Útěk z vězení

Útěk z vězení (Prison Break) — 5. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Sladká Caroline

Michael zaplatí důsledky, ale konečně stojí tváří v tvář prezidentce. Vzniká nepravděpodobné spojenectví mezi Bellickem a Sucrem. T-Bag ztrácí své peníze a C-Noteovi je nabídnuta svoboda, když podrazí Mahonea.

C-Note dodržel svou část úmluvy a hodá se oběsit v cele pomocí provazu, který mu dal Mahone. Naštěstí ho uvidí hlídač a odřezává ho. „Nechte mě umřít," zalapá po dechu C-Note. Kellerman připravuje svou pušku a zaměřovač a zjišťuje si čas příjezdu prezidentky Caroline ze sluchátka, které ukradl agentovi, jehož zabil. Když Mahone vybíhá, děkuje skupina Greenovi a nechává ho jít svou cestou. Bratři se shodnou na tom, že pokud nebude plán fungovat, budou potřebovat ven. Lincoln se tedy rozhodne kontaktovat Dereka, starého přítele, který mu dluží laskavost.

Michael stanovuje místo a čas tam, kde se se Sarou potkali poprvé od útěku. Předtím než odejde, říká: „I kdyby se stalo cokoliv, oba vás mám moc rád." Mahone přijíždí do hotelu a dostává od pokojské klíč. Sara ho slyší otvírat dveře a schovává se. Mahone kontroluje pokoje a když vidí, že tam nikdo není, odchází. Sara vylézá zpod postele a Mahone vpadá dovnitř, v ruce drží zbraň. Sara říká, že to, co bylo mezi ní a Scofieldem, je dávno za nimi, ale on jí nevěří. T-Bag přistává v Mexiku a míří k zavazadlům. Předtím, než si může vyzvednou tašku s penězi, spatří Bellicka. T-Bag jde dozadu a pokouší se vzít tašku, než někdo přijede. Obsluha ho uvidí a popere se s ním. T-Bag obsluhu odstraní a nechává zraněného muže ležet na pásu se zavazadly. Je nucen prchnout bez peněz.

C-Note leží na ošetřovně. Prosí hlídače, aby ho nechal zavolat do Mahoneho kanceláře. Odpovídá mu Lang. Další agent bere telefonát a C-Note mu nechává pro Mahonea vzkaz: On to udělá. Jenom potřebuje víc času. A nezraňujte jeho rodinu. Agent začíná mít podezření. Lincoln přijíždí na pracoviště v Chicagu a postaví se proti Derekovi. Lincoln říká, že mu dluží, a vkládá mu do ruky kousek papíru se slovy, že to potřebuje vědět. Ze střechy sleduje Kellerman přijíždějící kolonu aut. Prezidentka vystupuje z limuzíny, ale on ji nemůže bezprostředně zasáhnout. Michael je v davu a podaří se mu vložit jí kousek papíru do dlaně, za což se ho její bodyguardi chopí. Ona si čte papírek: „Máme tu pásku." Je šokovaná. Michael je odveden a osobní strážci jej hodí na židli. Objevuje se Kim a dá agentům rozchod. Michael trvá na tom, že chce mluvit s prezidentkou, ale Kim ho ignoruje a chce znát místo, kde se právě nachází Lincoln. Když Michael odmítá, odhazuje Kim sako a začíná Michaela ubíjet k smrti.

Bezpečně v Mexiku, Sucre s Maricruz sledují zprávy, když se T-Bagova fotografie mihne na obrazovce. Obsluha zavazadel podrobně líčí své setkání s T-Bagem. Sucreho napadá, že T-Bag o peníze přišel. Sara vyzdvihuje Mahoneho symptomy narkomana. Zkouší pilulku a říká, že je to silné sedativum.

Michael, plivající krev, stále nemluví, takže Kim vytahuje pistoli. V poslední vteřině přijde samotná prezidentka a oznamuje, že musí mluvit s Michaelem, o samotě. Když Kim protestuje, zastraší ho a on neochotně odchází. Když se ocitnou sami, začne Caroline: „Věci, které děláte pro svého bratra jsou velice působivé a dojemné." „Mohl bych říci to samé o vás, ale neudělám to,"odpoví Michael. Zmíní nahrávku, ale ona jen odvětí, že se svým bratrem mluvila mnohokrát. Michael jí vysvětlí, že rozhovor se uskutečnil po jeho „smrti" a je si jistý, že je to něco, co by ráda udržela uvnitř rodinného kruhu. To ji znervózní. Zeptá se Michaela, jestli má tu pásku. On jí vysvětlí, že nechali udělat dvacet kopií a může si je poslechnout na telefonu nebo třeba v televizi.

Sucre se vrátí domů a nachází zde Bellicka. Prezidentka volá Lincolnovi a ten jí přehrává záznam. Ona se bleskurychle vrátí k normálnímu hovoru. Její bratr je osamělý a chybí mu, když neleží vedle něj. Postrádá její doteky. Měli incest. Caroline vypadá zle, protože se o tom doslechl někdo další. Podezíravý agent navštíví C-Notea a sděluje mu: „Jestli mi dáte Mahonea, dám vám zpátky váš život." Bellick vede Sucreho pryč v želízkách. Chvástá se, že za něj dostane stotisícovou odměnu. Sucre si píská, protože ví, kde by Bellick mohl sehnat pět milionů. „T-Bag je ve městě."

Caroline zajímá, co bratři chtějí. Michael říká, že by chtěl odejít bez dozoru a hlídání a amnestii v plném rozsahu pro něj a Lincolna, protože ví, že veškerá úředničina se občas ztrácí, chce, aby je osvobodila živě v přímém televizním přenosu. Ona nemá na výběr. Propustí tedy Michaela a říká Kimovi, co se právě teď chystá udělat. Ten zesiná vztekem a snaží se ji zastavit. Derek Lincolnovi přináší tři jízdenky do jedné kabiny a šest piv. Michael je na rohu, kde se má setkat se Sarou. Ta tam ale není. Mezitím v hotelu odkládá Mahone svou pistoli, aby si vzal prášek. Sařin telefon zvoní, ale ona se nemá k tomu, aby ho šla zvednout. Když po něm Mahone sahá, popadne Sara jeho zbraň. Bere si telefon a odchází.

Mahone volá Langovi, který čeká venku, aby byl Saře v patách. Kim oznamuje svému tajemnému šéfovi Carolinin plán, ale muž mu pouze věnuje složku označenou jako „SONA." Michael volá Saře s dobrými zprávami a udává nové místo setkání. Jde k Lincolnovi a zapije s ním úspěch: Lincoln sděluje, že Derek jim zařídil tři místa nákladní přepravou do jižní Ameriky přes Velká jezera. Michael říká, že už toho nebude potřeba. Zapíná televizi. Když se Kellerman spolu s bratry dívá a Sára poslouchá ve svém autě, Caroline vystoupí na veřejnost s velice důležitým oznámením. Má rakovinu a okamžitě odstupuje z funkce. Lincoln s Michaelem tam sedí jako po nervovém otřesu. Moc dobře vědí, že jim nemůže udělit milost, jestliže nesedí v prezidentském křesle. Nakonec Michael řekne, že už je jenom jedna věc, kterou můžou udělat. "Musíme zmizet. Navždy."
Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Hudba
Kamera

INFORMACE K EPIZODĚ

  • Český název
  • Původní název
  • Číslování
  • Premiéra
  • Česká premiéra
  • Rok natočení
  • Odkaz na IMDb

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

Fruiko
lukascoolarik