Útěk z vězení

Útěk z vězení (Prison Break) — 5. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Zlá krev

Michael se Sarou se obrací na Henry Popea, aby mu sdělili informace, které budou moci zhroutit Společnost. Uprchlík si musí vybrat mezi svou dcerou a svými přáteli. T-Bag přiváží Hollanderovy do domu ze svého dětství.

Sara s Michaelem vstupují do doutníkového klubu, ale předtím, než mohou vyhledat zamčenou skříňku na doutníky, někdo Saru pozná a oni jsou nuceni uprchnout. Mahone přistává v Minneapolisu a volá svému synovi, který se zotavuje v nemocnici. Poté mu volá Lang a oznamuje, že byl C-Note spatřen a že Dede je zle, takže tedy zkontrolují všechny místní nemocnice. Michael zjišťuje, že Pope je členem doutníkového klubu a míří do Popeova domu. Pope je rozzuřený, že přijeli, takže Sara nechává vyplout na povrch informace o vraždě a ukazuje Popemu klíč.

T-Bag spolu se svými rukojmími přijíždí do zchátralého domu. Je to jeho dům z dětství. Sucreho autu dojde benzin uprostřed pouště. Nějaký muž k němu zajede a nabízí mu svezení. Sucre mu řekne, že má namířeno k letišti, aby tam potkal svou přítelkyni. Muž se také chystá na letiště, protože je letištní ochranka na cestě zatknout „Amerického uprchlíka." C-Note přiváží Dede do nemocnice.

Pope vyhrožuje, že zavolá policii, dokud Michael drží v ruce zbraň. Hájí Lincolnovu nevinnu před Popem, ale nechystá se ho odsoudit z něčeho, třeba z toho, že na něj míří pistolí. Michael tedy pokládá zbraň na pult. C-Note nemůže sehnat doktora, který by Dede prohlédl, takže když přijíždí Mahone, musí opět utéct. Ten je začíná pronásledovat a vžene je do úzkých v okamžiku, kdy nastupují do autobusu. Mahone nařídí C-Noteovi, aby ji pustil, ale ona nechce jít. Když se dveře zavírají, varuje Mahone C-Notea: „Nenech ji platit za své chyby." Michael nabízí Popemu obchod, který neuslyšíme. T-Bag si připomíná své dětství. Zjistíme, že ho jeho otec přinutil zapamatovat si slovník, takže se mohl svým přátelům předvést a za odměnu je sužovat.

Kellerman s Lincolnem pozorují doutníkový klub z nedaleké střechy. Kellerman říká, že není způsob, jak by to přežili. Lincoln mu oznamuje, že věří, že to přežijí. Kellerman si je jistý, že budou chyceni a plány na rozbourání Společnosti přijdou vniveč. Kim dostává nové zprávy, že Sara byla spatřena v doutníkovém baru v Chicagu. Nařizuje tedy let do Chicaga. Sucre spolu se svým průvodcem z ochranky přijíždí na letiště a rozdělí se. O pár vteřin později uvidí ochranka fotku uprchlíka, kterého chtěl nechat uvěznit, zjišťuje, že je to Sucre, začíná ho pronásledovat. Sucre běží k Maricruz. Obejmou se, vezmou si taxi a ujíždějí pryč.

Sara podává Popemu klíč a on si to namíří přímo do doutníkového klubu, kde zkouší flash kartu od skříňky a půjčuje si počítač, aby zjistil, co na ní je. T-Bag se svěří Susan, že nemůže mít děti. Říká, že to je dobře, protože to znamená konec rodinné linie Bagwellů. Uvidí Zacha a Gracie jako svou spásnou záchranu. Zeptá se Susan, jestli by se nemohla naučit milovat jej. Ta odpovídá, že nikoli. T-Bag tiše imploduje. C-Note přináší Dede na mizernou kliniku a nabízí doktorovi čtyři sta dollarů, když jí pomůže. Pope opouští klub, právě v okamžiku, kdy sem vchází Kim. Ten Popemu pohrozí a požaduje po něm vyprázdnění kapes. Kimův hrdlořez je ukazuje a Kimovu pozornost upoutá zbraň. Když se to stane a vše je ztraceno, Michael se řítí v autě přímo na Kima. Lincoln vystoupí, praští ho a tiše nasedá zpět do auta. Kellerman běží za autem, aby mohl nasednout, ale Sara zamyká dveře a společně s bratry ujíždějí pryč, zanechajíc Kellermana v oblacích prachu za zády.Kellerman střelí po krvácejícím Kimovi pohledem a hned je pryč.

Policie přijíždí a vysvobozuje Susan a děti ze sklepa, kam je T-Bag zamknul. Strážci zákona říkají, že dostali telefonát o rukojmích, ale Susan zdůrazňuje, že nikdo nevěděl, kde jsou. My vidíme T-Baga štkajícího na krajnici. C-Noteovi je oznámeno, že Dede selhaly ledviny a potřebuje dialýzu. Nemohou jí udělat na klinice, ale přístroj v jejím krku ji může připravit pro léčbu kdekoli jinde. C-Note odsekne, že jinde ne, vezme Dede a odchází.

Zpátky v Popeho domě, Pope s Michaelem vystupují z auta. Michael informuje bratra o jeho obchodu s Popem. Nabídl mu, že se sám přizná, když jim Pope pomůže, ale Pope ohlašuje, že si nahrávku poslechl a že je důležitá. Přichází na to, že tady venku budou lidé, kteří ji budou chtít zničit. Také Michaelovi oznámí, že on svou část úmluvy dodrží. Michael děkuje a spolu s Lincolnem a Sarou odjíždějí. C-Note zavolá Mahonemu a nabídne mu, že se přizná, pakliže bude Kacee zproštěna viny a Dede bude poskytnuto lékařské ošetření. Mahone zdůrazní, že C-Note není v postavení, kdy by mohl klást požadavky, a tak mu C-Note nabídne něco jiného. Dede leží v nemocnici a Mahone jí přináší plyšového medvídka. Sděluje C-Noteovi, že Kacee bude propuštěna a připomíná mu, že se musí obstát v tom, co slíbil. „Slibuju,"říká C-Note. „Přivedu vám Scofielda." Michael, Lincoln a Sara zastavují v motelu, spustí počítač a chystají se nahrávku si poslechnout.
Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Hudba
Kamera

INFORMACE K EPIZODĚ

  • Český název
  • Původní název
  • Číslování
  • Premiéra
  • Česká premiéra
  • Rok natočení
  • Odkaz na IMDb

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

Fruiko
lukascoolarik