope odsekne, že pokud Bellick nechce přijít o místo, bude se muset naučit, jaký je rozdíl mezi rehabilitací a trestáním. Hector navštíví Sucra a informuje ho, že teď žije „na hromádce" s Maricruz. Michael se díky úplatku dostane do skladu chemických prostředků a pod halenu si schová láhev čistidla na beton. Všimne si písmen CU, PO a SO - chemických značek síranu měďnatého a kyseliny fosforečné - stejných, jaké se objevují na jeho tetování; vtom ale vchází Bellick. Chemikálie sice u Michaela neobjevil, zato mu botou šlápl na poraněnou nohu, aby ho ztrestal, že šel za Popem.

Sucre opětovně volá Maricruz; ta mu v rozhovoru sdělí, že Hector se nechal slyšet, že za ním chodí jiná. Sucre ji přesvědčuje, že Hector lže, a upozorňuje ji, že už mu zbývá odkroutit pouhých 16 měsíců; Maricruz odpoví, že jestli něco vyvede, dostane dalších deset let...a tak dlouho prý ona čekat nemůže. Veronika má schůzku s advokáty Benem Forsikem a Nickem Savrinnem z Project Justice, Ben ale případ Lincoln odmítá vzít.
Hale sleduje Veroniku, když odchází, a volá Kellermanovi, který právě dělá šťáru v jejím bytě. Už je prý skoro hotov. V tom ale narazí na fotografii, na níž je Veronika s Lincolnem a Michaelem. Ve věznici si mezitím Sucre dělá hlavu, že přišel o Maricruz. Michael se probouzí z krátkého spánku a zjišťuje, že Haywire mu právě odstříhává kus košile, aby lépe viděl na jeho tetování. Odtáhne se, Haywayovi je však jasné, že vytetovaný obrazec vlastně znázorňuje jakýsi labyrint. Chce po Michaelovi vědět, proč si nechal na tělo vytetovat bludiště.

Později Veronika hovoří s Philem Westonem od policie, který svědčil, že viděl Lincolna, jak si z kalhot v noci, kdy k vraždě došlo, smývá Steadmanovu krev. Poznamenává, že Weston v jedné zprávě uvádí, že Lincoln u umyvadla stál, zatímco v jiné, že u něho klečel, Weston to ale odmítá komentovat. Když se pak Veronika vrací k vozu, přistoupí k ní Nick Savrinn a vysvětlí jí, že zatímco Ben si nejspíš nemyslí, že její případ má cenu obhajovat, on že je jiného názoru. O chvíli později si Michael bere na celu láhev s čisticím prostředkem na beton a láhev chemického čističe trubek, a nalije od každého trochu do prázdné tuby od zubní pasty. Veronika si dává kávu s Benem, přičemž se shodnou, že Steadmanova smrt přišla vhod více lidem - včetně vlády USA, petrochemických společností a zemí, kde se těží ropa. Steadman totiž šéfoval EcoFieldu, velké firmě na alternativní energie.

Ve věznici se mezitím Sucre svěří Michaelovi, že s ním už utéci chce, a naléhá na něj, aby se zbavil nového spoluvězně. Kellerman a Hale volají jakési ženě v domácnosti ve státě Idaho, a připouštějí, že nevěděli, že Lincolnův bratr je ve vězení. Volaná jim říká, že Michaela by měli dostat dřív, než jim zkříží cestu...mezitím v televizi dávají prezidentskou tiskovku, na níž jakýsi reportér právě z prezidenta Millse ždíme vysokou dotaci pro EcoField; po Steadmanově smrti byla totiž zrušena.

Později se Michael vrací do cely. Haywire si mezitím uvědomil, že jeho tetování vlastně znázorňuje jakousi trasu či co. Michael si všimne, že Haywire si navíc pořídil nákres jeho tetování. Obličejem se vrhne na mříže, krvácí, a volá bachaře. Přichází několik bachařů, Haywire je dopraven zpět na psychiatrii.

O něco později chce Pope po Michaelovi vědět, co se mu stalo s obličejem. Michael sděluje, že narazil do dveří, jenomže Pope kontaktuje Bellicka, a za chvíli se Sucre stěhuje zpět na celu k Michaelovi. Když pak Michael jde na ošetřovnu, do odpadu na podlaze nalije své dvě chemikálie. Ozývá se bublání, jak přípravek rozežírá trubky. Nick s Veronikou navštíví Lincolna; ten jim líčí, jak byl šokován, když po příchodu domů v onu noc, kdy k vraždě došlo, objevil na kalhotách krev, a že když ho tenkrát Weston přistihl, jak stojí u umyvadla, myl si právě obličej, nikoli kalhoty. Lincoln dál uvádí, že zbraň cestou domů odhodil, takže když policie vražednou zbraň našla pod jeho matrací, bylo mu jasné, že je nastrčená. Fakt, že na ní byly otisky jeho prstů, Lincoln vysvětluje tím, že večer před zásahem mu nějaký chlapík jménem Bo (tedy člověk, který vyrovnal jeho dluh Crabu Simmonsovi) pár pistolí ukazoval, mohla to klidně být jedna z nich. Nicka zajímá, proč Lincoln do celé akce šel. Lincoln odpovídá, že Bo vyhrožoval, že zabije Eldžeje, jestli to neudělá, takže jiné východisko nebylo. Zatímco Sucre hlídá, Michael uvolňuje šrouby na WC v cele, a přitom vysvětluje, že žíraviny do odpadu na ošetřovně nalil proto, že je to nejblíže u vnější stěny, tedy nejslabším článkem v bezpečnostním řetězci. Jakmile se Michaelovi podaří šrouby uvolnit, začíná odstraňovat obkládačky. Chce po Sucrovi, aby dělal rámus, a ten se dá do falešného zpěvu. Když na něj začnou vězni v okolních celách řvát, aby přestal, nastalého kraválu využije Michael k odstranění řady obkládaček. To už se ale řítí Bellick a zklidňuje situaci. Dál než k Michaelově cele se však nedostane. Odchází, a Michael prostrčí hlavu otvorem, aby se přesvědčil, že ústí na obchůzkové molo za celami. Hale s rodinou právě večeří, když přichází Kellerman a nese dokumenty potřebné pro transfer Michaela do jiné věznice... dojde k němu zítra.

Zdroj: TV Nova
Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Hudba
Kamera

INFORMACE K EPIZODĚ

  • Český název
  • Původní název
  • Číslování
  • Premiéra
  • Česká premiéra
  • Rok natočení
  • Odkaz na IMDb

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

Fruiko
lukascoolarik