Útěk z vězení

Útěk z vězení (Prison Break) — 5. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Sona

Michael se pokouší osvobodit sebe a Lincolna z Mahoneho zrádného podfuku, ale překvapivý svědek v Sařině případu všechno změní. Sucre riskuje svůj život, aby našel Maricruz. T-Bag si volí špatnou stranu.

Mahone volá Michaelovi a zajímá ho, jestli už se rozhodl. Michael pochybuje, že je Mahone nechá odejít, a uvažuje o spojení s ostatními uprchlíky. Mahone Michaelovi připomíná, že je teď hledaný. Všechno, co tedy chce, je zmizet. Michael s výměnou souhlasí. Řekne si o dvacet čtyři hodin, aby se tam mohl dostat. Místní hoch přichází k Michaelovi a nabízí mu alkohol nebo drogy. Michael jej posílá pryč. Lincoln povídá Mahonemu, že za to, co udělal, dostane křeslo. Mahone telefonuje a zanechává vzkaz Kimovi. Během soudního přelíčení Kellerman v detailech dosvědčí všechno o spiknutí proti Lincolnovi. Státní žalobce se ptá, co to má co do činění se Sařiným případem. Kellerman odvětí, že musela utíkat, protože mu byl dán příkaz, aby ji zabil. Michael vyhledá malého dealera, Chaca. Obvinění, která byla proti Saře vznesena se stahují, protože Kellerman doručil dokumenty, aby podepřel její svědectví. Poté je sám zatčen. Když je odváděn pryč, říká: „Bylo to krásné, smět vás poznat, Saro." Kim volá Mahonemu. Někdo mu řekl, aby přišel, protože tam má oba bratry. Michael volá Saře a nechává jí zprávu.

Když Sara opouští soudní budovu, zaslechne, že obvinění proti Lincolnovi budou stažena. Snaží se dostihnout Michaela, aby mu o tom dala vědět, ale nemůže... Rozhodne se tedy vypravit za ním. Kim se setkává s mlčenlivým šéfem. Ten drží v rukou složku „SONA?"a říká: „Je potřeba jen jeden z nich." Ten „jeden" znamená jednoho z bratrů, a Kim ví, který. Pod Lincolnovým oslněným obličejem, volá Mahone Callie. Ptá se jí na druhou šanci a říká, že by měli jet do Kolumbie, jestli ještě pořád chce. Ona mu nechce nic slíbit, ale Mahone cítí v jejím hlase určitou dávku naděje. Sucre opouští nemocnici navzdory námitkám jeho zdravotní sestry. Volá Americkou ambasádu a ptá se na Bellicka. Ten se prochází v zadržovací cele a je šťastný, když k němu přivedou i T-Baga. Chaco přivádí Michaela k jachtě, kde se rekreuje bohatý šéf drogových dealerů. Chacův šéf si myslí, že je Michael policista, a tasí zbraň. Michael mu řekne, aby si vyhledal jeho jméno na internetu. Uvidí Michaelovu fotografii a stotisícovou odměnu v dolarech. Michael nabízí muži dokonce víc, když mu pomůže. Lincoln pracuje na svých želízkách a pokouší se Mahonea vycítit. Hlídač vyvádí Bellicka ze zadržovací cely a doprovází ho k policejní dodávce. Když dodávka zastaví, vybíhá prosící Sucre, aby zjistil, kde je Maricruz. Bellick pořád jenom křičí, že jestli ji Sucre chce ještě někdy vidět, měl by ho radši odtamtud dostat. Sucre zkolabuje na ulici.

Michael má namířeno k Mahoneově lokaci, schovává tašku s penězi a vstupuje do skladiště. Michael se ptá, jestli je Mahone opravdu nechá odejít. Ten mu oznámí, že Společnost je nechce mrtvé, ale živé. Volá Kim. Mahone udává svou pozici. Potom volá policii, aby ji informoval, že dobře oděný Asiat byl zastřelen dvěma Američany. Objeví se Kim a Mahone na něj namíří pistolí. Kim přišel připravený na podraz - jeho vlastní muži vpadnou dovnitř naplno ozbrojení. Lincoln odšrouboval trubku, ke které byl přivázán, a osvobozuje se. Střelba začíná. Bratři s Mahonem v nastalém zmatku prchají. Michael sebere tašku s penězi, Mahone utíká ve člunu. Spoutaný Kellerman v oranžové kombinéze nastupuje do dodávky. Když sjíždějí z kopce, rozsvítí se varovné světlo u motoru a dodávka zastavuje. Jeden z policistů vystupuje, aby se podíval, co se stalo. Kellerman říká druhému z nich: „Ve Velké francouzské revoluci se považovalo za obrovskou poctu postavit se čelem proti střílející jednotce. A největší ctí bylo usmívat se, když vás zastřelili." Zadní dveře se otvírají a maskovaný muž se zbraní začne do dodávky střílet. Mahone se připravuje na odplutí na Christině Rose, když se ukáže policie. Hledají člun a nacházejí v něm dva pytle kokainu, které tam Michael narafičil. Mahone je zatčen. Oba bratři se setkávají v lese s Chacem. Ukazuje jim člun, který koupil za peníze, které mu dal Michael, a říká, že je překrásná. Ale teď nemluví o člunu - Michael je ohromně překvapený, že vidí Saru na palubě. Ta oznamuje, že byl Lincoln zproštěn viny. Lincoln se potřebuje napít a Sara jde pro jedno dolů.

Kim se objevuje se zbraní v ruce. Lincoln mu hodí peníze, ale ten je odkopne do vody se slovy, že to není o penězích. Ještě s bratry nejsou hotovi, přežije jen jeden z nich. Namíří pistoli na Lincolna. Střela zazvoní a Kim se skácí k zemi mrtev. Sara drží pistoli, ze které se ještě kouří. Přibíhá policie a trojice utíká pryč. Lincoln jde jinou cestou než ti dva. Sara s Michaelem se dostanou do úzkých. Objevují přístřeší, Sara se hroutí. Michael říká, že se oba musejí vzdát, a bere si od ní zbraň. Udělá všechno, co bude v jeho silách, aby ji neviděl jít do vězení. Vycházejí z chýše a Michael předstírá, že je Sara jeho rukojmí. Potom zvedne ruce nad hlavu a křičí, že to udělal. Mahone zavolá Callie z vězení a srdceryvně ji žádá, aby zapomněla, že kdy vůbec existoval. Lincoln přichází na policejní stanici a ptá se na Saru. Jedna žena mu říká, že byla propuštěna. Lincoln spatří dívku, která by mohla být Sara, ale ztrácí ji v davu. T-Baga navštěvuje ve vězení neznámý muž. T-Bag křičí, že udělá, co budou chtít. On dostal bratry do Panamy a podvedl je. Muž zopakuje, "Vy jste se dal chytit," a odchází. Michael s Mahonem přijíždějí do federální věznice. V Newyorském pátracím zařízení dává úředník temnému bossovi Michaelovy záznamy a předpokládá, že se Michael pokusí utéct. Starý muž říká, že to je přesně to, co chtějí, aby udělal. Závěrečný střih ukazuje Michaela kráčejícího do studeně šedého světla vězení - znovu...

Zdroj: TV Nova
Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Hudba
Kamera

INFORMACE K EPIZODĚ

  • Český název
  • Původní název
  • Číslování
  • Premiéra
  • Česká premiéra
  • Rok natočení
  • Odkaz na IMDb

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

Fruiko
lukascoolarik