plakát seriálu

V těle boubelky

(Drop Dead Diva)

Epizoda 1×08 – Blázen (Crazy)
99 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Parker přidělí Kim a Graysonovi případ nevěsty, která se ve svatebních šatech objevila ve firmě. Těsně před svatbou načapala svého nastávajícího, jak si užívá s její nejlepší kamarádkou. Grayson s Kim, aby mohli v případu pokračovat, převedou vše na finanční újmu, nevěsta si totiž zaplatila šaty sama a byly hodně drahé. Jane je požádána Tharpem, majitelem velké společnosti, aby ho obhajovala, jeho syn se ho snaží zbavit svéprávnosti, aby dle jeho názoru svým bláznostvím, neškodil firmě.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Tharp se chová opravdu podivně, vezme si třeba na přelíčení pyžamo a požádá svědkyni o ruku. Tharp prozradí Jane, že si ji najal, protože se doslechl o jejím setkání se smrtí a myslel si, že ho pochopí, protože si prošel tím samým a nyní si chce užívat života. Jane ho ale nechápe, a Tharp ji proto vyhodí a najme Parkera. Jane jde na sraz své bývalé třídy a je zvědavá na Briana, se kterým si psala. Od něho se dozví, že ji pokazil kdysi ples tím, když jí přiznal, že je gay. Pak si spolu povídají, Jane se mu svěří s případem a pak se svými pocity. Brian jí připomene, co mu kdysi řekla; nikdo nemá právo jí říkat, jak má žít svůj život. Jane jde na jednání a přiměje Tharpa, aby jí věřil, že mu případ vyhraje. Když se mu zmíní o schodech a tlačítku zpět, Tharp ji přijme zpět, aby pronesla závěrečnou řeč. Při ní si na sebe vezme i zaječí uši svého klienta a poví porotě, že i tak její slova dávají smysl. Nikdo neví, jak vypadají géniové, vždyť i Eddison a Einstein měli své mouchy a byli schopni dosáhnout velkých úspěchů. Tharp se zvedne, aby něco dodal, ale v půli věty omdlí. V nemocnici jim sdělí, že má Tharp neoperovatelnou atrofii na frontálním laloku. Tharp Jane poví, že už to nějakou dobu věděl, ale nechtěl nikomu nic říct, protože mu doktoři řekli, že to může trvat i roky, než se to plně projeví a on nebude schopný si ani vybavit své vlastní jméno. Jane mu poradí, aby se ještě pokusil urovnat vztah se synem, kterému na něj zálěží. Pak si společně vyrazí balónem k nebesům.
Nevěsta se po rozhovoru se svým záletným snoubencem rozhodne zkusit to s ním znovu, což Kim nechápe, ale je to její volba. Grayson za ní přijde, aby si promluvili o polibku, ale Kim mu řekne, že jeho váhání to řešit jí dalo prostor na přemýšlení a chce to přetočit před polibek a chovat se jako by se nic nestalo.

Narážky na další seriályvložit další narážku

Project Runway

Jane má jít na sraz ze střední školy po 15 letech a už před střelbou, při které skutečná Jane zemřela a Deb se dostala do jejího těla, si Jane na tento sraz objednala šaty, protože chtěla zapůsobit na jednoho spolužáka, který o ni také jeví zájem, alespoň jak se zdá podle e-mailu, který ji poslal, a podle jeho vzkazu ve školní ročence. Když si ale Deb v těle Jane šaty obleče a vidí se v zrcadle, úpí: "Na co myslela? Brian Young mě neviděl patnáct let a tyhle šaty byly z módy už tehdy." Stacy na to odpovídá: "Nůžky, spínací špendlíky a páska." Jane se diví: "Co děláš?" A Stacy na to: "Jen dvě slova "Project Runway" (= Projekt Molo)."
Hlášky z epizodyvložit další hlášku
(Jane vypráví svému kamarádovi na srazu ze střední o své práci.)
Jane: V hlavě mi to zapaluje a všechno to nějak funguje až na to, že mě můj klient dneska vyhodil, což je úplně na nic.
Brian: No, tak potom ten klient musí být blázen.
(Jane se začne smát.)
Brian: Co je tak vtipné?
Jane: Snažila jsem se dokázat, že není blázen.
Parker: (na Kim a Graysona) Tak. Potřebuju vás oba u Kim v kanceláři. Teď.
Kim: Co se děje?
Parker: Nevěsta brečí v mojí kanceláři. Já slzy nedělám, takže jsem ji poslal k tobě.
Hlavní postavy
Jane Bingum
Teri Lee
Stacy Barrett
Grayson Kent
Jay Parker
Kim Kaswell
Vedlejší postavy
populární holka 1
Mia Reynolds
Susie Klinger
soudce Wilson
Matthew Warren
soudce Andrew Brody
Sandi Kipling
porotkyně
Sam Fineman
sestřička
Brandon Tharpe
populární holka 3
Charlie Tharpe
populární holka 2
Brian Young
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevBlázen (neoficiální název)
Původní názevCrazy
Rok natočení2009
Premiéra30. srpna 2009
Česká premiéra28. března 2012
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka42 minut
Sledovanost premiéry3 412 437 diváků
Autoři profilu epizody