Útěk z vězení

Útěk z vězení (Prison Break) — 5. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Vyhrabaný

Michael navštíví Mahoneho bývalou ženu a skládá dohromady jeho temné tajemství. Bellick napadne T-Baga ze zálohy a nezastaví se před ničím, aby zjistil, kde jsou uloženy peníze. Zdá se, že se Lincoln s LJ blíží na konec cesty.

Michael kontroluje své tetování v zahradě, ale pak si všimne dvou federálních agentů a utíká. Nakonec se jim ztratí. Později v televizi uvidí Mahonea a je překvapený zjištěním, že je Tweener mrtev a že policie získala pevný disk počítače.

Agent Lang spolu s nějakým dalším agentem debatují o ampulích dusíku nalezených pod květinou. Chtějí ampule opatrně odnést, ale ty mohou při změně prostředí zapříčinit explozi. Mahone křičí na svoje lidi kvůli úniku výparů do kanceláře. Michael se dostává k internetu, kde zjišťuje, že měl Mahone manželku. Mahone nařizuje Langovi, aby se připravil na C-Noteovu ženu. C-Note se setkává s přáteli a zjistí, že federálové Kacee hlídají. C-Note to předpokládal a ptá se svých hochů, jestli mu pomůžou Kacee a Dede osvobodit. Mezitím Kacee navštíví Lang sděluje jí, že vědí o telefonátu s duhovým pokojem. Mohla by být ihned zatčena a pro Dede by byla zavolána sociální pracovnice. Bellick volá do Fox River a odkrývá, že T-Bag napsal přesně padesát dva dopisů na jednu jedinou adresu.

Lincoln a LJ ujíždějí po cestě. Číšnice Lincolna pozná a oni jsou nuceni uprchnout a zanechat tam své auto. Michael se dostaví do domu Pamely - Mahoneho exmanželky, a předstírá, že je agent. Řekne jí, že Mahone může být povýšen, a on jen dělá prověrku kádrových spisů. Pamela se zdráhá, ale Michael jí vylíčí příhodu, jak Bureau na svojí svatbě vybíral peníze. Pamela ho zve na kávu. Sara odhaluje, že schůzka s Michaelem bude v hotelu Sundown, a hádá, že je to právě ten v Gile v Novém Mexiku, nejbližší hranicím. T-Bag oblečený do svých nejlepších svátečních šatů ukryje peníze, kupuje květiny a do kapsy si schovává nůžky. C-Note se se svými lidmi hádá, jestli jít ozbrojení, nebo ne. Nechce, aby jeho blízcí skončili v křížové palbě, a tak půjdou beze zbraní. Kellerman se dozvídá, že Sara použila průkazku mrtvé ženy k zakoupení lístku do Nového Mexika a půjčila si auto. Oznamuje to Mahonemu, který už ví, že byl Lincoln spatřen v Arizoně. Mahone nařídí svým lidem pracovat na kombinacích, které obsahují písmena „NM". Pamela se zmiňuje o Mahoneově posedlosti - nočním zahradničení. Rovněž svěřuje Michaelovi, jak jednou rozkopal zadní dvorek, přikázal jí, aby zůstala stát stranou, a použil obrovskou spoustu hnojiva a louhu na záhony. Když Pamela odchází z pokoje, krade Michael její mobilní telefon.

Kacee vypadá, jakoby se chystala zradit svého manžela federálům. Prochází zábavním parkem, kde jí jeden z C-Noteových mužů dává instrukce. Ona má strach, že jí federálové seberou Dede, ale muž ji uklidňuje s tím, že už je o ni postaráno. Kacee se rozbíhá, nasedá do džípu a jsou pryč. Mluví s C-Notem, který čeká před Dedeinou školou. Michael mění téma - chce se něco dozvědět o Shalesovi. Pamela odpovídá, že se Mahone v době, kdy šel Shalesův případ k ledu, změnil. Tehdy prý Mahone požadoval, aby ona spolu s jejich synem odešla z domu. Stále si pamatuje to datum - 15. červen. Pak se vrací vzpomínka na titulky v novinách - Shales byl pohřešován od poloviny června. Michael dostal to, pro co si přišel, návštěva pro něj končí. Pamela je sice docela podezíravá, ale on ji uklidňuje svou další uhlazenou lží a odchází. Federálové se objevují před školou. C-Note si jich všimne, sebere tedy dcerku a utíká pryč.

T-Bag přichází do svého bývalého domu. Je opuštěný, na prodej. Když T-Bag zavzpomíná na časy dávno minulé, nečekaně na něj zaútočí Bellick. Mahone rozpracovává kód a rozluští jej na datum 3. června. To je zítra. Z Pamelina telefonu mu někdo volá, ale jeho bývalá žena to není... je to Michael. Odkrývá, že ví všechno o Shalesovi. „Louh sice tělo rozpustí, ale půda bude i přesto obsahovat DNA." Nabídne Mahonemu obchod: když nechá jeho s rodinou zmizet, nikdo se o Mahoneho tajemství nedozví. Mahone jen odpovídá: „Brzy se shledáme, Michaele," a kroužkuje na mapě. T-Bag pomalu přichází k sobě. Bellick bere nůžky a hrozí, že T-Bagovi přestříhá stehy na zápěstí pěkně jeden po druhém, dokud se T-Bag nevzdá peněz. Ten se postaví na odpor a Bellick začíná stříhat. C-Note, Kacee a Dede se scházejí. LJ a Lincoln dorazí k vlakovému nádraží. Mahone kope na svém zadním dvorku, kde je pod koupadlem pro ptáky pohřbená kostra. Policie si všimne Lincolna na nádraží a otec se synem se rozebíhají. Přijíždějící auto LJ srazí. Lincoln zpomaluje, aby mu pomohl. Když je policie zatýká, Lincoln může pouze pořád dokola opakovat „Je mi to líto."
Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Hudba
Kamera

INFORMACE K EPIZODĚ

  • Český název
  • Původní název
  • Číslování
  • Premiéra
  • Česká premiéra
  • Rok natočení
  • Odkaz na IMDb

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

Fruiko
lukascoolarik