Útěk z vězení

Útěk z vězení (Prison Break) — 5. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Sprcha

Michael, Lincoln a Sara konečně uslyší důkaz, který může Lincolna zprostit viny, ale budou potřebovat spojence "zevnitř", aby byla pravda vyslyšena. T-Bag hledá psychiatrickou pomoc, to aby chránil bezpečnost svojí rodiny a C-Note musí přinést poslední oběť.

Michael, Lincoln a Sara si doposlechnou nahrávku. Mahone získává stručný přehled o uprchlících. Lang mu připomíná, že Sucre byl viděn v Mexiku. Bellick se ukazuje v Mahonově kanceláři a stěžuje si, že stále ještě nedostal odměnu za Haywirea. Mahone se od něj pustí, připomíná totiž Bellickovi, že se předpokládalo, že bude pracovat pod radarem. Řekne mu, že dostane finanční odměnu, ale jestli ještě jednou projde dveřmi jeho kanceláře, zaručuje mu, že skončí pod drnem. Bellick odejde a Mahone se zaměřuje na Mexiko. Lincoln si myslí, že vláda bude chtít nahrávku zdiskreditovat, jestliže jí budou chtít uveřejnit. Michael říká, že ji potřebují dát někomu uvnitř vlády, někomu, komu důvěřují. Lincoln navrhuje Jane, ženu, která se stará o LJ.

Kellerman si pořizuje silnou pušku se zaměřovačem a zaplatí prodavači kulkou do hrudníku. Mahone a C-Note kontrolují návštěvní knihu webové stránky europeangoldfinch. Michael se neozval, ačkoli mu C-Note zanechal tři zprávy. Mahone se domnívá, že si s ním C-Note jenom hraje, ale je si jist, že Michael odpoví. Lincoln volá LJ, který ho chytí za slovo. LJ se zmiňuje o tom, že je šťastný a zpátky ve škole. Lincoln to vnímá a ptá se, jestli by mohl mluvit s Jane. T-Bag má schůzku s psychologem. Jane dává Lincolnovi jméno starého spojence ze Silver Fox- Cooper Green, dřívějšího zástupce prokurátora. Zavolají tedy Greenovi a jeho sekretářka je spojuje. Green jim oznámí, že už o nahrávce ví, a tak ho Michael požádá o setkání v parku, přesně za hodinu. Nařídí Greenovi, aby si vzal modrý oblek s červenou kravatou. Bratři vyráží do parku a Sara jde navštívit hrob svého otce. Bruce se objevuje a prohlašuje, že je nevinen. S ohledem se také zmíní o její těžké životní zkoušce. Sara je k němu chladná. On jí oznámí, že linka byla odposlouchávána, a že nemá nic společného s vraždou jejího otce. Pomalu Saru obměkčuje. Sucre s Maricruz přijíždějí na farmu jeho tety v Mexiku. T-Bag hovoří s lékařem a předkládá skutečnost, že jsou si podobní. Potom mu roztříští lebku soškou.

Green je v parku a náhle začne zvonit telefon v telefonním automatu. Lincoln ho vyzve, aby dal své modré sako do koše. Green vyhoví. Lincoln ho požádá, aby šel k fontáně na druhé straně parku. Green si pospíší. Když tak běží, všimne si Lincoln dvou mužů, kteří mu jsou v patách. Lincoln zavolá Michaelovi a vše mu vypoví. Green dojde k fontáně, kde odpovídá na další telefonát. Lincoln mu říká, aby do fontány vlezl. Green neodporuje. Jeden ze špehů podotkne, že teď je ta nejvhodnější doba na utopení mikrofonů a štěnic, které Greenovi nasadili. Promočený Green vychází z fontány a nějaké dítě mu podá mobilní telefon. Volá Lincoln a chce, aby šel do muzea. Sam volá Mahoneovi a sděluje mu, že se bratři nacházejí v Chicagu. Předkládá C-Notea policii se slovy, že už ho nebudou potřebovat. Mahone se chystá „zabít bez otázek."
Mahone se setkává se C-Notem a říká, že se Michaelovi přibližují. Také mu oznamuje, že dodrží svůj díl úmluvy (osvobodí Kacee a poskytne Dede lékařskou pomoc) tak dlouho, jak dlouho bude pro něj C-Note dělat. Bude C-Notovi posílat balíčky a chce po něm, aby je „použil".

Lincoln nasměruje Greena do přízemí, právě ve chvíli, kdy Bruce se Sarou přijíždějí do Greenovy kanceláře. Zjistíme, že Green není tím, s kým se má Michael v muzeu setkat. Sara se spojí s Lincolnem a říká mu, že je Michael v nebezpečí. Lincoln běží, zatímco Michael tlachá po telefonu s Greenem. Michael se zeptá na pár otázek, na které muž odpovídá. Podezřelý říká, že musí jít společně k němu do auta- je to astmatik a jeho inhalátor byl v bundě. Michael souhlasí doprovodit podvodníka k autu. Venku se ho Michael zeptá, jaký druh léků užívá. Muž odpovídá, ale jeho odpověď je špatná. Michael ho praští. T-Bag si zabukuje let do Bangkoku na alabamském letišti. Pokladník ho informuje, že to bude let s přístupem v Chicagu. To T-Bag rád slyší. Je to po dlouhé době, co odsud chce vypadnout, dobrá zpráva. Nebojí se, že je jeho velká taška s penězi nad váhový limit. Je nucen své zavazadlo předložit ke kontrole. Kellerman ve svém autě poslouchá v rádiu složení rozvrhu prezidentky. Navštíví svou sestru a řekne jí, že se chystá udělat strašnou věc. Chce po ní, aby si svého bratra zapamatovala jako v dobách, kdy byli malí a společně vyrůstali. Mahone je v parku a volá Samovi, aby mu dal vědět, že bratři uprchli... zase. Mahone se ptá, proč chtěli kontakt na někoho z kanceláře prokurátora, a správně hádá, že je Lincoln nevinen.

Zpátky v hotelu Michael zjistí, že to byla sekretářka, která pracuje pro Společnost. Někdo klepe na dveře. Je to Sara se skutečným panem Greenem. C-Note obdrží balíček. A neochotně jej otevře, aby zde objevil provaz se smyčkou. Sucre s Maricruz plánují budoucnost. Bellick naskočí do letadla a brblá, že nedostanou žádné jídlo. Ve stejném letadle, letí v první třídě T-Bag. Kacee navštěvuje C-Notea a oznamuje mu, že se Dede pomalu uzdravuje. C-Note dělá, co může, aby řekl sbohem. Na shromáždění pro prezidentku, odstraní Kellerman na střeše agenta. Mahone je pořád v parku, když přichází na to, že bratři jsou v hotelu přes cestu. V hotelu se k trojici dostávají špatné zprávy. Green upozorňuje, že datum na nahrávce je z doby, kdy ta nahrávka byla pořízena, ne kdy se skutečný rozhovor odehrál. Nebude to autentické. Legálně je to nepoužitelné. Lincoln je rozzlobený. Mahone vstupuje do hotelu a ukazuje fotky obou bratrů okolo. Recepční je neviděla. Pak ukazuje fotku Sary, kterou recepční poznává. Dává mu číslo pokoje. Michael říká: "Neskončilo to", ale Lincoln to odmítá poslouchat. Green se zmiňuje, že nahrávka mu sice u soudu nepomůže, ale "za hranicemi zákona" ...prezidentka něco udělala. Něco, co ji může zničit. "Takže ji budeme vydírat", říká Michael s porozuměním. Green odvětí: "Já jsem úředník soudu, já jsem to neřekl." Je na palubě. Sara se zeptá, proč by ji měli začít vydírat. "Kvůli prezidentské amnestii", odpoví Michael. Lincolnovi to připadá nejasně humorné. "Žena, která mě poslala sedět, mě bude muset osvobodit." Kellerman si na střeše připravuje zbraň. C-Note si připravuje v cele smyčku. Říká "Miluju vás." a sestoupí z postele...
Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Hudba
Kamera

INFORMACE K EPIZODĚ

  • Český název
  • Původní název
  • Číslování
  • Premiéra
  • Česká premiéra
  • Rok natočení
  • Odkaz na IMDb

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

Fruiko
lukascoolarik