plakát seriálu

V těle boubelky

(Drop Dead Diva)

Epizoda 1×06 – Druhé šance (Second Chances)
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Jane zastupuje Mariann, která se před 20 lety účastnila přepadení, při níž ale její tehdejší přítel zabil prodavače. Jelikož jí hrozilo doživotí, utekla, našla si muže, s nímž má nyní děti. Celá léta pomáhala bezmocným, jenže nemocnice, kde pracuje, hodlala kvůli bezpečnosti evidovat otisky všech svých zaměstnanců, a tak musela s pravdou ven. Obžaloba má navrch a její mažel odmítá svědčit v její prospěch. Grayson má za úkol pomoci Elliotovi, který chce žalovat internetovou stránku za to, že je na ní uvedeno, že je mrtvý. Fred se začne řídit podle jednoho článku a hraje si před Stacy na nedostupného.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Jane se mu diví, protože doteď dělal pravý opak a Stacy je přece jasné, že je do ní zabouchlý. Stacy se Jane zeptá, co se s Fredem děje, že ji ignoruje a jí začíná jeho pozornost chybět, nechce ale udělat první krok. Pak jí to ale tak štve, že se pro první krok rozhodne. V tom zazvoní zvonek a ve dveřích stojí Fred, který už to bez Stacy nemohl vydržet. Stacy mu dá pusu a přijme jeho pozvání na večeři.
Jane se rozpadá případ pod rukama, všichni svědci jsou obžalobou rozcupováni. Ta jim pak z velkorysosti nabídne dohodu, že Mariann stráví 10 let ve vězení. Té se to nezamlouvá, protože to už její děti budou za tu dobu dospělé. Požádá Jane, aby mohla svědčit a konečně tak manželovi říct, proč mu o svojí minulosti neřekla. Ten je její řečí dojat a chce vypovídat, ale už nemůže. Je zoufalý, protože se cítí provinile, že tu pro manželku nebyl, když ho tak moc potřebovala. Jane napadne, jak by mohl vše porotě říct. Ve své záverečné řeči přečte jeho dopis určený Mariann. Porotu to obměkčí a Mariann dostane pouze veřejně prospěšné práce.
Terri je na Jane naštvaná, když zjistí, že ji chce nahradit jinou sekretářku. Jane vypátrá, že to po ní požadoval Parker. Tomu sdělí, že když jí nenechá sekretářku, co se podle něj příšerně obléká, bude zodpovídat otázky novinářům ona a půjde tak do talk show místo něj. Parker jí proto nechá Terri.
Majitel webu se Elliotovi omluví a ten chce poté žalovat i televizní stanice, co zprávu o jeho úmrtí odvysílaly. Grayson je z něho hotový a Jane mu poví, že mu nedávno zemřela manželka. Jemu, když umřela snoubenka, zahrabal se do práce, Elliot tu možnost neměl a nyní skoro nevychází ven z domu. Grayson se s ním sejde na hřbitově, vysvětlí mu, jak mu nebyl schopen ani říct, že jeho snoubenka je mrtvá a nechal ho podepsat se pro ni, když byla takový fanoušek jeho seriálu. Oba pak jdou společně dát kytky na hroby svých žen. Grayson se zastaví u Jane doma pro stříbrný náramek. Poslal Stacy věci Deb a tenhle náramek její nebyl. Jane se uleví, když jí poví, že je jeho sestry a ne nějaké milenky.

Narážky na další seriályvložit další narážku

All My Children

Grayson dá Jane krabici Debiných věcí a prosí ji, aby ji dala Stacy. Jane v ní najde stříbrný náramek, který ale Debin nebyl. Jane v práci zrovna obhajuje ženu, která měla tajnou minulost, o které neřekla svému nynějšímu manželovi. Jane si na ní v tuto chvíli vzpomene a říká: "Já Graysonovi věřím. Ale Phillip taky nevěděl, že Marianne je doopravdy Fay." Stacy, která neví, že Marianne/Fay je Janina klientka, si myslí, že Jane mluví o postavách z nějaké telenovely a hádá, o který seriál se jedná: "Všechny moje děti?"
Hlášky z epizodyvložit další hlášku
Parker: Proč jsi to zrušila s Carol?
Jane: To je nějaká reportérka?
Parker: Carol, ta skvělá asistentka, která pracovala v mé staré firmě. Domluvil jsem ten pohovor, co se stalo?
Jane: Počkat, proč bych se měla zbavovat Teri?
Parker: Je sarkastická, neprofesionální a viděla jsi někdy, jak se obléká? Dneska měla červené kalhoty. Vedu právnickou firmu, ne nějaký bar.
Jane: Její kalhoty nejsou rudé. Jsou fuchsiové.
Parker: Jane...
Jane: Ne. Můžeš rozhodovat o případu, které vezmu a můžeš mě nutit pracovat v noci, o víkendech a na Beyonciny narozeniny, ale nebudeš mi vybírat asistentku. Teri zůstane. O tomhle nebudu diskutovat.
Hlavní postavy
Jane Bingum
Teri Lee
Stacy Barrett
Grayson Kent
Jay Parker
Kim Kaswell
Vedlejší postavy
policista
vedoucí útulku
LAPD úředník
Bobby Nailor
A.D.A. Sanchez
soudkyně Potter
nemocniční dohled
Jury Foreman
PTA prezident
Marianne Neely
Phillip Neely
Larry Baxter
sám sebe
Oscar Gilbert
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevDruhé šance (neoficiální název)
Původní názevSecond Chances
Rok natočení2009
Premiéra16. srpna 2009
Česká premiéra26. března 2012
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka42 minut
Autoři profilu epizody