Útěk z vězení

Útěk z vězení (Prison Break) — 5. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Ve jménu ďábla, část druhá

Během vzpoury Michael zachrání Sáru. Vrah se pokouší zabít Lincolna, a Bellick rozmlouvá Popeovi, aby jednal s guvernérem. Veronika s Nickem letí do Washingtonu DC, aby vypátrali, kdo vlastně fungoval jako tipař.

Zatímco zasahují příslušníci Národní gardy, Bellick se ptá Popea, jestli se brzy vrátí do vězení. Pope odpoví, že akci je třeba provést přesně podle předpisů. Nato jeden z vězňů vykřikuje, že vězni zajali Sáru. Pope zareaguje, že někdo bude muset pro ni jít, Bellick ho ale upozorní, že by to nebylo „podle předpisů".

Na ošetřovně se vězni snaží rozbít dveře Sářiny ordinace. Michael, který v tu chvíli je na střeše, objevil odvětrávací šachtu vedoucí k ošetřovně. Turk vede Lincolna do kotelny a uvazuje mu kolem krku škrtidlo. Lincoln ho ale setřese. To už Sucre vylézá z cely na obchůzkové molo, a nechává Boba (chyceného bachaře) o samotě s T-Bagem. Veronika s Nikem si v letadle směřujícím do Washingtonu DC uvědomují, že člověk, který falešně obvinil Lincolna, by mohl být někdo z obří rafinérie nebo i z vládních kruhů. Chvíli nato Michael nalézá místo, kudy se nad ošetřovnu dá vlézt. Stroker s Pop Popem právě vyrazili dveře k Sáře, ona se kryje uvnitř, svírajíc v ruce skleněný střep.

Mezitím v Michaelově cele T-Bag vyhrožuje Bobovi, pak ale vchází Abruzzi a oznamuje, že T-Bag Boba zabít nemůže, protože s živým zajatým Bobem mají moc. Pop Pop otvorem ve dveřích vhazuje do Sářiny ordinace zapálený telefonní seznam; hodlá ji „vykouřit". To už ale přijíždí guvernér Tancredi. Pope varuje Bellicka, aby s ním nic neřešil; pak se s guvernérem pozdraví, ten má však na srdci jedinou věc: zjistit, kde je jeho dcera. Když Sára dupáním hasí hořící telefonní seznam, Stroker do otvoru v rozbitých dveřích vstrčí paži, a chytí ji. Sára ho bodá skleněným střepem, takže ji na moment pouští, pak ale do otvoru vrazí celou hlavu. Právě když Sára v oblacích dýmu ustupuje, vynoří se shora něčí ruka, a drapne ji.

Michael Sáru vytáhne do prostoru nad podhledem a instruuje ji, aby lezla klimatizací podél mohutného nosníku. Pop Popovi se Strokerem je jasné, že Sára musela prchnout stropem. Veronika s Nickem mezitím na letišti Duplex v televizi zahlédnou zprávu o vzpouře ve věznici, tutéž zprávu sleduje Eldžej v televizi doma u mámy. Lisa Eldžeje nabádá, aby se nekoukal, on ji ale odbude, že jediný, kdo ji teď zajímá, je její nový choť Adrian a jeho prachy. To už Turk v kotelně popadne kovovou trubku a žene se na Lincolna; ten ho ale přemůže, a Turk z vysoké plošiny padá na betonovou podlahu. Sucre zrovna vrtá do betonové zdi v bodech, které Michael podle schématu ďábla vyznačil; Abruzzi se přidává. Sucre vysvětluje, že male otvory odvrtané přesně podle nákresu jim umožní zeď prorazit, takže se dostanou k odpadní rouře vevnitř; Abruzzi to nicméně moc pozitivně nevidí. Michael se Sárou mezitím lezou v klimatizaci nad stropem. Pop Pop a Stroker je dole následují, a násadou od koštěte zvedají každou druhou či třetí podhledovou desku. I když Sára stále ještě neví, jak dopadnou, chce po Michaelovi vědět, jak přišel na to, že nad nimi je prostor k lezení. Dovídá se, že byl v partě, která ty prostory zbavovala jedovaté plísně. Pope ubezpečí Tancrediho, že dostat bezpečně ven Sáru je jeho hlavní priorita. Když se ho Tancredi zeptá, jak na to chce jít, Pope odvětí, že už vyjednává s vězni. Tancredi odvětí, že je načase konat. Michael chce po Sáře vědět, kudy se z vězení dá nejlépe prchnout, ona odpovídá, že poblíž jsou dveře, o kterých vězni nejspíš nevědí. Nakonec se ale rozhodne, že Michaelovi uvěří, a on jí pomůže pokyny změnit. Při jednom z manévrů na nosníku se ale Stroker pomocí násady trefí přímo do Michaela; ten se propadne na podlahu. Pop Pop se Strokerem po něm jdou, v tom se ale spustí i Sára, a kopne Pop Popa do bolavého kolena. Michael mezitím vyřídí Strokera. Pak oba prchají dál. V kotelně se Lincoln ptá Turka, proč po něm šel, ten ale mele z posledního a není schopen odpovědět.

Bellick gratuluje Tancredimu za to, že zasáhl, a poznamenává, že Pope někdy věci neřídí, jak by měl. Vevnitř se mezitím Abruzzi se Sucrem střídají u vrtačky, a Sucre je baví. Nick
s Veronikou mají schůzku se soukromým vyšetřovatelem Markem Fletcherem, který tvrdí, že objevil telefon, odkud udání přišlo... že se jim však jeho zjištění nebude vůbec líbit. Doma zatím Lisa navádí Eldžeje, aby se omluvil Adrianovi; Eldžej ale raději vyráží z domu. Adrian Eldžeje popadne a důrazně ho nabádá, aby matku takhle nestrašil. Když se Eldžej odtrhne, Adrian mu dá facku, což Lízu ochromí, a Eldžeje přiměje rychle odjet na kole. Ve věznici mezitím Michael se Sárou dorazili na umývárnu, zastavují se ale při pohledu na skupinku fetujících vězňů. Michael ví o další únikové cestě, a táhne Sáru pryč. Na cele mezitím T-Bag pokračuje ve vyhrožování Bobovi. Strážný hlásí Popovi a Tancredimu, že Sára se dosud nenašla, a Tancredi si uvědomuje, jak hrozně moc je zranitelná. Abruzzi u zdi dokončuje poslední otvor, a Sucre začíná s bouráním; Michael totiž předvídal, že zeď se bude drolit po velkých kusech, a pod nimi že se objeví stará odpadní roura. Michael se Sárou mezitím dorazili k východovým dveřím; když je otevřou, míří na ně ostřelovač Národní gardy. Michaelovi je v tu chvíli jasné, že coby Sářin únosce bude zastřelen. Sára ho ale zatarasí vlastním tělem, chrání ho, a odmítá odejít, čímž se v nebezpečí ocitají oba.

Michael se Sáru pokouší přesvědčit, že musí jít; vtom přichází Stroker. Chňapne po Michaelovi a ten Sáru odstrčí stranou ... ostřelovač pálí a Stroker se kácí k zemi mrtev. Pár okamžiků nato Lincoln přijde na T-Baga, jak v Michaelově cele sexuálně obtěžuje Boba. Lincoln je překvapen, když T-Baga spatří u únikového otvoru, ale T-Bag odpovídá, že teď "v tom jede s nimi." Venku mezitím Pope s Bellickem sledují Sáru, jak vychází z budovy, Pope Bellicka plísní, že s guvernérem mluvil za jeho zády, a hrozí, že ho to bude stát místo. Ve chvíli, kdy se Sára na dvoře objímá s otcem, vracejí se Abruzzi se Sucrem do Michaelovy cely, a Lincoln se začne shánět po Michaelovi. Po chvíli ho najde, a když se vracejí do cely, Sucre hlásí, že zeď povolila. Pak někdo křikne, že stráže se vracejí, a Michael přikáže T-Bagovi, aby ho nechal jít. T-Bag říká, že Bob toho ví až moc, ale Lincoln Boba vystrkává ven z cely. Když už to vypadá, že je v bezpečí, vytáhne T-Bag ostrý dřík ve tvaru háku, bodne Boba do zad, a přehodí ho přes zábradlí. Následně přikvačí chlapci z Národní gardy a vše řádně zaplynují. Sára se mezitím venku ptá člena vedení věznice, jak je možné, že vězni mohli v prostoru nad podhledy provádět odstraňování plísní. Dostane se jí odpovědi, že nic takového neproběhlo. Nick s Veronikou objevují telefon, z něhož bylo provedeno udání. Je to telefonní automat instalovaný před administrativní budovou u Federálního energetického výboru, přičemž přesně přes ulici má sídlo Global Petroleum. Nick se ptá člena ochranky, co bylo v prázdné budově dříve; dostává se mu odpovědi, že tam Steadman měl firmu s názvem EcoField. Pak zvoní telefon. Veronika ho zvedá, volající ji oslovuje jménem, přehrává jí útržky konverzace, kterou vedla s Nickem v letadle, a sděluje, že od této chvíle jsou jejich dny sečteny.

Zdroj: TV Nova
Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Hudba

INFORMACE K EPIZODĚ

 • Český název
 • Původní název
 • Číslování
 • Premiéra
 • Česká premiéra
 • Rok natočení
 • Odkaz na IMDb
 • Ve jménu ďábla, část druhá
 • Riots, Drills and the Devil: Part 2
 • 1. série, 7. epizoda (celkově 7. díl)
 • 3. října 2005
 • 7. listopadu 2007
 • 2005
 • www.imdb.com/title/tt0678482/

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

Fruiko
lukascoolarik