Útěk z vězení

Útěk z vězení (Prison Break) — 5. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Spojení přerušit

Sara se vymaní z rukou svého trýznitele. Aldo se udobřuje s Michaelem, ale zaplatí za to nejvyšší cenu. Michael s Lincolnem se rozhodnou přestat utíkat a postavit se svým pronásledovatelům čelem.

Kellerman pokračuje v mučení Sary. Někdo klepe na dveře. Manažer motelu Kellermana upozorňuje na stížnosti, týkající se jeho hlasité televize. Když je Kellerman dotčen, využije Sara situace, a třesouc se vystrčí kabel ze zásuvky pomocí zubů. Zjistíme, jak Michaelův pěstoun ho jako malého často bil- vracíme se k Michaelovi mladému, posetému modřinami v zamčeném tmavém pokoji. Dveře se otevírají a tam stojí Aldo. Říká chlapci, že už ho nikdy nikdo nebude bít. Když odcházejí, všimne si Michael svého krutého pěstouna, jak jeho tělo leží ubito k smrti na zemi. Roztřesený Michael prchá. Kellerman uslyší odtékající vodu a se zbraní v ruce si to namíří do koupelny. Vana je prázdná. Sara vyskočí zpoza dveří, držíc horkou žehličku. Vrazí jí Kellermanovi přímo na hrudník a způsobí mu zhroucení ve strašlivé agónii. Sara si vezme své oblečení a vyskočí ven z okna. Přistane na autě a rozezvučí alarm. Kellermanovi se podaří dovléct se k oknu, ale Sara už je pryč.

Mahone nachází v poušti chatrč, ve které jsou stopy krve, falešný dusík a stopy bot. Michael křičí na Alda za to, že ho opustil. On sám zůstal v pěstounově domě ještě dalších šest měsíců. Odmítá si vyslechnout samotného Alda, který tvrdí, že se vrátil, takže by mohli svůj vztah upevnit. „Tohle nikdy pevné nebude," zakřičí Michael. Aldo povídá o nahrávce, kterou si myslí, že má u sebe Sara. Kellerman se pokouší Saru najít. Kim mu zavolá, ale Kellerman mu lže a říká, že je Sara mrtvá. Kim chce, aby tedy udělat fotku těla a poslal mu jí.

C-Note se svou rodinou kempují v Severní Dakotě. Bellick je pevně rozhodnut. Chce mluvit s detektivem Slatterym. Ta mu dává připravenou verzi pátrání po T-Bagovi. Michael říká, že jestli Sara něco má, ona sama o tom neví. Připomíná také, že neví, kde teď je, ale může jí zavolat. Sucre jim zdůrazňuje, že musí nastoupit do letadla za dvě hodiny. Potom přijíždí Mahone a začíná střílet. Aldo vytrhne Sucremu zbraň, aby kryl ostatní, kteří běží k autu. Všichni to stihnou, ale Aldo jednu koupí do břicha. Michael říká Sucremu, že je musí dostat do nemocnice. V Severní Dakotě má Dede bolesti, ale její léky tu nemají. Kacee má jeden recept pro všechny případy navíc a C-Note říká, že musí jít do lékárny.

Detektiv Slattery Bellickovu příběhu nevěří. Hlavně tomu, že prý údajně neviděl, kdo ho udeřil. Bellick ho tedy poupraví, vyprávěje, že on a Geary nesouhlasili s tím jak zacházet s trestancem. Geary ho uhodil. Potom přehrává rozdrásaného a říká, že udělá všechno, co bude moci, aby našel toho zločince, který mu zabil přítele. C-Note čeká před lékárnou, zatímco Kacee dostává léky. Lékárník uvidí obrázek rodiny v novinách a předstírá, že musí odejít dozadu. Lincoln si všimne symbolu nemocnice, ale je příliš pozdě. Aldo říká svým chlapcům, aby našli Saru, protože „Ona jediná to může skončit."

Mahone volá na registr automobilů, aby zjistil co nejvíce o značce na Aldově autě. Potom mu volají z nemocnice. Mahone vchází do nemocničního pokoje. Postřelený hispánec mu říká, že má informace o Scofieldovi a chce udělat dobrý kšeft. Bratři uloží svého otce, aby odpočíval v hrobě s provizorním křížem. Mahone sdělí hispánci, že spolu udělají obchod, ale muž chce občanství... a chce to na papíře. Mahone začíná vytahovat mužovy trubičky, hadičky a odřízne ho od přísunu morfinu. Detektiv Slattery informuje Bellicka, že nikdo T-Baga nenašel u něj doma. Potom mu ukazuje výpis jeho kreditní karty, potřísněný krví. Když tu stvrzenku našli, ležela v Gearyho ruce a jeho prst ukazoval na Bellickovo jméno: „S jeho posledním kouskem síly nám řekl, že jste ho zabil." Bellick nakonec vypoví pravdu, včetně Westmorelandových peněz, ale ona mu stále nevěří.

Kacee nakonec dostává léky. Když odchází, přijíždí policie. Upustí tašku do odpadkového koše a říká, že neví, kde má manžela. Odvážejí jí a jediné, co může C-Note dělat je dívat se na to všechno. Kellerman Kimovi přiznává, že mu Sara utekla. Kim vyletí vzteky. Sara pláče, zatímco si zašívá ruku v koupelně. Jak Mahone prochází, dává rozkazy, aby letadlo uprchlíků bylo zachyceno. „Kdybyste to letadlo mohli shodit dolů, udělejte to."

Když letadlo přistává, Sucre je připraven odletět, ale Michael oznamuje, že zůstávají. Sucre si myslí, že se Michael zbláznil. Sevře ho v náručí a rozloučí se s ním. Sucre si s Lincolnem potřesou rukama. Když bratři vidí letadlo vzlétnout, zeptá se Michael: „Jsi na to připravený?" Lincoln odpovídá: „Čekal jsem příliš mnoho let." „To rád slyším, protože dnešek je dnem, kdy přestáváme utíkat." Michael s Lincolnem vidí tryskáč, který střílí po letadle. Není čas se strachovat o Sucreho, protože Mahone míří přímo za nimi. Bellick říká Slattery, že všechno, co mají, závisí na okolnostech. Znovu si přehrává jeho telefonát Gearymu a potom ho dává zatknout.

Kellerman zkouší zavolat prezidentovi z telefonní budky, ale popřou, že ho znají. Volá Kimovi a stěžuje si. Kim nařizuje jednomu ze svých poskoků, aby Kellermana zabil. Michael s Lincolnem stále jedou, když v tom se Michaelovi na mobilu zobrazí signál. Sděluje Lincolnovi, aby otočil, aby se mohl dostat blíž k rádiové věži. Hovor se spojuje a potom... Rána! Mahone si razí cestu k pasažérům. Bratři se vyklopýtají z auta, když Mahone vystoupí z vozidla se zbraní namířenou přímo na ně. Sara zvedá telefon. Poslední slovo, které od ní slyšíme je: „Michaeli?"
Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Hudba
Kamera

INFORMACE K EPIZODĚ

  • Český název
  • Původní název
  • Číslování
  • Premiéra
  • Česká premiéra
  • Rok natočení
  • Odkaz na IMDb

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

Fruiko
lukascoolarik