Útěk z vězení

Útěk z vězení (Prison Break) — 5. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Tweener

T-Bag sice o jednoho svého otroka přichází, kontaktuje ale hned dalšího. Kellerman s Halem pokračují ve sledování Eldžeje, snažícího se spojit se s Veronikou, aby mu pomohla. Abruzziho neschopnost splnit požadavky gangsterů ohrožuje plán útěku.

T-Bagův otrok Cherry se ve sprchách obrátí na Michaela s prosbou o pomoc. Než se však Michael zmůže na reakci, T-Bag mu poradí, aby se staral sám o sebe. V tutéž dobu Lincoln prosí Popea, aby ho pustil pátrat po Eldžejovi, který je stále na útěku. Pope odmítá. Mezitím pracovní četa předstírá, že jede podle plánu, když Bellick kontroluje, kolik toho už v odpočívárně bachařů stihli zmáknout. Jakmile se Bellick vzdálí, pokračují ve zvětšování kanalizační vpusti, aby jí bylo možno prolézt k silné odpadní rouře pod nimi. Při práci Abruzzi poznamená, že vytěženého materiálu a kusů betonu bude těžké se zbavit. Michael jim ukáže, jak se odpadu kus po kuse zbavovat tím, že se budou drobit na vězeňský dvůr. Zrovna když se této činnosti věnují, přiváží autobus novou várku vězňů; je mezi nimi i osmnáctiletý puberťák Tweener, běloch s černošským akcentem. T-Bag vše pozorně sleduje. Později se na vězeňské cele oběsí Cherry. Michael je ochromen pocitem viny, Lincoln ho ale žádá, aby se soustředil na Eldžeje, a na vystupňování příprav k útěku. Veronika objevuje čtyři ruční granáty schované v Nickově srubu. Třebaže Nick trvá na tom, že patřily otci, její důvěra v něho je znovu otřesena. Zpět ve věznici T-Bag pozoruje, jak skupina černých vězňů Tweenera odmítne. Na dvoře si Bellick stěžuje Abruzzimu, že tenhle měsíc za poskytovanou ochranu nedostal úplatek. Abruzzi odpoví, že se musela stát chyba, Bellick nicméně hrozí, že mu privilegia zruší, pokud obnos do večera nedostane. O něco později se Abruzzi bezúspěšně pokouší volat Philly Falzonovi, aby zjistil, co se děje. Ve srubu se mezitím Veronika Nickovi omlouvá; musí se vrátit do práce. Nick myslí, že to bude nebezpečné. Navrhne, aby zašli za Leslie Steadmannovou, ženou Lincolnovy údajné oběti. Abruzzi se sejde se svým obchodním šéfem Knowltonem, který konstatuje, že Abruzzi je oficiálně na mizině: Falzone zlikvidoval veškerý jeho majetek až na malý účet, který využívala Abruzziho manželka. Hned jak Knowlton odchází, vidí Abruzzi, že na návštěvu přichází Falzone... doprovázen Gusem.

Sára na ošetřovně kontaktuje Michaelovu zdravotní pojišťovnu a informuje se ve věci odmítnuté žádosti; dovídá se, že Michael byl v léčení na psychiatrii. Venku se zatím Abruzzi postaví Gusovi, ten říká, že došlo k "restrukturalizaci", protože Abruzzi si vůči Fibonacciovi neplnil povinnosti, jak slíbil. V momentě, kdy ho Abruzzi popadne, zakročí několik Abruzziho kumpánů... a Guse ochrání. Trochu později skupinka Árijských bratří napadne Tweenera, zasáhne ale T-Bag, takže Bratři vycouvají. Lincolnovi se podaří uprosit bachaře, aby si mohl zavolat Eldžejovi. Ten hovor bere na ulici; tvrdí, že je nevinen. Lincoln ho nabádá, aby zavolal Veronice, ta však má údajně vypnutý mobil, Lincoln tedy Eldžejovi dává Nickovo číslo. V tu chvíli Eldžej zjistí, že se k němu blíží Kellerman s Halem, a hovor utne. Běží na parkoviště a agentům uniká tím, že se schová pod auto, zatímco je zdrží nějaký člověk, co se vrací k jinému vozu.

Později, když se pracovní četa vrací na práci v odpočívárně bachařů, jeden z bachařů je vyžene, protože má potřebu se pomilovat. Když se ti dva líbají na stole, jedna z jeho noh se posune k otvoru po kanalizačním poklopu, provizorně zakrytému jen slabou vrstvou koberce.

Když Patterson s Becky vypadnou, vězni z čety si uvědomí, že v době nepřítomnosti budou otvor muset zakrývat důkladněji, Sucre ho tedy zakryje deskou z akce, kterou vyhlásil Bellick, opatřenou nápisem "Pracovník měsíce". Veronika a Nick jdou do nóbl restaurace kde denně obědvá Leslie Steadmanová. Veronika předstírá, že je z Národní asociace za práva obětí, a informuje Leslie, že Lincoln tvrdí, že ve vraždě jejího manžela prsty nemá. Leslie na to poznamená, že v téhle restauraci měl skoro každý nějaký motiv, proč manžela zabít: všichni vlastnili zásoby v jeho firmě, přičemž nad ním jako Damoklův meč viselo nařčení z mnohamilionového podvodu, který firmu zruinoval. Ve věznici se zatím T-Bag vemlouvá Tweenerovi jako kámoš na procházky po vězeňském dvoře, jenomže Tweener T-Bagův záměr vycítí a kategoricky odmítá. T-Bag tlačí na pilu dál, a Michael se pokouší zasáhnout. T-Bag ale vyhrožuje, že na Michaela práskne, že na cele vyhloubil únikový otvor, a tak Michael raději vycouvá. Později Sára navštíví psychiatra, u něhož se léčil Michael, ten jí sdělí, že Michael má "skrytou latentní ctižádost", jež se projevuje tak, že jeho mysl ulpívá na bezpočtu detailů, jež většina ostatních lidí běžně ignoruje. Touto diagnózou ve spojení s jeho IQ génia se vysvětluje, proč tak často na sebe brával roli záchranáře při realizaci náročných akcí pro firmu, nebo při nejrůznějších instruktážích. Ve vězení se T-Bag mezitím pokouší sarkasticky se pošklebovat Tweenerovi, a Abruzzi si z rozbité žárovky dělá zbraň. Nick se s Veronikou vracejí na srub, Nick si kontroluje zprávy v mobilu; je mezi nimi jedna od Eldžeje. Veronika volá nazpět. Zatímco Kellerman s Halem hovor přes odposlech a lokátor GPS úspěšně monitorují, Eldžej se svěřuje, že se pronásledovatelů nedokáže zbavit, a prosí Veroniku, aby ho zachránila. Veronika Eldžejovi hlásí, že se sejdou na autobusovém nádraží v Lake Mercer, stát Iowa; Kellerman a Hale jsou u vytržení, když jim dojde, že pomocí jedné jediné sítě mohou trefit všechny tři cíle, po nichž jdou.

O něco později si Eldžej kupuje lístek na autobus... Abruzzi mezitím ohrožuje Guse rozbitou žárovkou... a Sára informuje Michaela, co o něm zjistila. Michael ji přeruší informací, že ten člověk už nežije. Příštího rána Kellerman s Halem čekají na autobusové stanici Lake Mercer, jsou však šokováni, když Eldžej z autobusu, jímž měl přijet, nevystupuje. Pak autobus prohledají a nalézají Eldžejův telefon; na displeji je záběr na Kellermana, který Eldžej pořídil na WC. Poté, co Veronika s Nickem mají s Eldžejem sraz na jiné autobusové zastávce ve venkovském New Glarusu, je na retrospektivním záběru vidět, jak Veronika dává Eldžejovi instrukce, aby jel k jezeru Mercer, a jak současně odesílá esemesku, že fakticky má jet na New Glarus. Ve vězení se tou dobou pracovní četa vrací do odpočívárny bachařů; T-Bag se škodolibě chvástá, jak to Tweener ná u něho spočítané. Michael ho praští přes koleno sochorem a zařve, aby přestal; T-Bag volá dozorce a chystá se ho prásknout. Michael se

vyjádří, že to stejně všechno budou jen blafy, a vyprovokuje ho, aby klidně mluvil. T-Bag se stáhne. To už ale vstupuje Bellick, přejde po zakrytém otvoru, a vytáhne Abruzziho ven. Říká mu, že skončil. Ve stejný okamžik Lincoln dostává kódovanou zprávu od Eldžeje a Veroniky; říká se v ní, že jsou v pořádku. Zatímco Michael zajišťuje, aby se T-Bag nedostal k Tweenerovi, Bellick přivádí na práci do odpočívárny bachařů další partu. Abruzzi Bellickovi připomene, že za pracovní komando odpovídá on, na což Bellick odpoví, aby na to zapomněl... načež nová parta vchází do odpočívárny chopit se díla.

Zdroj: TV Nova
Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Hudba

INFORMACE K EPIZODĚ

  • Český název
  • Původní název
  • Číslování
  • Premiéra
  • Česká premiéra
  • Rok natočení
  • Odkaz na IMDb

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

Fruiko
lukascoolarik