Útěk z vězení

Útěk z vězení (Prison Break) — 5. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Vražedné obklíčení

Bellick se vrací do Fox River, ale ne takovým způsobem, jakým si plánoval. Michael s Lincolnem jsou na cestě, aby ho doprovodili, ale Mahone s Kellermanem udělají všechno, co bude v jejich silách, aby bratři po příchodu zemřeli a T-Bag platí za překvapivou návštěvu paní Hollanderové.

Bellick se vrací do Fox River, ale ne takovým způsobem, jakým si plánoval; Michael s Lincolnem jsou na cestě, aby ho doprovodili, ale Mahone s Kellermanem udělají všechno, co bude v jejich silách, aby bratři po příchodu zemřeli; a T-Bag platí za překvapivou návštěvu paní Hollanderové.

Sara čeká na Michaelovu odpověď do telefonu, ale on zírá na hlaveň Mahoneho zbraně. Mahone nařizuje bratrům, aby se otočili, ale oba odmítají. „Jestli nás chceš zabít, Alexi, musíš se nám dívat přímo do očí." Mahone chce jenom zpátky svůj život. Michael se ho ptá, jestli má cenu zabíjet dva nevinné muže: „Absolutně." Předtím než dokončí svou práci, přichází hraniční hlídka a nařizuje mu, aby odhodil zbraň.

Sucreho útěk byl také zastaven, když ho pilot upozornil, že má za zády hraniční stráž. K Sucremu se vrátil s padákem a řekl: „Zatáhněte za šňůru a modlete se." Pilot vyskočil. Sucre si dal lok kořalky, pokřižoval se a sledoval jeho příklad. Kim spolu s vedením ve Fox River sleduje nové zprávy o dopadení bratrů. V kansaském baru sedí T-Bag pěkně pohodlně s prostetickou rukou. Nový ředitel věznice slibuje, že bude Lincoln popraven a Michael stráví zbytek svého života za mřížemi. Agent informuje Mahonea, že illinoiské nápravné zařízení bude zprostředkovávat převoz bratrů do Fox River. Mahone trvá na tom, že transportní vozidlo bude řídit on.

Michael říká Lincolnovi, že potřebuje zavolat Saře, ale od teď už nemají přístup k telefonu do té doby než se vrátí do Fox River. Lincoln se svěřuje, že se je Mahone chystá během cesty zabít. Mahonemu volá Kim, který je rozzlobený, že jsou oba sourozenci ještě naživu. Mahone protestuje, že jsou zamčení a pod ozbrojeným dozorem. Kim, aby ho trochu motivoval, odříká Mahonemu Calliinu adresu.

T-Bag teď s novou rukou cvičí. Ještě je tu jedna oběť na jeho seznamu. Namíří si to přímo do jídelny, kde úspěšně flirtuje s rudovláskou Denise. Bellick odmítá kauci. Sara nechává zprávu na Michaelově mobilu, která končí: „Potřebuji tě, prosím." Mahone se pokouší dostat do přepravní dodávky, ale je odmítnut. Kellerman volá Kimovi a nabízí mu, že mu pomůže. Kimovi je nařízeno postavou ve stínu vzít tento hovor jako hlasitý telefonát. Kellerman chce svou práci zpátky, výměnou za jeho asistenci... a chce přímý přístup k prezidentovi. Neviditelná osoba píše na papír: „Plán?" Kim se tedy optá Kellermana na jeho plán. Odvětí mu, že má v Illinois v nápravném zařízení svého člověka, který bude dohlížet na přepravu. Po láskyplném zadostiučinění laská T-Bag Denise do uší sladká slovíčka a slibuje, že ji vyzvedne po práci. Kim předkládá Mahonemu Kellermanův plán. Neznámá osoba ve stínu píše „důchod" Kellerman. Kim tedy přikazuje Mahonemu, aby ho zabil v chaosu, který nastane poté, co se bratři „pokusí" o útěk.

V přepravní dodávce se Lincoln ptá Michaela, jestli lituje, čeho udělal: „Nelituji svých činů, ale toho, jak se to otočilo." Bellick v okovech je informován svým právníkem, že DA navrhl domluvu: 25 let. Když to Bellick nepřijme, bude čelit trestu smrti. Souhlasí s domluvou, ale ptá se, jestli by nemohl být ve vězení v Illinois, aby byl blízko své matce. Sara se doslýchá novinky o Michaelovi a Lincolnovi.

V Alburquerque míří transportní dodávka do tunelu a je zastavena semaforem, který blokuje celý konec tunelu. Pár mužů opouští svá vozidla a jdou se podívat, co se děje. Včetně přepravní hlídky, která v kabině nechává i klíčky. Zatímco Mahone sleduje dodávku, Michael si uvědomuje, že to je past: klíče v zapalování, odemčené otevřené dveře. Mahone dává zprávu Kellermanovi, že nechtějí spolknout návnadu.

Kellerman říká, že se o to už postará. T-Bag přijíždí na poštu, aby Denise vyzvedl. Požádá jí, jestli by mu nevyhledala adresu jeho „sestřenice", protože jeho strýc jí zanechal nějaké peníze. Denise tak učiní, ale pak si všimne jeho policejní fotografie na zdi. T-bag odchází z poštovního úřadu bez Denise, zanechávajíc za sebou další vraždu. Bellick je zpátky ve Fox River. Říká dozorci, že stráví své dny hraním scrabble. Po roce nebo víc bude zařazen do skupiny vězňů zproštěných pracovní povinnosti. Ví, že by v jiném vězení byl mrtvý muž od té doby, co by byl bývalý dozorce, ale tady má svoje hochy, kteří mu budou krýt záda. Dozorce mu prozradí, že se hodně věcí změnilo, od té doby, co je tu nový ředitel věznice: žádné zvláštní zacházení. Jako příklad dá právě Bellicka. Ten se setkává se svým novým spolubydlícím. Až v tu chvíli mu dojde, jaký horor tam bude prožívat.

Sara vstupuje do koupelny, a vezme si holicí žiletku. V mexické poušti se pilot zabil, ale Sucre seskok přežil. Lincoln přesvědčuje Michaela, aby chytili příležitost za pačesy. Bratři tak učiní a vbíhají do dveří údržby po straně tunelu, když policie zahajuje palbu. Mahone jde druhou stranou a říká Kellermanovi, že jdou přímo na ně. T-Bag přijíždí k domu. Jeho bývalá žena otvírá dveře a přikrčí se strachem, když T-Bag hravě projde dovnitř se slovy: „Neboj se , Teddy (medvídek) je doma."

Michael přinutí Lincolna slíbit, že najde Saru, kdyby se mu útěk nezdařil. Sara se zamaskovala kratším sestřihem a prázdnými obaly z peněženky. Oba bratři jsou obklíčeni. Kellerman na jedné straně, Mahone na druhé straně. Ve chvíli pravdy zastřelí Kellerman Mahoneho a říká oběma mužům: „Prezident Reynolds zničil váš život, ona zničila můj život. Chcete ze sebe sundat tu špínu, právě jste našli svého informátora, ale je to jenom pro teď."
Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Hudba
Kamera

INFORMACE K EPIZODĚ

  • Český název
  • Původní název
  • Číslování
  • Premiéra
  • Česká premiéra
  • Rok natočení
  • Odkaz na IMDb

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

Fruiko
lukascoolarik