plakát seriálu

V těle boubelky

(Drop Dead Diva)

Epizoda 1×11 – Co kdyby? (What If?)
99 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Jane se ujme případu Lisy, která nedávno zjistila, že její rodiče nejsou její biologičtí a s pomocí Jane chce vypátrat, kdo jimi jsou. Jane se navíc musí vypořádat s příjezdem své matky a do toho stihnout zjistit, jestli má o ni Tony opravdový zájem. Parker si na případ přizve Kim s Graysonem. Jejich klient vlastní známou značku čokolády a jeho bývalý zaměstnanec, který byl vyhozen za lenost, udělal parodii, že v čokoládě jsou brouci a umístil ji na internet, kde si získala velkou oblibu a majitel má strach, že ho to poškodí.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Důležitý klient požaduje, aby ho hájil Parker, ale ten, jak se zdá, trpí návaly úzkosti a není schopen argumentovat a pokaždé ho musí zachránit Kim. Třeba když obhajoba přijde s rozborem čokolády, který dokazuje, že se v čokoládě nachází stopy hmyzu. Kim poukáže na to, že v čokoládě je o mnoho menší stopa po hmyzu, než je povolená hranice. Grayson si o Parkerovi popovídá s Jane, která mu poradí, aby mu dal povzbuzující řeč, že nic neznamená, že prohrál pár důležitých a jasných případů. Parker se díky tomu vzchopí a předvede dechberoucí závěrečnou řeč, kde ukáže karikaturu líného vyhozeného kluka, co vytvořil parodii, aby tak zdůraznil, že kdyby tohle viděli jeho potencionální zaměstnavatelé, odradilo by je to najmout ho. Jednalo by se o poškození, stejně jako v tomto případě.
Jane doprovodí Lisu k potencionálním rodičům. Zjistila totiž, že ve stejný den se v nemocnici narodila pouze jedna holčička a s tou byla nejspíš zaměněna. Při návštěvě je jim sděleno, že matka už zemřela a otec je vyhodí po tom, co prozradí, kvůli čemu ve skutečnosti přišly. Jane vezme při odchodu láhev a ze slin nechá udělat testy a potvrdí se tak záměna. Carla, matka Lisy, která ji vychovala, je proti žalobě nemocnice, ale Lisa chce, aby byli potrestáni. Jane chce před porotou ukázat, jak moc Lisa utrpěla záměnou především po stránce finanční, protože Sally, žena, s kterou byla zaměněna, žila v blahobytu. Případ se skoro zhroutí, když vyjde na světlo, že Carla věděla o tom, že není Lisinou biologickou matkou. Lisa jako malá potřebovala kvůli úrazu krev a ona i manžel se nabídli darovat jí ji. Z právního hlediska je tedy nemožné požadovat odškodnění, protože je promlčeno. Jane požádá o přestávku a pak přijde s tím, že bude nyní zastupovat Sally, která to sama navrhla, protože ona o ničem neměla tušení, ani její rodiče a díky tomu všemu nikdy nepoznala matku, když ta její umřela, když jí byly dva roky. Případ vyhrají a Sally přenechá peníze Lise.
Jane u sebe ubytuje matku a když přijde Tony vyzvednout Jane na rande a je mu řečeno, že se s matkou moc nevídá, navrhne, že by mohli zůstat u ní doma a povečeřet. Rande proběhne dobře a Elaine prohodí něco ve smyslu, že některým mužům se zamlouvají širší ženy, což Jane rozhodí. Teri jí poví, jak se vždycky snažila držet si matku od těla, ta vždycky přijela jen kvůli nějakému důvodu, hlavní peněžnímu. Jane se na to matky zeptá a ta je raněna, jak se jí opět snaží zbavit šekem, jako vždycky ji odstrkuje. Fred Jane poradí, aby se pokusila navázat vztah s matkou, když má příležitost. Usmíří se po závěrečné Janině řeči u soudu o důležitosti mít matku ve svém životě, kterou Elaine slyší, protože se rozhodla podívat se na svou dceru během slyšení. Jane na chodbě potká Tonyho a nejistě se ho zeptá, co se mu na ní líbí a Tony ji místo odpovědi políbí.
Fred se vzdal kvůli Stacy nebe a ta si vesele randí s jiným a jeho vůbec neregistruje. Poví Jane, jak se na ni upnul a stala se středem jeho vesmíru a přitom ještě nic nezažil. Rozloučí se spolu, protože Fred odjíždí poznat svět.

Narážky na další seriályvložit další narážku

Saturday Night Live

Kim, Greyson a Parker zastupují výrobce čokolád. Ten žaluje jednoho mladíka, který na internetu uveřejnil kreslenou parodii, ve které tvrdí, že v čokoládové tyčince, která je nejprodávanějším zbožím této firmy, jsou brouci. Právnička, která mladíka zastupuje, říká: "Nejvyšší soud potvrdil, že parodie jsou součástí svobody projevu. Podívejte se na "Saturday Night Live"."

Jsem do tebe blázen

K Jane a Stacy přijede na návštěvu Janina matka Elaine. U nich v bytě už ale na gauči přespává Fred a tak řeší, kde kdo na noc složí hlavu. Přitom si Elaine všimne, že Fred je až po uši zamilovaný do Stacy a říká: "Jsi v tom až po uši, co? To je v pořádku, zlatíčko, já tomu rozumím. Jsem sama od doby, co zrušili seriál "Jsem do tebe blázen"."

Dr. Phil

Jane a Tony mají jít na své první rande; k Jane přijela na návštěvu matka Elaine. Když Tony doma vyzvedává Jane, otevře mu právě Elaine, která se prořekne, že se se svou dcerou moc nevídá a že právě vaří večeři, které bude tolik, že by nasytila celou armádu. Tony tedy navrhne, že se můžou navečeřet u Jane doma. Když Tony odejde, Jane a Elaine si vyměňují dojmy a Jane říká, že si myslí, že rande šlo dobře, jen ji zajímá, co přesně na ní má Tony rád. Elaine na to odpoví: "Co tím myslíš? Jsi krásná, úspěšná, chytrá... a je spousta chlapů, kterým se líbí typy, jako jsme my." Jane je zaražená: "Typy, jako jsme my?" Elaine vysvětluje: "Ženy s křivkami na správných místech. Jsou chlapi, kteří preferují ženy, které jsou větší." Jane je jště víc udivená: "Co?!?" A Elaine pokračuje: "Co? Viděla jsem to v pořadu "Dr. Phil"..."

Larry King Live

Parker je po dlouhé době u soudu hlavním právníkem a Grayson si u něj všimne nervozity a strachu z prohry, protože jak mu vysvětlí Kim, Parker před několika měsíci prohrál tři velké případy po sobě. Jane Graysonovi poradí, ať Parkerovi řekne něco povzbuzujícího. Grayson tak udělá a Parkerovi vypráví, jak se málem utopil v Mexickém zálivu, když ho proud stáhl pod vodu a on se s ním snažil bojovat, ale když si uvědomil, že nad tím nemá žádnou kontrolu, uvolnil se a plaval s proudem až ke břehu. Parker se pak vzchopí a mimo jiné kvůli jeho silné závěrečné řeči případ vyhrají. Parker pak Graysonovi říká: "Víš, jak jsi mi říkal ten příběh, jak ses málem utopil v Mexickém zálivu? Před pár měsíci jsem ho slyšel v pořadu Larryho Kinga."
Hlášky z epizodyvložit další hlášku
Teri: (o Janině matce) Přivádí mě k šílenství a to to ani není moje matka.
Jane: A co... táta?
Janina matka: Věřila bys, že už je to 10 let?
Fred: Počkat, on umřel?
Janina matka: Kéž by. Nedokázal ho udržet v kalhotách.
(Jane přijela navštívit její matka, ale Deb jako Jane si ji nepamatuje.)
Jane: Stacy, kdo to je?
Stacy: Nevím! Ale jestli se nám tu vloupala, tak je fakticky milá.
Hlavní postavy
Jane Bingum
Teri Lee
Stacy Barrett
Grayson Kent
Jay Parker
Kim Kaswell
Vedlejší postavy
Amos Hanson
soudce Andrew Brody
Sally Dodd
Max Strickland
Lisa Shane
Carla Shane
Frank Dodd
Tony Nicastro
Elaine Bingum
Perry Detweiller
soudce Austen
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevCo kdyby? (neoficiální název)
Původní názevWhat If?
Rok natočení2009
Premiéra27. září 2009
Česká premiéra2. dubna 2012
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka43 minut
Sledovanost premiéry3 100 000 diváků
Autoři profilu epizody