Útěk z vězení

Útěk z vězení (Prison Break) — 5. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Vzkaz

Zatímco s Kellermanem utíkají, vyzrazují Michael s Lincolnem svůj příběh národní televizní stanici. Michael dostává k Saře kódovanou zprávu, která by je opět mohla spojit a Bellick dává Mahonemu hodnotný klíč, který může celý jejich plán ohrozit.

V okamžiku, kdy policie volá na bratry, aby se vzdali a vyšli s rukama nad hlavou, vymyslí Michael plán. Kellerman ukazuje průkaz FBI a oznamuje, že zatkl bratry. Vyvádí muže z motelu. Jeden z policistů je podezíravý a přinutí Kellermana k vytažení pistole. Lincoln také vytahuje tu svoji. Kellerman bere jako rukojmí kameramana a odjíždějí společně v reportérově autě. Mahone se vrací do práce a hned se zajímá o případ. Když setřesou policii, navrhne Lincoln, aby se zbavili Kellermana. Michael ale tvrdí, že ho stále potřebují.

Bellick se probouzí na ošetřovně ve Fox River. Je vážně zmlácený. Poručník jej varuje, že to bude on, kdo bude vždycky ležet zmlácený na zemi na konci všech bitek. Sucre chytí autobus někde na jihu hranic. Zprávy ve Fox právě běží v televizi. Mihne se tam videozáznam od uneseného kameramana. Lincoln v něm prohlašuje, že je nevinný a udává čas a místo Steadmanovy smrti. Kim spolu se svým nadřízeným sledují, jak bratři přiznávají, co všechno vědí o Společnosti. Mahone spolu se svým týmem sleduje, jak Michael říká pravdu o Shalesovi. Ostatní agenti se na Mahoena zahledí. Ten zprávu popře, říkajíc, že je Michael blázen. Bellick prosí sestru, aby ho nechala na ošetřovně ještě jednu noc navíc.

Unesený kameraman říká agentovi, že bratři hovořili o tom, že ujedou asi 450 mil za šest hodin. Mahone si propočítává, kam mohou muži za šest hodin dojet. Volá Kim. Rozhodnou, že oba trestanci míří do Denveru, kde má promluvit Prezident. Kim chce využít Prezidenta jako záruky. Sucre je vyhozen z autobusu, protože nemá žádné peníze, ale nějaký laskavý muž jej zve k sobě domů na večeři. Říká svému hispánskému hostiteli, že se musí dostat za Maricruz a zjišťuje, že cizincova manželka před týdnem zemřela. Sucre vyslídí jeho klíče od auta. Když jde důvěřivý vdovec spát, ukradne Sucre jeho auto.

Vládní experti analyzují každičký pohyb na videu vězňů. Psycholog říká, že řeč Lincolnova těla vypovídá o tom, že lže a že Michael vyťukává prstem kód v morseovce: "Voda je teplá." Když se vrátíme, vidíme Kellermana, jak oběma bratrům radí, jak lhát využitím řeči těla. Michael se rozhodne vhodit do zprávy nesmyslnou větu na zmatení federálů. Mahone požaduje detailní záznam. Sara se dívá na video a všimne si Michaelova klíče. Mahone přijde na to, že bratři nejdou po Prezidentovi, ale namísto toho se jedou setkat se Sarou. Sucreho odchytne policie. Přivážejí ho zpátky ke starému muži. Ten Sucreho kryje a zalže, říkajíc, že mu sám auto zapůjčil. Poté, co policie odjede, dává vdovec Sucremu nějaké peníze a posílá ho svou cestou se slovy: "Najdi svou dívku."

Lincoln čte noviny, ve kterých píší, že v motelovém pokoji bylo nalezeno tělo mrtvého domovníka. Kellerman je ujišťuje, že jednou až ze Sary dostanou tu informaci, se všechno objasní. Lincoln bere Michaela stranou a naznačuje, že je Kellerman chce využít k zabití Sary, až jednoho dne promluví. Ve Fox River vyslýchá Mahone Bellicka. Od té doby, co ho Sara kontaktovala se svou žádostí o práci. Bellick odmítá mluvit, ledaže by ho Mahone nechal přesunout do Ad Seg. Mahone nakonec souhlasí. Bellick ukazuje na některé z frází, použité v detailním záznamu - „další šance" a "bezpečný azyl", jsou záznamy ze seznamů nemocnic. Mahone zjišťuje, že se bratři setkají se Sarou v nemocnici sv.Tomáše v Akronu. Když Michael, Lincoln a Kellerman čekají venku před nemocnicí na Saru, zaslechne Michael nemocniční hlášení, že Michael Crane má telefon. Mahone spolu s akronskou policií jsou na telefonu. Posílají své muže do nemocnice. Michael zvedá telefon. Je to Sara. Nemůže se tam dostat včas. Ví, že jí otec dal něco důležitého a vysvětluje, že ji nějaký muž v Gile chytil a snažil se „to" z ní všemožně dostat. Michael se rozzlobí. Ona vypovídá, že šla pryč a její otec jí dal klíč, ale ona neví k čemu je. "Zjistíme to, společně," ujišťuje ji Michael.

Venku volá Kellermanovi samotná prezidentka. Hojně se omlouvá a říká mu, aby „dával pozor" na oba bratry a vrátil se domů. Uvítá je s otevřenou náručí. Když zavěsí, zeptá se Kellerman Michaela, jestli se spojil se Sarou. Ten potvrdí, že ano.: "Za pár dní by to všechno tak jako tak už mělo být za námi." Kellerman souhlasí: "Absolutně."
Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Hudba
Kamera

INFORMACE K EPIZODĚ

  • Český název
  • Původní název
  • Číslování
  • Premiéra
  • Česká premiéra
  • Rok natočení
  • Odkaz na IMDb

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

Fruiko
lukascoolarik